Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nijikon 2009

#1
Redeschid threadul, din moment ce celalalt s-a cam pierdut.

Dar acum siteul Nijikonului e updatat cu informatii, deci nu mai e nevoie de speculatii xD

>>>>>>http://www.nijikon.ro/main/<<<<<<<

*prea somn ca sa mai recurg la CopyPasteInc*

Si sa reiau discutiile, la stand Animezupul va avea produse fanart [Hetalia, Basara si inca ceva dar nu mai am idei] dar si originale [AZsenshi, Zuppy]. Majoritatea vor fi desenate de mine, but Snowishtiger will be chipping in with some hetalia fanarts too ;D Mainly stickers. Desigur, cine se mai simte in forta sa ajute standul cu produse va trebui ori sa lase reply aici ori sa vorbeasca cu Marina si Flaw.

Si anume, produsele vor fi printuri [ca anul trecut], insigne si stickere. Daca aveti idei dati-i drumul, va implor. La fel si in legatura cu ce serii vreti ca fanart. Bleach careva? Se da cineva in vant dupa Naruto? Death Note? daca zice cineva Yuki Eiri, ii prajesc pielea.



I can't be bothered to open up a poll. Voi folosi Quizilla in curand haha.

[edit] Poll Nijikon 2009 whoooosh~ Numai puteti selecta mai multe variante deci sper ca nu voi mai vedea acelasi numar de voturi la toate optiunle ca data trecuta lol

#2
Shiva, ar trebui sa ne gandim si ce am putea face in afara de selling stuff 39
Also, sa vorbesc cu Marina si sa vedem daca reusim sa facem undeva niste insigne sau legitimatii onorifice pentru cei din staff-ul Zup 39

#3
Anuntul oficial:

[Imagine: logo2009.png]


A treia editie a conventiei anime se apropie cu pasi repezi.
Ca si anul trecut, ea va avea loc la Palatul National al Copiilor, pe 24 si 25 Octombrie. In fiecare

an incercam sa imbunatatim oferta acestei adunari otaku, astfel incat acum va asteptam cu:

- Un program mai diversificat
- Mai multe workshopuri
- O zona de gaming mult mai mare si mai dotata
- O zona comerciala mai bogata decat la editiile precedente

Tot ce ramane de facut este sa vizitati site-ul oficial pentru toate informatiile de care aveti nevoie: www.nijikon.ro

#4
Daca zice cineva Yuki Eiri îi prăjeşti pielea? Aş fi curioasă să văd cum o să faci asta, aşa că voi spune: Yuki Eiri. Revenind...pai de data asta o să ajung(şi cred că este 100%...desi nu mai spun hop pâna nu sar gardul).Având in vedere ca este de ziua mea...nu imi permit sa nu imi fac un cadou...mititel.Aşa ca o sa ne vedem acolo.Pe cine cunosc...ok.Pe cine nu...o sa va cunosc39

#5
Dorim sa reamintim tuturor doritorilor ca inscrierile pe Aleea Artistilor, la concursurile de cosplay si de AMV-uri se incheie pe 18 Octombrie.

Tocmai am intrat pe ultima suta de metri, asa ca daca ai un clip sau un personaj/costum de inscris ori vrei sa iti expui lucrarile la Niji, grabeste-te! Toate informatiile necesare se gasesc in sectiunile respective de pe site-ul nostru www.nijikon.ro.

Pentru orice informatii nu ezitati sa ne contactati.

#6
As vrea sa vad jocuri dinalea de dansat pe placi luminate. they'd be fun to watch as well as to play them. XD And karaoke. :3

Neh, I know I'm not staff, but if u do those can me get one too? *puppy eyes*

Ah, si nu mai aduc fata aia cu tatuajele temporare. Se pare ca nu mai lucreaza la firma de unde venea cu vopselele si restul. Nu ca ar afecta asta pe cineva, ofc. XD
si as vrea sa fac niste bookmarks. cand le termin le postez pe undeva si sa-mi spuneti daca e okay sa fac mai multe exemplare si sa le laminez, sau ma las pagubasa, kay? Ah, right... DACA le termin la timp >.<
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#7
im gonna be there cosplaying 4 and gaming, abia astept sa vad ce chestii se mai aduc anu asta hope its gonna be lots of stuff 4

#8
http://animezup.com/index.php

Anunt despre stand-ul Animezup de la Nijikon, pe prima pagina.

Cine vine sa ne viziteze?

#9
am fost am vizitat peste tot, Flaw mia parut bine de cunostinta Smile, sa ne vedem si la anu, a fost foarte fain vorba lu kyo zona de gaming a fost full deci a fost tare tinand conta ca era zona mea preferata 4, miam cumparat o groaza de chestii, am facut poze la greu si abia astept editia urmatoare adica...otaku fest...

p.s. eu am fost la cosplay ca sakata gintoki cu kimonoul alb

#10
Pentru cei ce nu au ajuns si vor sa vada cum a fost 4
http://www.mediafire.com/?sharekey=46c6d...5672f1b9df
http://www.mediafire.com/?sharekey=46c6d...60c1ce7296
(by Sentaro)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)