Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Niji Kon

#1
NijiKon 2007 este prima editie a conventiei fanilor anime din Romania.

Ea este organizata de Project Sakura si e rezultatul eforturilor si dorintelor fanilor ca voi.
Desigur, aceasta conventie nu ar fi fost posibila fara sprijinul si implicarea unei pleiade de parteneri.
Conventia va avea loc pe 27 si 28 Octombrie, in cadrul MNAC, Palatul Parlamentului, Calea 13 Septembrie,Bucuresti .
Pentru aceasta prima editie va propunem o serie intreaga de activitati diverse, printre care se numara: screening-uri anime, AMV-uri, prezentari documentare, discutii cu invitati speciali, concursuri, ateliere de desen, origami si shodo, si multe alte surprize.

Pe parcursul celor doua zile ale conventiei v-am pregatit o serie diversa si atractiva de activitati, care suntem siguri ca va va mentine interesul treaz.

- In ambele zile vor fi la dispozitia voastra standuri cu vanzare, de la care puteti achizitiona la preturi promotionale manga-uri, postere, DVD-uri si alte produse.

- TNT Games pregatesc o zona speciala de gaming in care veti avea ocazia sa incercati titluri recente de Nintendo Wii

- Vor fi screening-uri anime, precum si prezentari documentare

- Pentru partea de AMV va pregatim urmatoarele lucruri:

- Showcase al celor mai bune AMV-uri romanesti (daca ai un AMV ce crezi ca merita sa figureze alaturi de cei mai buni, contacteaza-ne pe forum)

- Prezentare documentara: Istoria AMV-urilor - din 1989 pana in ziua de astazi - evolutie, tehnici si mari editori

- Viewer's Choice Awards 2007 - Cu ajutorul Animemusicvideos.org va prezentam cele mai bune AMV-uri 2006-2007. Aici veti gasi doar elita.


- Workshop-uri de origami (arta impaturirii hartiei), washiningyo (realizat papusi din hartie), precum si shodo (caligrafie japoneza) - toate realizate cu sprijinul Liceului Ion Creanga.


- Workshop de desen. Artisti formati vor fi la dispozitia voastra, prezentand tehnici si trucuri de desen intr-o zona special amenajata. Toata lumea e invitata sa ne arate talentul in desen sau sa mai prinda cateva tehnici.


...Si multe alte surprize pe care va lasam sa le descoperiti singuri.

Sursa: Site-ul oficial al conventiei ( http://www.nijikon.ro )

______________________________________________
Sper sa nu fi facut vreo tampenie postand asta ,dar cred ca merita atentie Smile Rog sticky daca se poate!

#2
Abea astept!!!Fii sigura ca voi veni!Nu as rata aceasta conventie pentru nimic in lume!Avand in vedere ca stau la 100 de m de Palatu Parlamentului...e super!!So...cei ce vin..ne vedem acolo!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Citat:Sper sa nu fi facut vreo tampenie postand asta ,dar cred ca merita atentie
te asigur ca nu ai facut o tampenie...daca nu erai tu nu as fi aflat de asta niciodata...si daca as fi ratat-o as fi regretat sigur.
deci cred ca din ce am scris se intelege clar ca vin...ne vedem acolo! :36:

#4
OFMG!!! ce sperietura am tras! am vazut ca a disparut din anunturi threadul si am crezut ca l-a sters careva O_O; Dar ma bucur ca a fost numai mutat >.<

Si eu cred ca ajung pe acolo avand in vedere ca luna asta mama a promis ca mergem la bucuresti ! Si poate ajung la convetie! See you there guyz!

Daca mai sunt persoane ca mine care nu stau in bucuresti dar vor sa ajunga , intrati aici si aflati cateva detalii despre hoteluri care ofere cazare cu pret redus ^^

#5
Imi aminteste de Otaku fest de anul trecut... daca nu ma insel cam tot pe vremea asta a fost si el... uhm... nu st sigura though... aveam fluturasul cu invitatia pus la loc de cinste in camera mea, dar de cand am redecorat am ratacit cam totul pe aici...

Mi-a placut festivalul de anul trecut f mult... inca mai am asa-zis aroma zilei in care m-am dus si eu... dar parca dura 3 zile atunci... nvm, nu otaku fest e imp acm...

Ei bine, eu n-o sa pot veni ca lucrez in week-end... pacat ca n-au facut si intr-o zi lucratoare, ca programul de la facultate e nitel mai maleabil... but that's life... anyway... sa-mi povestiti cum a fost, si daca faceti poze sa faceti bine sa le postati pe toate ca altfel va ud pe toti (water element *points bellow avvie*).
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#6
Eu s-ar putea sa vin 4
Si s-ar putea sa nu vin singur 4
Daca mai vine cineva de pe site, ne vedem acolo 3

#7
JavaLeen ,nu poti veni? 22 ca voiam sa vin cu tine pe acolo dar daca nu poti ma duc cu frate-miu . Anyway ,vb pe mess!

Si exact ,anul tecut a fost otaku fest ,acum ala s-a anulat si il face altcineva , dar cu Otaku Magazin ca partener .

#8
uhh... nu cred ca voi reusi... deja recuperez maine si poimane pentru 20 si 21 ca e ziua unei prietene pe 20... si incep fac pe 15, deci nu mai pot recupera cu inaintare prea curand... nu stiu... poate vin pe 21 si lipsesc pe 27 sau 28... dar si astia, chiar nu le-a trecut prin cap sa puna si o zi lucratoare? ce festival e ala de dureaza doar 2 zile? T_T
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#9
Geez.. e nasol ca e pe 27-28 .. Si eu atunci am excursie :p .. 17 So.. ne vedem acolo la anu 21

#10
Cred ca o sa vin si eu. Am o intrebare : cat este pretul biletului?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)