Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nijikon Stand

#1
Mina...putina atentie va rog! O veste foarte importanta!
Se pare ca site-ul nostru va avea propriul sau stand la Nijikon. Insa trebuie sa decidem ce vom prezenta. 39 Cam dificil sa stiti, avem ceva idei dar nu sunt de-ajuns. De aceea administratorii au decis sa va cerem si voua opiniile. Asteptam parerile si ideile voastre...apropo trebuie sa ne decidem pana duminica cel tarziu.
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Daca ai zis ca merg si concursuri,ce zici de niste concursuri gen 'Cine stie,castiga?' .Pentru o suma destul de mica[2 lei sa zicem] un om poate sa aleaga un anime [sa faceti si o lista cu anime ] si dintr-un bol specific fiecarui anime sa ia un biletel pe care sa fie o inntrebare.Daca stie..atunci ii dati ceva 106Nu stiu ce ._.'Eu as avea idei de breloguri sau tricouri..dar mai avem timp ?Si apropo de breloguri,am vazut breloguri la nsite magazine..erau cu Naruto 39Ce ziceti?4Amy vine la Nijikon si poate lua ea..Voi ii dati banii[cred] si ._. Aveti un premiu 71
LOLNOPE

#3
Bun.. ar fi in primul rand chestiile dupa care alearga cu totii, tricouri imprimate, bratari[sugestia lui Denny parca... gomen, se incadreaza17] rucsace, etc...

Apoi puteti incerca o papusa zup cu "autografele" celor doi admini iubitihug

Si... Ca si concurs, ar merge intrebari de genul:

1.Cu ce animeuri are up siteuri separate?
2.Cine sunt adminii?[cine nu stie 29]21
3.Care este "deviza" zup[stiti voi, chestia cu cel mai prietenos portal si forum anime din Ro.]

In fine.. nu prea mai am idei... de ziceti?5
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#4
[Imagine: ohjoyplz.png]~

Really? You're not kidding? Stand Animezup? oh gawd~

Nu stiu cat succes ar avea , dar ce ziceti de niste insigne /postere cu Zuppy si Animezup?

Sau , daca mai tineti minte de la nijikon-ul trecu , Anime-xg aveau un banner imens cu renji si isi faceau reclama asa. Am putea si noi sa facem ceva de genu 8D

Acum random ideas that poped up:
- sepci
- brelocuri , bratari & stuff [ce au zis Listrata si mitzuke]
- guestbook [I really want this]
- fluturasi [ lulz . Stii , ca la Otaku]

Daca mai am idei mai postez~

#5
Waaa @____@
Sugoi~ /x3
Pacat ca nu pot veni T___T
Nuuuu 20 *sigh*
Revenind xP

Ce ati putea face 39 Sa ma gandesc la ceva original xD

~ Flori portocalii pe care sa scrie animezup 21 [da, stiu ca toate costa bani xD De asta incerc sa fiu originala o.o"] [btw, sa scrie in floare, nu pe coada, cu toate ca ar merge pe ambele xD]
~ Stegulete 21 Cu codita mica si sa fie pe acolo si scoci, ca sa se lipeasca de palarie xD [pentru cei care au ^^]
~ Uhm... Postere cat cuprinde @___@ [vreau si eu unul T___T] ... Si sa fie fata-verso "pictate" 71
~ CD-uri cu prezentarea Animezup O___O [ce idei xD]
~

Daca mai am, ori le pun aici, ori pe mess 21 Oricum, be the first, rock on and... kill 'em all 19
Kiddin', dar e superb :love: You did it, guys *party emoticon xD* I can't believe O___O

#6
Ah felicitari! ^_^ 71 daca tot faceti ceva cu zup...faceti poze ca sa ne comandam si noi cei " de acasa" ce nu putem veni la Nijik.
Idei...as avea una..stupida desigur XD ar fi imposibil sa faceti asa ceva ...la noi in oras se fac bratari din bilute de acelea mici ti iti pot scrie orice din ele. ..71 imi fac una cu anime.
Oricum asta e prea scump..nu se puneXD

Puteti face o carticica cu quizuri...si niste rezultate aproximative .se poate trage la imprimanta iar la coperta se pot lua foi de poze.(nuj stiu cum se numesc ,stiu ca is ca folosesc sunt stralucitoare)
Postere cu zupi...XD nici nu stiu daca se poate face asa ceva

Faceti orare cu animezup 4 eventual gratuit ca reclama la site XD
Puteti face calendare or somth XD
Scuzati lipsa de inspiratie dar asta am facut eu cand au fost standuri la scoala XD
Eventuale concursuri...ar fi guess the screen shot XD sau intrebari legate de zup...dar asta nu ar mai avea legatura cu animeurile

Puteti sa ii puneti pe gfx-eri nostri sa faca ceva wallpapere la marimi imense si sa le faceti ca postere 4
Mai dau edituri daca voi avea idei...inca odata felicitari
o.o" wot

#7
damn,chiar vreau si eu sa particip la asa ceva da nu pot222,ma rog.

1. Postere,cat mai multe postere,si cat mai diferite,majoritatea fanilor vor vrea un poster cu un anumit anime,si undeva pe el sa scrie Animezup...

2. Bratari,Breloace,sepci si tricouri....cam scump dar ar fi calumea

3. Muzica...idk..n-am fost niciodata la asa ceva...

4. Un AMV ceva special facut si proiectat pe ceva mare...sau macar un monitor de 22" sa fie amv-uri ceva...

5. Concursuri

6. Fete frumoase sa atragi baieti

7. Baieti frumosi sa atrageti fete21)

si succes...sper ca intr-o zis sa se faca si in galati asa ceva10
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#8
Mai,sambata eu va ajut cu cea mai mare placere,ma risc ce sa fac..nu prea stiu ce as putea face..eu imi fac tricou cu Zuppy la un magazin banal din cta,.. lu snow ii fac cu mokona negru..nu prea am bani ca as fi facut mai multe..dar o sa incerc sa fac ce pot..depinde cu ce va pot ajuta 21 daca va trebe bani...I don`t know,ceva fonduri? Daca va trebe cateva bucati de ceva fan-made le fac eu..ma gandeam la niste bratari din pastra demolatoare [sau cum i`o zice]am vreo 8 pachete 21 dar nu prea am idei cum sa le fac..o sa mai inerc,daca`mi iese ceva fac pt "staff" si cateva care se cumpara..in limita stocului disponibil,normal 21 ,iar daca gasesc ceva imprimare mai ...ieftina..o sa fac diverse obiecte..

+Bonus,mi`am luat materiale pt pancarda,am lemn,imi mai trebe cuie si`un ciocan...sa`mi ziceti ce sa scriu pe ea 21
A da si vedeti ca la Nijikon va fi un "templu" asamblat de mine si Snow,pt a plange because CLAMP 21 so..avem idei...mai postez eu daca imi mai trec idei trasnite 21 oricum I`m there with you 3
[Si pe pancarda ne semnam toti xD,dupaia o ia marina sau cedik acasa ca nu ma mai car cu ea pana la constantza 21 ]
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#9
Ideea cu orarele e foarte buna... Putem face unele mai simplute, pe care sa le tragem la xerox si sa le impartim gratuit, sau sa le poata lua oricine gratuit.
Restul... mai vedem 39 Depindem mult si de Shiva noi pentru materialele cu Zuppy si in plus nici nu putem abuza de ele. Nu putem nici oferi foarte multe lucruri gratuite pentru ca adevarul este ca aceste lucruri costa si nu putem sa bagam prea mult mana in buzunar. Iar daca e sa facem ceva care sa poata fi vandut, sa ne scoatem macar banii inapoi, nu neaparat un profit, trebuie sa facem lucruri interesante, care sa aiba priza la lume.
Ma gandesc insa sa facem 2 tricouri cu Animezup, pe care sa le oferim ca premii la un eventual concurs si sa avem un bol cu multe bomboane, cum a oferit Nijikon la Animax 4
Asta cu proiectia de AMV-uri... nu stiu ce sa zic 39
Daca s-ar gasi useri care sa poata lucra foarte bine si impreuna cu care sa colaboram in realizarea unui AMV/clip video foarte comic sau interesant, poate vorbim cu unul dintre organizatori sa ne lase sa il strecuram pe undeva, prin programul oficial 71

In rest... ar fi interesant sa stim ce useri din Bucuresti ne-ar putea ajuta 4

#10
Bucuresti piua >__<...whatever..
Oh Well,tricouri...mda ar fi ceva,daca tot facem un concurs ma gandeam la 3 premii,loc I,II,si III si o mentiune
Loc I Tricou
Loc 2 Altceva s.a. As putea sa imprim o cana si un pix sau orice altceva.. Cat despre amv,yea,ma bag 21 daca se mai baga si altcineva eu ma bag 21 Me,Have Ideas 21
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)