Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Normal or not ?

#11
defapt, nu conteaza varsta, poate sa aiba si 18 ani, ca tot idiot e.
Dar, pur si simplu ma enerveaza toti "adeptii" wannabe, adica toti sunt rockerii lu peste prajit daca asculta Tokio Hotel si Cinema Bizarre, si daca le dai ceva de genul System Of A Down sau MM sau chiar Nirvana ( da esti cu mintile plecate daca zici ca Nirvana, nu fac doi bani, cel putin ii respecti in memoria lui Kurt Cobain), spune " uhm da asta e muzica satanista, rocku adevarat e ala de la TH" ( d'uh am intalnit destui). Sau mai sunt pe strada toti aia cu frezele "gen emoh", adica lasat in fata si tepi pe spate, si poarta tenisi, d-aia luati din piata, si blugi stramti, sunt mai "emo", si fugi cand vezi ca asta Florin Salam& Co.. Sau mai sunt tipele alea " doritoate de atentie", care stau pe bancile din parc sau pe unde stau toti skate-rii& Co. si bocesc, in genul " Hey, ma auzi,ma veZI?! SUNT EMO!"
Si poate unii chiar vor la 30 de grade Celsius, sa se-mbrace in negru, asta e problema lor, adica nu trebuie sa fii rocker ca sa te imbraci in negru, ca de exemplu eu ascult numai black metal, death metal, rock alternativ, rock simfonic, rock clasic, VK, si am doar 2 perechi de blugi si 1 tricou negru, asta ce dovedeste? ca nu conteaza cum te imbraci, conteaza cum simti tu ca esti. Dar toti wannabe astia, care se imbraca DOAR CA SA DOVEDEASCA, ca asculta rock ( chair daca asculta numa Avril, Th si CB), nu conteaza daca tu zici ca esti metalist, si altii nu te cred, doar pentru ca nu porti haine de piele negre de rpeferinta si platforme, ce te deranjeaza pe tine ca ei nu te cred? multi sunt complexati din cauza asta, sincer.
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)





#12
Normal, din punctul meu de vedere, nu este deloc. I mean, din moment ce asculti o melodie rock, nu este cazul sa abordezi si stilul lor, daca tu asculti r'n'b, pop, manele etc. .___.'
Este chiar ciudat din punctul meu, adica nu este necesar, dar astia care vor sa se creada 'kul' se iau dupa 'Tipu tare de la televizor' care mei sa fie, are un tricou 'marfa' in care apare un schelet, siiii i s-a 'sculat' ( nu intelegeti gresit ) >.< si lui dintr-o data ca ce frumos si tare si la moda este sa copiezi.

Mei, nu e normal, adica daca un pustan vede o vedeta super misto la TV si gata vede ca are o 'zgarietura' ( care, ea este facuta cu machiaj de niste tipi care se ocupa cu aspectul vedetei pe scena ) facuta cu putin machiaj si alte chestii, gata pustanul copiaza. Si ce crede el, ca vedeta si-a facut cu cutitul....

Ati observat unde bat >.< ar fi in stare pustul ala sa-si faca o taietura in toata regula, fiindca a vazut la TV cum tipu ala care canta a improvizat cu putin machiuaj si inca ceva anume. LoL

In rest, nu imi explic cum toti pustanii asta, vor sa arate 'marfa' nu stiu ce, sau mai exact, vor sa fie bagati in seama ca ei sunt mari ca vedeta de la TV, in rest la casti asculta manele sau mai stiu eu ce.

un sfat pentru astia: "Take a life ! "
-

#13
asa, am vazut zilele trecute un coleg de-a meu, incaltat in bascheti cu un tricou lung negru, blugi negrii, il intreb eu " ce-i cu tine?" el : " cant la chitara, ar trebuii sa ma imbrac mai dark", omg cand am auzit imi venea sa-l bat. Daca canti la ceva sau iti place o melodie , nu trebuie sa te transformi automat intr-o "pata" neagra. Mai e o tipa la mine in scoala care e emo, cica, poarta de cateva ori pe saptamana haine negre constituite din , un tricou cu "nightmare before christmas" care are pe ele pe Skeleton Jack, dupa aia are un fel de hanorac/ jacketa gri cu dungi albe O_O, si niste pantalonii negri, si un amchiaj negru. Mi se face scarba cand o vad, adcai bine ai un tricou mai "cool" si vii cu el zilnic, ca sa dovedesti ce, ca asculti emo-core? Uhm mi se face scarba cand ii vezi pe toti cocalari cu frezele alea facute cu pera mult gel, si tenisi aia de 2 lei din piata, care au blugu bagati in ei, si lasati asa " mai liberi", si-i vezi cu poseste cu "schelete" si se dau duri, pe unde stau skaterii de la noi din oras ( ohm, locu ala e raiul pe pamanat O_O). Adica poti sa vezi persoane care asculta rock/black metal imrabcate in roz sau galben ce-are daca asta e dispozitia lor? Acum urasc si mai mult acesti "wannabie" inapoiati.
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)





#14
Sunt chiar penibil acesti copii. Ma enerveaza mai ales cei care asculta Avril Lavigne si Jonas Brothers si declara ca sunt "rockeri".
Chiar acum intr-o zi eram pe youtube si ascultam "Leave out all the rest" de Linkin Park (I love that song :X) si ma uitam pe la commenturi. Cand vad o fata lasase un comment ceva de genul :"Ce prostie de formatie si de melodie. Asta nu e rock. Cea mai tare formatie de rock sunt Jonas Brothers". Cand am citit am ramas ceva "WTF? O_O she's joking right? who in theyr normal minds would compare LP with the Jonas Brothers? And who in theyr normal minds would think that's rock what those guys "sing" ?"
Cu privire la imbracaminte iar nu sunt de acord. Poti sa porti ce vrei ca doar nu inseamna automat ca asc rock- poarta negru. Recunosc ca te influenteaza un pic in stilul de imbracaminte. Adica ma indoiesc ca o sa vad vreodata un rocker imbracat intr-un tricou roz cu nush ce chestie scrisa pe spate si mulat pe corp, parul facut cu trei tone de gel si ochelari de soare cand afara e innorat, dar oricum nu inseamna acum ca toti rockerii sa poarte DOAR negru, parul nu stiu mai cum pe fata, chestii cu scheleti s.a.m.d.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#15
de fapt am impresia ca e ca o uniforma mai mult... I mean... when I go out the street with my one rock black t-shirt people fade out of my way... si daca fac vreo tampenie si se intampla sa fie niste rockeri prin preajma am toate sansele sa scap basma curata. ^^

In schimb daca ma imbrac casual it's like I'm just another bitch in the area... no one gives a shit. 10

De acord insa... vara nu merge decat seara sa porti tricou negru XD anyone else is an M-man (DMC anyone? Btw, anyone noticed he pronounces it as 'emo-man'? XD)

stupid rockers always were... de curand au aparut si otaci stupizi... presupun ca fiecare padure are uscaturile ei...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#16
bine, pot ea ma laud ca e o idee extrem de proasta sa mergi in negru pe vremea asta ~,~ ( inca un minus la imbracamintea neagra), de ce m-am imbracat asa, m-a pus mama ca sa poata sa puna hainele respective la spalat
ati observat, la astia care se dau rockeri, ca se cred superiori, cam asa e si tipu' de care-mi place mie ( nu ma judeca, ii place Marilyn Manson ce dracu ~,~ gasesti rar asa ceva la noi in scoala), asa el se crede mai superior, merge tantos pe hol, si cand esti de servici si-i deschizi usa c-antarziat, nici merci nu zice( mda am cam urlat la el).
Adica frate daca esti rocker ( defapt esti wannabe), nu esti cu nimic mai superior, fata de altii pe care nici nu-i cunosti.
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)





#17
Sincer, mie-mi place rock-ul, dar nu intr-atat incat sa devin obsedata si sa ma apu ca copiez pe X si pe Y pentru ca mi se par mai cool.
Totusi, nu vad ce legatura au copiii fara viitor care se imbraca in negru pe Dumnezeu stie ce canicula in negru. Adica, chesita asta e de teribilism, cum e si curentul emo la manelisti.
Adica, am si eu in liceu tipe de zici ca sunt copiate de pe net, cu pantaloni roz cusuti cu rosu, bluza verde si hanorac albastru ( si cine stie cate astfel de combinatii nefericite ), par indreptat la maxim si tone de machiaj. Faza e ca nimeni nu intelege ca in liceu mergem ca sa invatam, nu sa facem parada modei imbracati ca un curcubeu sau , si mai rau, complet in negru numai pentru ca e tru (cat urasc notiunea de 'tru'). daca iti place sa te imbraci in negru si te simti bine, foarte bine, asa sa faci, dar e aiurea sa te imbraci in negru si sa iti chimuiesti trupul numai pentru ca X te place mai mult asa sau pentru ca vrei sa pari mai hard. Chestia asta se numeste personalitate. ^^

Poti sa asculti rock si sa fii perfect normal ( cunosc persoane de genul), cu personalitatea ta, fara sa fi nevoit sa copiezi cine stie ce moda emo sau rock si sa fi altfel decat esti.

Si rock-ul e muzica, nu o forma de a te imbraca sau ceva de genu'.

#18
am venit si eu pe aici..si tot ce am de spus este ca:

atata timp cat nu asculti rock nu ai cum sa simti....anumite chestii...intradevar sunt unele persoane care ascula o melodie rock ii place si gata....Nu frate....rock-ul nu este pentru toti

si eu ascult rock si ma imbrac in negru pentru ca asta ma caracterizeaza adica ma simt in largul meu....sunt unele persoane care zic ca suntem nebunii dar Hellloo uitativa in jur....singuri care mai sunt intregi la cap sunt rockarii si rapperii....in rest varza....poate nu am dreptate dar eu asa simt si prin rock imi pot exprima sentimentel...

Poate nu am dreptate...dar asta este parerea mea.....
[Imagine: senjo.gif]

#19
=]] Ascult rock :]] insa nu m-am gandit niciodata ca vara cand poti face omleta afara ,sa ma imbrac in negru .
Ma imbrac ciudat din punctul de vedere al fetelor [Nu sunt victima a modei ..blah] deoarece am un comportament in mare parte de baiat :] [and i'm a girl ^^] si imi place sa ma imbrac in chesti mai largi.
A fost o perioada in care ma imbracam in negru insa ...diriginta mea s-a plans mamei :[ ...[Wtf?] si acum nu ma mai lasa la scoala sa port negru [ce motiv :]] o and that thing with emo and stuff]
Cred ca daca cineva se imbraca din cap pana in picioare in negru are o problema de atentie ..vrea sa i se acorde prea multa
Poti sa fi rocker si daca esti imbracat in haine mai colorate ...uneori sa porti negru e doar de moda ...sau sa te creada lumea interesant ..29 ...
And Jonas Brothers and Miley Cyrus sucks!!!!!!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#20
O da...eu ascult rock dar nici nu am frizura emo,nici nu ma prea imbrac in negru,nici nu ma tai cu lama etc.
Ieri tin minte ca vad o colega imbracata in negru si machiata in negru si toate cele.Din curiozitate o intreb cine a murit si imi spune ca ea asculta rock.Cand o intreb ce tip rock asculta se uita la mine ca la masini straine si imi spune:Miley Cirus,Avril si Jonas Brothers,bineinteles
Credeti-ma am ramas cu o fata gen: WTF is she joking?
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)