Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Noriko Goes to Seoul

#1
[Imagine: posterphoto193289.jpg]


Gen: Family, Romance
Episoade: 1
Distribuţie: Takashima Reiko-Mori Noriko
Lee Hong Ki -Kim Min Ha
Kim Ji Young -Sam Wol
Ikura Manami-Miyuki
Oh Yong -Sang Chul
Katsumura Masanobu -Hiroshi
Han Jung Won -So Ra
Im Jong In -Woo Jin
MayBee -Junko


Noriko este o gospodină obişnuită din Japonia care este o mare fană a lui Kim Jae Hyeon. Soţul ei Hirosi, un om bun la suflet şi fiica ei Miyuki, ajunsă la vărsta adolescenţei, nu pot să îi înţeleagă pasiunea.
Într-o zi Noriko este diagnosticată cu cancer pulmonar iar ea decide să nu spună nimănui. Pentru a înrăutăţi lucrurile, Miyuki părăseşte clubul din care face parte, se ceartă cu cea mai bună prietenă şi îşi acuză mama că stă toată ziua în faţa televizorului fără să facă nimic. Din acel moment, Noriko se hotărăşte să-şi facă fiica mândră de ea. Auzind despre o audiţie, ea se hotărăşte să participe şi astfel pleacă în Coreea, pentru ca fiica ei să se mândrească cu ea. Aici îl întâlneşte pe Min Ha, care are o înclinaţie deosebită pentru muzică şi care e de acord să o înveţe (în schimbul unei sume de bani), să cânte.
Aceasta este o poveste despre afecţiunea interesantă şi impresionantă dintre Noriko şi Min Ha. Drama urmăreşte să arate ce înseamnă iubirea nepreţuită dintre membrii familiei şi dragostea maternă, prin Noriko şi dorinţa arzătoare a împlinirii unui vis prin Min Ha.



So, este o dramă pe care am văzut-o zilele trecute şi care mi-a plăcut enorm. ;3 *logic, doar joacă Lee în ea. ;]] * Au fost scene foarte funny, Lee a fost adorabil ca deobicei, iar unchiul şi bunica lui erau geniali. Unchi'su făcea nişte feţe de rămâneai ''rofl''. Şi Reiko *a.k.a Noriko* a fost foarte drăguţă, e o actriţă bună şi îmi plăcea cum îi spunea lui Lee: ''Master'', lol.
Voi ce părere aveţi despre această k dramă ? :]

Xoxo, Gumă.

[Imagine: 2mdflw7.jpg]

#2
Oh, da. O drama geniala, din toate punctele de vedere. Cred ca o sa fac ceva spoiler, pentru ca pur si simplu nu ma pot abtine o.o
Am aflat de ceva timp de ea, insa numai acum cateva zile am avut posibilitatea sa o urmaresc. M-a captivat total. Bineinteles ca am urmarit-o de dragul lui Lee Hongki >.< Cand am aflat ca Hongki este protagonist intr-o noua drama, mai ca am sarit de pe scaun : )) Aw, il ador ! A avut un rol genial si m-a impresionat foarte mult. Ca de obicei, de altfel >.< Era atat de tare si de hot : >
La auditii acolo, cand a inceput sa cante :3 Vocea lui rupe in adevaratul sens al cuvantului TT_TT. Dintre toti cantaretii din Coreea, el este preferatul meu in ceea ce priveste vocea. Este foarte talentat si cred ca are printre cele mai frumoase voci. Si canta el ce canta si ai ii zic deodata " Ok, thank you. We enjoyed listening." Si Noriko a inceput sa aplaude asa deodata si sa spulbere linistea o.o A fost un moment foarte epic xD.
O, doamne. Si dupa terminarea auditilor acelea, il vad deodata pe Hongki(ah, nu-i pot retine numele din drama xD) cum le explica acelor oameni cum sa cante, le dadea lectii si eu eram ceva de genul:"Cat de dragut poate fi !! Ajuta niste straini" Si deodata ii vezi pe aia cum ii dau bani o___o O, doamne = ))). A fost un moment ciudat, insa foarte amuzant. Pe mine m-a apucat rasul = )).
Si familia lui Hongki era tare ciudata .__. Cand au gasit-o pe Noriko in bucatarie si ea vorbea japoneza si ei nu intelegeau nimic o___O
Si Hongki i-a cerut sa nu-i mai zica pe nume, sa-l strige Master = )). O, doamne. Nu mi-am imaginat niciodata cineva strigandu-l pe Hongki master o.o
Si trecutul lui a fost atat de trist...a renuntat la scoala pentru a putea deveni cantaret T_T Si mama lui a murit cand avea 15 ani ! Aw, chiar m-am emotionat cand am auzit povestea. Si cum ii placea lui de fata aia (nu-i stiu numele o.o) si s-a batut cu nemernicul ala acolo in strada : > Aw, Hongki-ul meu. Nimeni nu are dreptul sa dea in el ! Si masa aluia a venit sa se ia de el, doamne o__o De parca erau copii de 7 ani sa vina cu baietul de manuta sa se ia de cel care l-a batut = ))). Ah, fraierul: > Si Noriko i-a luat apararea si a inceput sa tipe la femeia aia si sa vorbeasca in japoneza si nimeni nu intelegea nimic o__o Si s-au speriat si au plecat acasa = )).
Si finalul mi s-a parut super dragut. Pana la urma Hongki si-a indeplinit visul, a devenit faimos. A fost prea epic cum a aparut la Noriko acasa, imbracat asa elegant si cu masina aia scumpa o.o Niciodata nu mi l-am imaginat pe Hongki asa : )). Au fost si momente emotionante, mai ales acela de la spital, cand a inceput Noriko sa vorbeasca despre mama ei si Hongki sa planga T_T.
Aw, a fost genial. Mi-a placut mult de tot si sper ca Hongki sa apara intr-o noua drama cat de curand xD.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#3
Ohh,Gosh!! Am vazut k-drama aceasta de curand si pot spune ca este nemaipomenita ^^

Hongki este amuzant ca de obicei, nici nu ma asteptam la un alt rol mai potrivit pentru el si mai mult de asta m-am uitat. Prima oara cand a dat Noriko de el am avut impresia ca o sa fie un tip dur,arogant si destul de tacut.. dar ehhh, e mai bine ca Hongki sa fie..Hongki :]]]
A avut niste faze foarte funny, iar bunica si unchiul lui au fost penali:]], radeam de fiecare daca cand il vedeam pe unchiul lui. *hehe* Cand Hongki era in spital cu Noriko, si ohhh, facu-se fata lui aia trista si a inceput sa planga..sincer sa va spun m-a bufnit si pe mine putin plansul. ^.^
Anyway, k-drama merita de vizionat, mi-a placut la nebunie!!
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)