Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nickelback

#11
Minunat topic. Nickelback este trupa mea favorita, i-am descoperit acum un an sau ceva de genul pe youtube. Prima melodie a fost Savin me pe care am iubite si o iubesc si in prezent. Este o trupa grozava si ii iubesc pe baietii astia. La mine in clasa am raspandit cateva melodii despre trupa asta insa doar cateva persoane m-au ascultat deoarece marea parte din clasa mea sunt cu melodiile care apar acum, gen Inna sau restul.
Rockstar, Savin me, Photograph, If today was you last day, How you remind me, Far away, Someday, Gotta be somebody si lista continua

#12
Super! Şi eu ador această formaţie foarte mult. Sunt înnbunită după melodiile lor.

1. Cum aţi aflat de ei şi care a fost prima melodie ascultată?
Căutam ceva pe youtube şi am dat din greşeală de o melodie de-a lor (îmi pare rău că nu-mi amintesc care). Am ascultat-o şi mi-a plăcut. Apoi am încercat şi alte melodii. Când am văzut că îmi plac am downloadat toată discografia.

2. Câteva melodii care vă plac.
Savin' Me, Photograph, Far Away, How you remind me, Gotta be somebody, If everyone cared, Hero, Someday ÅŸi multe altele. Ador melodiile lor ÅŸi mai ales vocea lui Chad Kroeger ^^

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#13
Nickelback! Trupa mea preferata. O adorasem inca di'nainte sa aflu cum se cheama. Deci tipii astia sunt mai mult ca geniali. Melodiile lor m-au dat pe spate. Fiecare are versuri care se potrivesc perfect cu ritmul.
Citat:Mă bucur enorm de mult că există acest topic. Băieţii aceştia sunt absolut geniali. Îi admir mult pentru tot ce au realizat şi mai ales pentru muzica lor, muzică de calitate şi care chiar transmite ceva şi nu sunt doar nişte cuvinte aruncate aiurea, doar pentru a fi, cu un instrumental jalnic, fără valoare. Dimpotrivă, au nişte melodii foarte bune, cu mesaje puternice, iar vocea solistului este de excepţie. Nu am cuvinte care ar putea cuprinde toată această stare de extaz, de împlinire pe care o simt atunci când aud de această formaţie.
totally agreed!

1.Cum ati aflat de ei si care a fost prima melodie ascultata?
Prima data din calculatorul lu' sor'mea. Era "How you remind me" si am ascultat-o intr-una pana la mare. Apoi, la mare era un tip misto care asculta "Rockstar", si retinusem versurile melodiei fara macar sa-i stiu numele sau cine o canta. Cand am aflat ca e tot Nickelback, trupa asta a devenit preferata mea.
2.Cateva melodii care va plac.
As putea sa ti le zic pe toate, pentru ca Nickelback nu are melodie care sa nu iti placa.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#14
As mintii daca as spune ca ascult de multa vreme. Nu de mult, poate doar cateva luni de cand i-am descoperit. Totusi nu voi regreta, sunt o trupa foarte buna, cel putin asa cred. Chiar daca o ascult de putina vreme, mi-am facut o idee generala despre trupa.

1.Cum ati aflat de ei si care a fost prima melodie ascultata?
De ei am aflat hoinarind in lung si in lat intr-o seara youtube-ul. Si in legatura cu prima melodie... nu imi amintesc cu exactitate. Ori 'How You Remind Me' ori 'If Today Was Your Last Day'. Una din cele doua, oricum.

2.Cateva melodii care va plac.
Toate sunt briliante. In afara de primele mentionate mai sus, mai sunt o multime.

Psycho XD

#15
Eu am descoperit Nickelback acum vreo jumatate de an, sau poate chiar mai mult. Nu le-am dat prea mare importanta, insa la un moment dat voiam sa schimb putin "trupele preferate" si am zis sa-ncerc Nickelback. Nu am ascultat chiar toate melodiile, dar imi plac mult.

1. Cum ati aflat de ei si care a fost prima melodie ascultata?
Pai eram la scoala, in ora de dirigentie, stiu sigur. Imi trimiteam melodii cu un coleg si mi-a trimis "How You Remind Me". Am ascultat-o cateva zile la rand incontinuu si o fredonam, imi placea si imi place si-acum foarte mult.

2. Cateva melodii care va plac.
Nu-i vreuna care sa-mi displaca, toate-s geniale. Dar mai des ascult Savin' me, How You Remind Me, I'd come for you si Someday.

#16

Nickelback..oh cat mai iubesc trupa asta.Cum am dat de ei?Ei bine,nu mai stiu exact.Eram la o prietena,aveam de facut un proiect impreuna si in playlist avea si melodia : Nickelback-Someday. ( deci,prima melodie ascultata)

Mi-a placut foarte mult si am inceput sa-i ascult tot mai des.
Melodiile preferate ar fii : Far Away,Photograph,Someday,Too Bad,If today was you're last day,How you remind me si cam atat. Desigur astea le ascult cel mai des ,dar imi plac toate melodiile lor. ^^
My tea’s gone cold I’m wondering why I ,got out of bed at all.The morning rain clouds up my window,And I can’t see at all;And even if I could it’ll all be gray,
But your picture on my wall
It reminds me, that it’s not so bad,
It’s not so bad.

#17
"Nickelback" au anumite piese geniale. <3 Prima melodie ascultata de la ei a fost ''How you remind me" care,trebuie sa recunosc,m`a incantat si nu prea . Tin minte ca am descoperit`o singura,intr`una din noptile lungi de iarna cand tot cautam melodii care sa fie in ton cu starea mea de spirit.
Dupa ce ascultasem " How you remind me" ,o buna perioada de timp nu am mai cautat si alte melodii de`ale trupei deoarece netul meu dadea de ceasu` mortii .
Prinnnnn,aprilie cred X"D (baka eu,niciodata nu retin cu exactitate perioadele) un bun prieten mi`a dat sa ascult melodia ''Photograph" . Pot spune ca a ramas una din melodiile mele preferate. Mai tarziu am inceput sa ascult si alte piese precum " If today was your last day " ; " Gotta be somebody " ; " If everyone cared " ( ale carei versuri sunt foarte frumoase ) ; " Savin` me" . "Savin` me " a fost una din putinele piese care m`a facut sa ma cutremur si care imi starnea dorinta de a o mai asculta inca o data si inca o data... Videoclipul mi s`a parut pur si simplu genial , un videoclip ce transmite emotii intense .

#18
Ma dadeam in vant dupa trupa acum ceva timp, dar pot sa zic ca dupa aceea vocea tipului si linia melodia mi se pareau ca scartaie, insa m-am obisnuit din nou cu ei.
Nu mai sunt sigura cum am reusit sa gasesc trupa, sunt sigura ca tot prin ajutorul vreunui AMV sau a fost o recomandare pe Youtube.
Imi place melodiile "How you remind me", "Rockstar", "If today was your last day" si nu mai stiu.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#19
OMG Nickelback :X Love you so much :love:
1. Sincera sa fiu nici nu mai stiu de unde stiu trupa 39
Hmm, ori era atunci cand cautam AMV pe youtube si era unu cu melodia lui Nikcelback, ori de la radio >.< Mai degraba Youtube
2. Iubesc aproape toate melodiile, in special: Far Away, Trying not to love, If today was your last day, Lullaby etc.
Smile because I'm here!

[Imagine: t4yrb1T.jpg]

#20
Nickelback...doamne ce trupa awesome<3 chiar nu puteam sa imi cred urechilor cand am auzit vocea solistului cantand melodia Burning to the the ground
Desigur ca am mai ascultat si alte melodii adorabile ca:How you remind me, Animals, Something in your mouth si multe altele...
Cum am aflat de ei? foarte simplu, cineva mia recomandat trupa si am ascultat cu mare drag...
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)