Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nyaan! ^^

#1
Heiii.
Ma numesc Denisa, puteti sa-mi spuneti Dennu, sau orice alta prescurtare de la numele meu in afara de Deni.
Iubesc: anime, Japonia, Coreea, Canada, chestiile mici care ne fac viata frumoasa (cum ar fi un apus de soare, sa te plimbi descult prin ploaie etc), dulciurile (toate), rock si rozul 24.
Pai..cam atat, nu prea stiu ce sa mai spun ^_^".

#2
Bine ai venit pe Animezup, Denize.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit pe animezup Denize!Sper ca te vei distra si iti vei face multi prieteni,si desigur speram sa fii activa4
Cateva intrebari din partea mea:
1.Animalul preferat?
2.Culoaraea preferata?
3.Cati ani ai?
4.Ce iti place sa faici in timpul liber?
5.Sportul preferat?
6.Materia preferata?
7.Ce zodie esti?
8.Care este floarea ta preferata?
9.Ce gen de muzica asculti?
10.Anotimpul preferat?

Scuze stiu ca sunt multe intrebariZuppy02
Numele meu e Hanna si sper sa fim prietene.
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]

#4
Incantata, Hanna.
Paiii sa vedem:
1.Iubesc pisicile insa ador bichonii.
2.Roz! 21 Pe langa roz imi mai plac verde, mov si negru.
3.15, fac 16 in noiembrie.
4.De obicei cand am timp liber citesc sau ma uit filme/anime 21.
5.Umm..lenevitul se pune? Daca da sunt campioana, am ajuns sa urasc sportul din cauza profesorului de la liceu -_-"
6.Engleza, o ador, desi profesoara nu prea vine pe la ore.
7.Sagetator, pe 24 noiembrie.
8.Trandafirii roz sau galbeni.
9.Drum'n'bass, rock, j-rock.
10.Cu siguranta vara.

#5
Hello Denize. si bine ai venit!

~Uhm am observat ca iti place sa citesti si ma intrebam daca ai vre-un gen preferat? Autor preferat? Sau chiar carte preferata?

~Si ca tot sunt la capitolul "chestii care au un plot" ma intrebam daca esti o fana a filmelor? Actori preferati sau filme care merita mentionate?

~In materie de anime-uri\manga, ceva detalii-care to share?

Well cam atat de la mine.
Inca o data welcome, si have fun.
See you around!
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#6
Multumesc de intampinare Chlo'.

Sunt o mare fana a genului chic-lit si a cartilor horror.
Autor preferat... asta e cam greu, imi plac foarte multi insa daca ar fi sa aleg as spune: John Saul, Dean Koontz si Vladimir Nabokov.
Nu pot sa aleg o singura carte asa ca voi mentiona mai multe: Lolita- Vladimir Nabokov, Vocile, Umbra- John Saul, La paradisul femeilor- Emile Zola si Casa tunetului - Dean Koontz

Nu pot spune ca sunt o fana a filmelor insa imi place sa le urmaresc in timpul liber.
Actrita preferata - Jennifer Love Hewitt, a devenit preferata mea de cand am inceput sa urmaresc " Ghost Whisperer", filmul preferat cred ca e Insidious insa nu prea stiu de ce, pur si simplu mi-a placut enorm.

Sincera sa fiu nu prea m-am mai uitat la un anime de multa vreme.
Ultimul pe care l-am vazut a fost Love Love, e ceva mai.. ecchi 21 dar mie imi plac chestiile mai perverse, daca iti place genul asta de anime cred ca o sa iti placa si Love Love ^^.

#7
Buna, Dennu :] Bine ai venit pe forum hug
Am trecut si eu pe aici sa-ti urez un calduros welcome :]] Sper sa te simti bine aici, sa te distrezi si sa iti faci cat mai multi prieteni. Cu siguranta o sa fie foarte usor si o sa te acomodezi repede. Sper, de asemenea, sa fii un user activ si sa ramai mult timp printre noi >.< Eu sunt Diana, dar pe aici mi se spune Beki. Incantata de cunostinta :] Well... ce as mai putea spune O__O Din descrierea ta pari o persoana foarte de treaba, poate ne mai intersectam pe forum :]]
Intrebari...eu duc lipsa de idei la acest capitol, dar totusi o sa te intreb cate ceva.
1. Ce limbi straine cunosti sau ai dori sa inveti?
2. Am vazut ca iti place j-rock. Ce trupe preferate ai din aceasta categorie? Iar Kpop asculti? :]] Daca da, care sunt formatiile preferate?
3. La ce profil de liceu esti?
4. Vise de viitor?
5. Seriale urmaresti? Daca da, care sunt preferatele tale?
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Multumesc pentru welcome Beki hug

Vorbesc engleza cursiv,la gramatica mai am unele probleme, franceza cat sa port o conversatie decenta si as vrea sa invat japoneza pentru ca nu stiu decat trei, patru cuvinte insa trebuie sa astept sa vina vacanta ca sa ma poata invata matusa mea care e casatorita cu un japonez 8 si as mai vrea sa invat germana, pentru asta trebuie sa astept pana in clasa aXa.

Hmm, pai trupe favorite ar fi: The Gazette, Dir en grey, Versailles, Alice Nine.
Si de k-pop ar fi Snsd si 2ne1.

Sunt la filologie intensiv engleza desi sincera sa fiu nu stiu de ce se numeste intensiv engleza deoarece noi facem mai multa franceza -_-".

In viitor vreau sa fiu bogata, foarte bogata si faimoasa, stiu ca par niste ganduri infantile insa pur si simplu nu ma pot abtine, asa as vrea sa fiu: bogata si faimoasa.
Mi-ar place sa devin model-visez la cariera asta de la 3 ani- intrucat balerina nu am putut deveni-salile si profesorii de balet lipsind cu desavarsire din orasul meu- iar acum sunt prea mare ca sa mai pot invata T_T.

Urmaresc o gramada de seriale, o sa enumar numai cateva: Pretty little liars, Tru Blood, The Big Bang theory, Glee, One tree hill, How I met your mother, Skins, Gossip girl.

#9
Bine ai venit pe AnimeZup! Daca ai nelamuriri, poti sa ma intrebi oricand.
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)