Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Noragami

#1
[Imagine: 58139l.jpg]
Citat:Yato, a minor god, dreams to become the most revered deity in the world with big shrine and all. However, being a penniless god that he is, he has a long way to go and his shinki leaving him doesn't help matter. Later, when he does his job, a high school girl named Hiyori Iki pushes him out of the way of a speeding bus; unaware of his status as deity.

Things get complicated when this incident triggers abnormality in Hiyori's soul, causing her to make an Astral Projection whenever she falls unconscious. To turn herself back to normal, Hiyori must help Yato becoming a better god who can fix the problem, along with Yato's new shinki, Yukine.

Anime-ul este la jumatate momentan.(6/12)
Actiunea este plasata destul de bine in aceste episoade d.p.d.v. a sidestory-urilor si a personajelor spre nu a grabi actiunea in ultimele episoade.
Nu e ceva genial sau nemaipomenit dar e un anime care e foarte usor de digerat si merge foarte bine cu orice stare ai avea. Personajele sunt dragut facute iar in grafica n-am vazut nici un punct slab.
*o iau grav la facut topicuri ikr*
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#2
Un anime ce m-a captivat de la bun inceput. Fie ca recunosti sau nu, in momentul in care trebuie sa astepti cate o saptamana pentru un episod nou, e stresant, mai ales cand actiunea e atat de interesanta. Yato e plin de secrete si vreau tare mult sa vad daca intr-adevar, e acel zeu nemilos ce a ucis o Regalia. Sunt sigura ca tot acel act in care el pare a fii milos si funny o sa dispara la un moment dat. Cat despre Yukine, e adorabil :3 fiind atat de confuz in pubertatea lui. Hiyori, trebuie sa marturisesc are multa stapanire de sine si auto-control.
As vrea un sezon doi, chiar daca nici primul nu e la final. Actiunea pare sa fie din ce in ce mai interesanta si la un moment dat va exploda, devenind unul din seriile mele preferate. Hwaiting !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Aww, ce dragut... Si eu care abi ieri l-am vazut pe tot, da toate cele 12 episoade. Cat poate sa-mi placa animeul, daca mai am timp am sa-l revad din nou cu placere. Este adevarat ca asteptarea era chinuitoare, dar merita pentru fiecare episod. Noroc ca la inceput erau vreo 4 episoade puse cand am dar si eu de el 4 , dar le-am vizionat rapid. Yato mi s-a parut asa de comic la inceput, asa visator. A fost ciudat sa ceara doar 5 yen (cred ca am nimerit bine) si inca nu am inteles pe deplin treaba asta. Mi s-a parut aproape ciudat ca s-a terminat asa de repede, mai voiam, iar Rabo a aparut cam prea spre sfarsit, dar am inteles ce cauta, dar in fine, tot prea din senin a aterizat.
Pot spune ca am adorat fazele cand Yukine se inrosea la fata cand Hiyori era asa simpatica cu el, iar Yato urla la el ca se gandeste la perversitati, dar pacat ca lucrurile astea il raneau pe Yato. Era cat pe ce sa moara, noroc cu Hiyori, care l-a adus pe calea cea dreapta pe Yukine 4
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)