Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

No Surprise

#1
`Ello ! ^^ Ce`ar trebui spus ? Al doi`lea meu fic, accept orice tip de critica, chiar as vrea sa invat cat mai multe incat sa va fac voua pe plac . Pai nu e SasuxSaku, e ceva mai...unique =]] Eh, o sa vedeti voi daca cititi :]

Disclaimer : Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, cu exceptia celor create de mine, si nu fac profit de pe urma acestor personaje/ intamplari.

Capitolul unu

Londra ! Ploioasa si rece ca intotdeauna, dar cu niste facultati la care visam de mica sa ajung . Cu stradutele ei impanzite de zeci de oameni grabiti si mai tot timpul cu cate o umbrela in mana, sau superba strada Oxford, cea pe care magazinele cu haine de firma si frumoase domnesc, in care numai cei de rang inalt pot intra . Iar sutele de femei frumoase, imbracate atat de elegant , si atat de finut machiate incat iti sar in ochii doar prin simplitatea lor, uneori, sau prin mersul lor galant si tacticos .
Imi aduc atat de bine aminte prima zi in care ajunsesem si eu in Londra . Doar o vizitasem, ce-i drept cu mama mea pentru ca avea ea o treaba, dar la varsta mea frageda , pentru mine acest oras fusese un vis implinit . Aveam doar sapte ani, si de pe atunci eram isteata, descopeream repede totul si intelegeam usor tot ce mi se spunea . Si imi placea moda ! Cum traiam intr-un mic orasel din Anglia, foarte simplu, in care toti oamenii se cunosteau si stiau tot despre celalant, nu sperasem vreodata ca voi ajunge macar sa vizitez faimoasa Londra . Dar, cand mama a primit o instiintare ca trebuie sa se duca de urgenta la Londra, am inceput din start sa visez cu ochii deschisi . Mi-am scos toate hainulete mele , care incepusera dintr-o data sa numai imi placa . Vroiam sa arat ca acele fete de la televizor, sa fiu si eu draguta intr-un mod al meu . Dar nu stiam cum, asa ca am lasat-o pe mama sa ma imbrace in cea mai buna rochita a mea, apoi am plecat cu avionul catre Londra . Cand am ajuns, prima mea impresie a fost de uimire . Nu stiusem vreodata ca atatia oameni pot lucra, merge, sau face mii de lucruri intr-o cladire atat de mare, adica, aeroportul .
In orice caz, cand am ajnuns pe strada Oxford a fost minunat ! Ceva de vis, superb ! Magazinele cu toate vitrinele lor si cu sutele de rochii, fuste, pantofi...De la multe case de moda, mi-au furat privirile . Am lasat-o pe mama sa ma conduca, dar totusi, mintea mea ramanea intiparita la acele haine nemaivazute .
-Sybil, tu esti atenta la mine ? Aud un glas masculin si tresar, ridicandu-mi privirea albastruie catre cel care ma strigase . Ah, era doar Neji . Schitez un zambet mic, trecandu-mi mana prin parul roscat si usor carliontat .
-Da, da, sunt ! Doar ca...ma gandeam la ceva . Ii spun calma, rezemandu-ma de spatarul scaunului pe care ma aflam . Neji era un barbat in toata regula . Avea parul ciocolatiu usor inchis, un chip care ducea spre palid, dar inuman de frumos, si niste ochii arginti, sticlosi in care te puteai piede intr-o clipa . Se foi pe canapea , asezandu-se putin mai comod, apoi ma fixa senin cu privirea . Absolvise facultatea Cambridge, si devenise un avocat si editor de renume . Il cunosteam de cand eram mica, devenisem prieteni de nedespartit .
Imi zambi cald, rezemandu-si capul in palma .
-Deci, draga mea Sybil, chiar nu vreau sa aflu la ce te gandeai, pentru ca presupun ca e din nou aceea amintire , nu ?
-Mda, aia e, dar nu conteaza, continua ce-mi spuneai mai inainte . Surad vesela, asezandu-ma picior peste picior .
-Poti lucra la revista mea, si-ti voi da si un post chiar foarte bun . Trebuie doar sa-ti exprimi parerile despre viata, plan de viitor , moda, si altele in cinci-sute de cuvinte . Cum suna ?
Maresc ochii, sarind de pe scaun si incepand sa tip de fericire . Dintr-o data camera in care ne aflam, biroul lui Neji de la firma , intunecata, se lumineaza brusc, razele calduroase ale soarelui inundand incaperea .
-Te ador, merci, merci, Neji ! Esti cel mai bun ! Exlcam vesela, luandu-l in brate si sarutandu-i obrajii . Acesta chicoteste amuzat, ciufulindu-ma, cuprinzandu-ma cu bratele lui si zambindu-mi cald si protector .
Tot ce vad e decadere:
Arta = o boala; Dragostea = o iluzie
Religia = un substitut la moda pentru credinta

Căci toţi ucidem ce ni-i drag
Şi-ntindem morţii prada,
Unii ucid cu desmierdări,
Mulţi cu priviri de-otravă,
Cei laşi ucid cu sărutări
Iar cei viteji cu spada.


[Imagine: Girl123.jpg]


#2
Buna! Un nou fic! Te ador:X E cu dragul si mult adoratul meu Neji. Stii ca acum te ador si mai mult, nu?
Nu am ce comenta. Dialogul nu e deloc sec, e bine pus si bine gandit.
Descrierea! Pfff...m-a lasat muta. Imi place, place place!
Naratiunea!!! Daa...cea mai buna dintre toate:>
Ideea...originala. Al doilea fic cu Neji de pe aici[dupa al meu desigur:))]
App. Imi place titlul ficului si numele fetei!
Ambele sunt adorabile.
Pai... cam asta a fost tot! Abea astept continuarea!
Bye si spor la scris:>
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#3
Ah ce dragutss :X:X.
Ce idee originala imi place foarte mult. Capitol superb nu stiu daca are rost sa revin asupra descrierii, naratiuni sau a dialogului... sunt foarte bune. Intradevar descrierea ar mai trebui conturata, sa pui mai mult accent pe ea, dar e foarte buna si asa cum este.
Figurile de stil :X cat le ador, metafore ar fi dragut sa mai adaugi[posturi unite]
Ah ce draguts!! :X Ideea e originala si imi place foarte mult. Nu cred ca are rost sa revin asupra naratiunii si dialogului sunt destul de bune... dar descrierea mai trebuie conturata putin, numai putin, sa pui accent pe sentimentele fetei, pe splendoarea orasului. Vreau sa zic sunt atatea de spus despre Londra. Figurile de stil, prezente si la datorie. Metafore nu am vazut si apar foarte frumos intr-un text, captiveaza prin prezenta.
In rest nu am ce spune greseli nu am vazut si in rest de descurci uimitor. Deabia astept sa vad cum decurge actiunea. Stiu ca ai spus ca sunt prieteni buni dar nu pot sa nu imi imaginez o idila intre cei doi... asta pana nu apare si un alt personaj masculin cel putin :D
So astept next cat mai repede si sper sa ai parte de multa inspiratie in continuaree!!
Pupiceiii!!! :*:*:*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#4
wow! un nou fic. deci,te ador! iupiiiii...ai inceputo cu dreptu :bv: descriere, naratiune, dialog, actiunea, toate-s bune si frumoase! yep!

sa-nteleg ca va fi ceva cu Neji,hmm! dap imi place! Ideea e chiar originala! Londra, paradisul libertatii! sunt curioasa sa vad ce i-a dat Neji de lucru fetei. cam ata am avut de spos..n-am vazut greseli de tastatura, deci astept nextu!

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#5
O_o. Am ramas indoita citind.
Am citit-o in 20 de minute si e geniala. Iti place Neji?

Naratiunea. E foarte bine pusa, si exacta. Imi place. Nu am nimic de spus.
Descrierea. Desi ai descris foarte putin personajele am reusit sa-mi fac o idee despre ele :-?. Ai putea s-o descrii mai mult pe Sybil...
Dialogul. Nu pot spune ca e sec dar nici nu m-a impresionat in mod special. fraza ``Te ador, merci, merci, Neji ! Esti cel mai bun !`` E, cred, cea mai geniala dintr-un fic. Love it^_^

Sa te vad ce mai scrii. :-?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)