Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O alegere dificila

#21
ok am trecut si eu pe a'ci:D
sa vedem despre ce e vorba:-?
am citit capitolele dar il voi corecta doar pe ultimul:D
- Nu nimic . Deci de ce mai adus aici?-->" -Nu, nimi. Deci de ce m-ai adus aici?"
Fata dadu afirmativ din cap si se lasa condusa de brunet care o conducea lent si ametitor pe holurile academiei. Pana in dreptul unei clase in fata careia se aflau un blond si o bruneta tinandu-se de mana.--> nu trebuia sa pui punct:| suna cam nashpa:| :-?
multpromis--> mult promis
dintr-odata --> dintr-o data
luind-o--> luand-o


asa...am vazut ca la unele propozitii nu pui punct:|
desrierea= unde este??? unde ai trimis-o de nu se intoarce?
naratiunea= no comment
dialogul= pai nush ce sa zic:-? bunicel:-j

asa sper sa pui next mai repede ca de nu o sa te bantui! si te rog fa capitolele mai lungi;;)
ja`!

#22
A doua zi Sakura se trezi pe patul lui Sasuke , confuza si cu o durere de cap insuportabila. Ridicandu-se rozalia observa ca pe fotoliul de langa pat Sasuke o privea iubitor si calm . Vazand acest lucru fata il saluta si ii se aseaza in brate:
- Cum am ajuns aici?
- Nu conteaza , gandestete ca a fst un cosmar. Azi vrea sa stai acasa .
- Bine. Dar tu stai cu mine nu?
- Da ... si stiu ca nu-ti va placea ,dar o sa vina azi Karin la noi.
- Cine e Ka... dar sakura nu apuca sa termine propozitia ca ineva suna la usa.
Sasuke cobori sa deschida usa persoanei care intra in casa . Rozalia cobori usor scarile pentru a o cunoaste pe necunoscuta . Spre surprinderea ei era Karin o fata de varsta ei cu parul brunet , ochelari , inalta si foatre increzatoare in fortele propri. Sasuke era incantat ca Sakura nu era suparata , dar aceasta nu intelegea de ce fusese ingrijorat Sasuke .
Dupa nenumarate discuti Skura se duse sus pentru a se schimba , cand cobora brusc intelese ingrijorarea lui Sasuke. Acesta vorbea cu Karin in camera de zi , despre rozalie.
- Cum te-ai pricopsit cu ea? intreaba Karin
- Nu m-am pricopsit eu am luat-o la mine si nu ma mai stange asa tare , o sa o deranjeze.
- Dar ce i-ai spus?
- Ca suntem impreuna.
- Poftim?! Cum o duci de nas. Vrei sa profiti de ea , nu? Bravo ! spune Karin sarutandu-l pe brunet
Sakura vazand toata scena , fugi afara din casa trantind usa. Sasuke auzi asta si fugise dupa ea impingabd-o pe bruneta pe podea.
Intre timp rozalia nu intelegea de ce o mintise Sasuke , dar brusc se opri din alergat. Brusc totul parea sa aiba un sens si era legat de cea ce-i spuse acel barbat misterios aseara:
~FlashBack~
- Ai de gand sa stai cu un mincinos toata viata? El te ia de fraiera , dar ascultama nu trebuie sa fie asa. Daca vei fi in pericol vreodata lantul te va proteja . Daca vei fi singura el te va conduce la mine . Tot cea ce trebuie sa faci e sa ai incredere.
~EndFlashBack~
Si isi mai aduse aminte de Sasuke in acea seara , luptand pentru libertatea ei .
~FlashBack~
Sasuke se apropie usor de barbat si il prinde intr-o serie de lovituri ce-i daduse misteriosului masca jos. Acesta era un barbat brunet si care semana leit cu Sasuke .
- Itachi!!!! striga Sasuke
~EndFlashBack~
<Itachi? Unde am mai auzit numele asta?>
Brusc toate amintirile ii revenira rozosinei.... Momentele petrecute cu Itachi si Sasuke.... Avea sa ia o decizie , dar nu stia pe cine sa aleaga. Pe cel care o ingrijise si mintise sau cel care o rapise si invatase lucruri diabolice?

sper ca v-a placut capitolul
kiss you :*[posturi unite]
scuze foarte tarziu nu mai pot de somn
imi pare rau ca-i scurt

#23
Doamne iarta-ma ce este aici @.@
OMG nu pot sa explic prin cuvine :|
Predomina dialogul incearca ceva descriere naratiune ca iti lipseste
Capitol mic no comment
Daca iti este somn atunci culcate fata mea si maine te trezesti si il continui nu scri prostii doar de dragul de a scrie si dupa zici "pai am postat, ce mai vrei? "
Okay?
nush da' eo cred ca tre' sa lucrezi la tot in acest fic....trebuie sa te perfectionezi
ai citit in viata ta o carte? macar din cartea ta de romana pe care lucrezi...o schita ceva?o nuvela, un basm?
eh ca nu se prea vede ca ai citit , ori atunci oi fi fost plecata pe marte in ora respectiva?
neah nush de ce ma mai consum eo
nu vreau sa te superi okay?vreau doar sa te indrepti si sa pui mana pe o carte ca sa poti creea si tu...eu cred ca tocmai ai venit dupa chaturi sasusaku si crezi ca ficurile sunt acelasi lucru nu? uite ca nu e asa...aici incerci sa faci un fel de carte la care noi userii iti dam note...tuh trebuie sa evoluezi din acest stadiu....astept continuarea si sper sa il faci mai bine...incearca sa nu stai 5 minute pe un capitol si controleazal de 5 ori inainte de al posta...pe parcurs atunci cand il citesti iti vor veni noi ideii pt imbunatatirea fiqului...
bye ji vreau nextu' :*
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#24
da nici eu nu am trecut pe aici de mult :))

Povestea i-a sfarsit. Sakura face alegerea ... Dar oare e cea potrivita?


Fata fugea spre padure , indreptandu-se spre o cabana , urmarita indeaproape de Sasuke . Cand fata a intrat in in cabana , a zarit o persoana cunoscuta care a imbratisat-o spunandu-i:
- Ai facut alegerea potrivita.
- Itachi , m-ai chemat?
- Nu , ai simtit nevoia sa vi sa vorbesti cu cineva , adevarat?
Fata a raspuns afirmativ si m-a luat in brate . Nu stiam de ce dar ma simteam protejata. A fost curioasa daca Itachi are degand ceva cu ea si spre surprinderea ei i-a spus ca el vrea sa fuga cu aceasta , bineinteles asta daca vreau si ea. Fata a vrut sa-i raspunda tanarului , dar a fost interupta de o voce .
- Nu o sa pleci nicaieri.
- Sasuke eu... ce cauti aici?
- Pleaca . spune Itachi nervos
- Nu plec pana nu-i spun tot ce am de spus Sakurei . Acum , lasane singuri! spune Sasuke nervos
Vazand ca tanarul nu dorea sa plece , Sakura l-a rugat si ea sa plece , iar atunci Itachi a plecat. Sasuke s-a apropiat de fata luind-o in brate si spunandu-i:
- Sakura ...... eu ....mie imi pare asa rau pentru tot . Pentru faptul ca nu am reusit sa te fac fericita. Dar stii daca nu e prea tarziu , vreau sa-ti spun ca as vrea sa te simt a mea , si ca sunt pregatit pentu tine si pentru iubire . Nu vreau sa uiti: Hey mystery girl I`m falling for you
I`m living tonight the last deja vu ....
- No, no, no ,no, no, no
No fire, no fire I
I wanna feel the music higher
And touch the sky
No love, no love
You drive me crazy
You crazy boy
I wanna live with you
A deja vu .a inceput Sakura sa cante fara a-si da seama
- Ma ierti ca am fost un prost ?
- Da , dar cu o conditie , sa nu mai faci asta niciodata. spune Sakura sarutandu-l pe Sasuke
- Promit! Si stii ceva pot sa simt in sarutul tau , nu doreai sa pleci asa-i?
- Nu , stiam ca ai sa vi dupa mine.spune Sakura sarutandul pe Sasuke

The End
:*:*:*:*

#25
Eh doamne...dar asta chiar ma enerveaza.Bombonele,acadele melodrama dar pana la un punct.Ma minti,ma inseli dar eu tot la tine vin?Chiar vreti sa ii faceti asta bietului Itachi?

SAsuke o sa te omor.De ce nu puteai sa ramai cu proasta de Karin si sa ii lasi in pace?Esti chiar atat de idi men??
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata dificila (DemiaxBleyn) x3 Kibii. 8 6.569 13-02-2011, 06:38 PM
Ultimul răspuns: x3 Kibii.
  O viata dificila Teh 0 2.585 01-08-2008, 06:35 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)