Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nightmare

#1
Eu am ascultat prima data Nightmare din pura intamplare. Nu stiu ce cautam pe YouTube cu "nightmare" si atunci i-am vazut ^^ Asta se intampla anul trecut, cam pe vremea asta ^^ Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Grave. Melodia aia e grozava si vocea lui Yomi suna atat de bine @.@
Deci pur si simplu m-am indragostit de melodia aia *m-am indragostit de o melodie ... >.>*
Imi placea stilul lor, nu ca acum nu mi-ar mai place >.<, cum aratau, cum cantau...sunt absolut geniali.
Asa ca am inceput sa caut mai multe melodi de la ei si date despre ei. Prima data cand l-am vazut pe Hitsugi m-am gandit "Wtf...ce-i cu omul asta plin de pierce-uri pe fata" dar in timp a inceput sa-mi placa foarte mult de el, de el si de Sakito. Prima data cand am vazut un video al lor nu m-am uitat la Yomi, care canta ... m-am uitat la Sakito...ce scumpic este. Well Sakito e preferatul meu.
Deci a inceput sa-mi placa foarte Naito, si incet au intrat in viata mea ^^
Si versurile sunt geniale si foarte originale ^^ si solo-uile lui Saki...un motiv in + pentru care imi place Naito, dar si Saki.
P.S: Asa imi place mie sa-i spun la Sakito ... Saki ^^

The Word Ruler e albumult meu preferat de la Nightmare, desi toate albumele sunt foarte bune si pe unele
sunt niste piese geniale, de pe acest album imi plac absolut toate piesele mai ales Criminal Baby si
opening-ul de la Death Note sunt grozave. Si de pe Libido imi plac multe piese, mai ales Suna , Be buried
si Rememberance.

Imi place Utsutsu no Yume si pe urma ar mai fi: Akane, Criminel baby, The world, Alumnia, Kami to bara, Raison D'etre, Raven Loud Speeeaker, Tsuki no Hikari si ar mai fi mai multe [ ca si PV-uri ]

Melodii preferate: Rememberance; Jibun Ho Hana; Alice; Itsuka no boku he; Jaianizumu Roku; Ibushi Ku Yuru; Be buried , Cloudy days , Ji kizu , Backstreet children si asa mai departe

#2
Prima data cand am dat de Nightmare a fost tot cu ajutorul lui DN 21
Mi-a placut mult The World and guess who decided to search for a new band ? 4
Albumele , am cine sa ma bata la cap sa le tot iau 10 nu stiu de ce nu o fac singur but alas ...
Oricum , imi pace mult stilul lor atat visual cat si audio ( roflmao 21 cum suna 21 )
Anyway , j-rock will rule the world u.u'
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#3
^ of course u.u' j-rock will rule daca nu ruleste deja o.O' si abia astept sa se lanseze noul single de la Naitomea, Lost in Blue, pe 19 septembrie, am ascultat un preview si suna atat de genial @___@ ieri am ascultat de nu stiu cate ori preview-ul ala <3 Vreau Lost in Blue T___T si il vreau acum nu in septembrie T_T oricum am auzit ca melodiile, pentru ca sunt mai multe s-ar putea sa fie op si ed la ceva anime o.O' ar fi grozav n_n Naito rulz <3

#4
Am ascultat Nightmare prima oara anul trecut , cam prin mai cand m-am apucat sa ma uit la Death Note.Pot spune ca am fost obsedata cateva luni intregi ( si inca ma sunt ) de the WORLD si o cantam cam in fiecare zi . Aceiasi poveste a fost apoi si cu Alumina . De cand le-am ascultat prima oara am ramas pur si simplu obsedata de vocea lui Yomi , incat urmatoarele saptamani deja cautam poze . Am aflat intr-un sfarsit cum se numeste trupa si ce anume canta si am inceput sa caut melodii . Dupa the WORLD si Alumina , prima melodie pe care am ascultat-o a fost livEVIL , tot in aceiasi luna . Am ramas cu gura cascata cand am auzit-o pentru ca mi sa parut de-a dreptul geniala ( si admiratia mea a crescut si mai mult pe parcurs ce am ascultat-o mai mult ) .
Ceea ce m-a atras la ei a fost in mare parte originalitatea . Versurile sunt pur si simplu geniale si ma regasesc cam in toate , mai mult sau mai putin , depinde , dar in cele scrise de Yomi ma regasesc in totalitate .
Solo-urile superbe ale lui Sakito sunt un alt motiv pentru care imi place Nightmare atat de mult . Sunt geniale .
Apoi , desigur vocea lui Yomi . Este unica si reuseste mai mereu sa ma calmeze ( desigur nu vorbesc de melodii ca Vice , Grave , 5+1=? , Yaen sau Jishou pentru ca acolo in mod sigur nu ma pot calma ) .
Imi place extrem de mult stilul lor , pentru ca exact cum am spus si mai sus este original dar in acelasi timp foarte interesant .
Ascult Nightmare in primul rand pentru ca imi place si in al doilea rand pentru ca mereu ma ajuta sa ma calmez si sa trec peste lucrurile grele .
Alt ceva care as putea spune ca imi place foarte mult ar fi membrii . Fiecare sunt originali si interesanti in felul lor si fara unul dintre ei Nightmare nu ar mai fi Nightmare . As spune in concluzie ca imi place fiecare dintre ei in egala masura , dar nu si Yomi , deoarce aici nu mai e egalitate , pentru faptul ca pur si simplu nu pot sa nu il respect .
Chiar daca nu sunt fan de foarte mult timp ( adica , sa fim seriosi exista si fani de vreo 5 ani sau chiar 8 ) ii admir pentru tot ceea ce au reusit sa faca si astept sa vad si ce vor mai realiza pe viitor .
Cat despre noul single...abia astept sa il am si sper ca o sa reusesc si sa il cumpar ^ ^ '.Am ascultat intruna preview-ul si il ascult chiar si acum XD
Naito rullz @.@

#5
Death Note
de cand am inceput sa ma uit la Death Note mi-a placut si formatia asta...am auzit oppening-ul de la Death Note si am ramas uimita de ce voce super au persoanele acre canta si de cat de bine suna melodia...apoi am aflat ca formatia se numeste Nightmare...am mai ascultat si alte piese de la ei tot la fel de bune

Melodii preferate:
White room
LivEvil
The last show
Lost in blue
Akane
Konoha
Alice
Phantom
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#6
ermh.....naito^^
nu sunt cine stie ce mare fan al formatiei insa pot zice ca mi se pare ok ^^ au unele melodii foarte bune.. Cea ce m-a facut sa-i ascult a fost anime-ul Death Note...si mai exact ascultasem foarte mult "the WORLD" opening si "Alumina" ending ^^ sunt melodi foarte bune si pe langa asta mai sunt cateva care imi plac la fel de mult cum ar fi :Nothing you Lose, Parade, Melody, Cynical Re:actor, Mr. Trash Music, Mind Ocean, Konoha, Akane, liv Evil, Lost in Blue, White Room, Mad Black Machine, the Last Show, Flora, 18sai, Crevasse etc.
Imi placea intr-o vreme mult de Sakito si de Yomi...acum nu mai imi place de Yomi pentru ca in ultimele scan-uri arata ca Shou (Alice Nine) cea ce nu imi place pentru ca Shou al meu e unic xDDD si ma rog personalitatea lui ma cam streseaza in ultima vreme ^^.....cat despre Sakito ramane preferatul meu insa nu intr-un mod special....

#7
Evident, ca şi la Maximum The Hormone, am auzit de Nightmare tot la Death Note.Îmi plăceau la nebunie tipii.Vreo 3-4 luni nu am avut decât cele 2 melodii de la ei, deoarece p-atunci nu aveam pc, deşi aveam net, şi-l şi plăteam degeaba 21 M-am dus o dată la vărul meu vitrg şi m-am uitat la un videoclip cu ei şi am rămas foarte şocată de modul în care arată.Era pentru prima dată când vedeam nişte băieţi îmbrăcaţi şi machiaţi atât de strident.Dar am trecut peste modul în care erau îmbrăcaţi şi mi-am zis că fiecare arată aşa cum vrea.Prin vară (2008), când S (BFF) a venit de la ţară, am rugat-o să ia albumul lor de pe net şi să-l pună pe telefon.A venit la mine ( Ah, şi acum îmi aduc aminte ziua aia, şi-mi aduc aminte că avea un tricou mov cu o caracatiţă pe el 21 ) şi mi-a trimis pe telefon albumul.Unele melodii nu mi-au plăcut, după ce le-am ascultat, deci le-am şters.Dar mi-au plăcut, şi-mi plac, următoarele : Lulu (favorite), morpho, crevasse, 18 sai, black sick spider, criminal baby şi evident alumina şi the world.Îmi aduc aminte că m-am dus în vara aia la fratele meu şi aveam în telefon alumina, mi se pare că o aveam la apeluri, deşi parcă nu era aşa (parcă aveam ceva de la Yuki - H & C) iar fratele meu şi-a trimis de pe telefonul meu alumina şi şi-a pus-o la apeluri, pentru că, cică, se auzea bine melodia şi ritmul era ok.Am mai avut la apeluri alumina, the world şi black sick spider.Aveam o prietenă vis-a-vis, căreia şi ei îi plăcea, dar nu mult, muzica japoneză.De la Nightmare îi plăcea black sick spider şi uneori, dădeam drumu la black sick spider, în acelaşi timp.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#8
eu prima data le-am auzit cantecele la op de la death note si ma indragostisem de acea melodie :X era superba .... dupa care am dat un google si am aflat mai multe despre ei ... sunt absolut extraordinari .. as fi putut sa ma duc sa ii vad live in budapest ..dar nu mai aveau bilete20
Omae no mono wa ore no mono . Ore no mono wa ore no mono . 19 10

#9
Trebuie sa multumesc nespus de mult anime-ului Death Note . Noroc cu acest anime ca altfel 71 Pur si simplu cand am auzit acele openinguri si endinguri , m-am indragostit ;x Melodiile mele preferate sunt : Alumina ÅŸi The World . CUm am zis si la celelate trupe ;x adot stilul lor vestimentar si modul in care sunt facuti la par ;x Toti sunt superbi ;x




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)