Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Animezup la Nijikon 2014

#11
mi se pare mie sau Nijikon incepe sa devina mai saracacios si mai micut decat Otaku? Nu baga nimic nou... Otaku mai are workshop-uri si ceva prezentari diferite..
Faith in humanity forever lost.

#12
Citat:mi se pare mie sau Nijikon incepe sa devina mai saracacios si mai micut decat Otaku? Nu baga nimic nou... Otaku mai are workshop-uri si ceva prezentari diferite..

da ai dreptate... nici cei de la manga shop nu au venit 2

#13
Asa cum ma asteptam, Nijikon a fost sub Otaku, iar asta s-a vazut si in numarul mic de vizitatori care au venit la eveniment. La Otaku la prezentarea invitatilor speciali (Kaname, Reika etc.) aula mare a Universitatii Romano-Americane era neincapatoare, era lume asezata atat pe treptele scarilor si multi care stateau si in picioare incat daca doreai sa iesi din sala, trebuia sa ai grija sa nu calci pe cineva pe cap si mereu sa te scuzi ca sa iti faca loc. Aici nici trei sferturi din scaunele de plastic pe care organizatorii le-au pus in fata scenei nu au fost ocupate in vreun moment de timp pe perioada zilei de sambata cand am fost eu prezent. Anyway, nu m-am intors cu mana goala, mi-am cumparat totusi tricoul evenimentului, sa am si eu acolo o amintire si am avut parte de cateva momente foarte amuzante cu userii de pe aici cu care m-am intalnit si mi-am petrecut timpul alaturi atat la Niji cat si dupa la afterparty-ul din oras XD. Am facut destule poze, acestea probabil o sa fie uploadate pe forum de cineva in curand.

All in all, a fost ok, dar se putea mult, mult mai bine, sa speram ca anul viitor o sa fie o editie mai bogata in activitati.

P.S. @DreamGirl, cosplay-ul tau a fost foarte reusit, felicitari pentru el, you've made us proud ^^.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#14
Daca zgarzitii astia nu dau pozeeee ! atunci ciordesc eu catevaaaaa...

[Imagine: atxhG71.jpg]
[Imagine: xuES4Q5.jpg] [Imagine: Fg1Jggw.jpg]

Mai multe poze acolo --> http://bit.ly/1FkAdHm

#15
[Imagine: tumblr_ndr30to1Sv1r2iofzo5_1280.jpg]

[Imagine: tumblr_ndrf70to621tvppr0o1_r1_1280.jpg]


Mai multe poze acolo --> https://www.tumblr.com/search/nijikon+2014




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)