Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

New York

#1
Disclaimer : Nu detin nici un personaj , inafara de cele create de mine , care ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor intamplari/personaje.

Capitolul I


Mareata regina isi ocupa locul pe cerul presarat cu stele,cand privesc stele imi imaginez ca ingeri si demoni sa lupta in fiecare dimineata si seara.Dimineata ingeri gastiga iar lumina se revarsa asupra pamantului,iar noaptea demoni castiga aducant intuneric asupra vietuitoarelor.
Dar ce se ascunde in acest intuneric?Teama,ura,curaj,iubire,dezgust da probabil ca toate astea dar mai presus de ele se ascund demoni vi.Ce sunt demoni vi?Pai cred ca pot sa raspund la aceasta intrebare,eu sunt unul dintre ei.Am chip de inger si compoprtament de demon,ca toti cei ce au suferit si au hotarat sa faca totul dupa cum ii duce capul.Acestia sunt demoni vi sunt suflete care traiesc in corpuri dar sunt pusti,care nu au sentimente,nu le pasa,care nu iubesc,care incalca ori ce porunca Dumnezeasca,care iau totul in gluma,care iubesc sa ucida.Hmm eu am cateva calitati de demon viu,sufletul meu a ramas pustiu cand am implinit 7 ani,nu cred in Dumnezeu pentru ca el nu a facut nimic pentru mine,iau viata ca pe un joc pe care daca il pierd il voi rencepe,hmm inca nu am ucis dar nu e prea tarziu sa incerc.
Ooo mi-am amintit ca nu m-am prezentat numele meu este Sakura Haruno am 17 ani si acum inteleg ce sunt defapt,sunt o greseala a naturi.Oameni care ma vad spun ca sunt un inger iar cei care ma cunosc spun ca sunt un demon.De ce? Pai sunt mai multe motive,parul meu este roz-bombon corpul meu are forme perfecte care sucesc mintile oricarui barbat iar ochi mei sunt de un verse asemenea celor mai scumpe smaralde,comportamentul meu nu se potriveste felului in care arat.La 17 ani ar trebui sa fiu fericita sa visez la marea iubire,la o cariera pentru viitor,dar nu eu la 17 ani ma gandesc cum ar fi daca as fi murit ca parinti mei muri.De ce? Pentru ca viata mea nu mai are nici un rost,am pierdut tot,ei bine aproape tot. Ganditi in felul urmator inima este impartita in patru camere,eu am dat una mamei mele,una tatalui meu si una fratelui meu. Cand parinti mei au murit o jumatate din inima mea a intrat in pamant cu ei,cand fratele meu a plecat a luat parte lui cu el,iar eu am ramas doar cu o mica parte. Acea parte nu doream sa o dau la nimeni dar m-am atasat de persoana care m-a crescut pana acum trei zile ca de o a doua mama,si ea a murit. Deci si ultima parte din inima mea a disparut.
Eram intr-o transa dar sunetul strident al telefonului m-a trezit din visare,era ora 23:59 cine are chief de glume la ora asta,ma uit la numar era prietena mea Hinata. Ea era singura care
m-a acceptat asa cum sunt,nu ma judeca dupa cum arata sau dupa cum gandesc,alaturi de ea putea zambi chiar daca imi era greu.
Hinata e o fata inalta cu forme care pot spune ca arata cat se poate de ireala,multi au spus ca a facut operi estetice.Ea era virgina dar nimeni nu stia asta,nici eu nu am sintit fiori iubiri si nici nu ii voi simti vreodata,dar sa ne intoarcem la Hinata.Are parul lung pana la talie satin usor apre albastru,ochi ei sunt caprui deschis.
-Sakura am o veste minunata! Hinata a tipat in telefon cat a putut de tare. Ajung la tine in 5 minute. Vine la ora asta,oare sa certat cu parinti,nu ma mai gandesc mult imi iau un halat de baie pe mine si cobor scarile. Cand ajung jos in prag era Hinata,am ramas cu gura cascata statea in fata mea cu doua trollere unul albastru si unul negru.Fata nu mai sta pe ganduri si intra in casa fara ca eu sa o poftesc. Era ciudat de obicei era timida,eu era cea dura.
-Deci asculta,am primit din nou bursa din New York si de data asta nu o mai refuzam. Nu mai ai nici un motiv sa ramai aici,chiar ai un motiv sa vi cu mine la acel liceu. Ridic o spranceana si ea imi inmaneaza un plic,am recunoscut scrisul mamei mele adoptive.
„Sakura imi pare rau ca nu ti-am spus asta pana acum dar eu stiu unde a plecat fratele tau,simteam cum sfarsitul imi este aproape si nu doream sa mor singura si. Probabil ca ma vei ura cand vei citi aceasta scrisoare dar am facuto doar spre binele tau si probabil ca sunt egoista.Da chiar sunt ti-am ascuns adevarul pentru ca ai suferit foarte mult pana acum si nu doream sa mai suferit,dar cred ca am gresit. Fratele tau este in New York din cate am inteles are niste afaceri ciudate acolo si umba tot felul de zvonuri cum ca se ocupa cu prostitutia. Sakura daca vei merge dupa el,te rog sa nu ajungi ca fetele care isi dau trupul pentru bani.Sa sti ca eu te-am iubit ca pe fica mea si te voi pretui mereu.”
O lacrima mi se scurge pe obraz,dar imi amintesc ca demoni nu au sentimente ei nu plang,ei nu simt durerea sau iubirea.
-Cand plecam?
-Peste 6 ore?Parinti mei sau impotrivit,dar eu am plecat oricum.Am vorbit cu Naruto si ne va ajuta.
Am mers si am impachetat tot ce era mai important pentru mine,dupa o ora am hotarat ca e timpul sa ne odihnim pentru ca ne va astepta un drum lung Tokyo-New York.

A doau zi,sau mai bine zis cateva ore mai tarziu eu si Hinata mergeam spre aeroport,nu ma gandeam decat la fratele meu imi era un dor nebun de el nu l-am vazut de 10 ani si nu cred ca il voi mai recunoaste. Am urcat in avion dar inainte parinti Hinatei au spus ca daca ea va pleca sa nu se mai intoarca,fata dorea sa isi revada iubitul si nimic nu o va opri.Oau era asa de hotarat si de dura,aprca eram eu. Amandoua am adormit in avion,si drumul a fost usor,placut.
-Hinata,Sakura! Un baiat blond mai inalt cu un cap si ceva decat mine statea in fata mea, prietena mea a sarit in bratele blondului,am observat ca acesta arata mai bine,avea muschi foarte bine conturati si se vedea ca are o situatie financiara buna.Nu ma puteam plange mama mea mi-a lasat niste conturi frumoasa in banca dar nu aveam ce face cu ele.
-Sakura,Hinata mmi-a spus ca ai nevoie de ajutor.Ce spuneti ca va duc sa va lasti bagajele si mergem la seful meu,sigur te va ajuta.Blondul a zambit si eu la randul meu am zambit,la fel de saritor ca intotdeauna nu sa schimbat decat fizic,baiatul asta e tot un pusti haios.
Am mers repede pana acasa cu un BMW foarte frumos,Naruto chiar o ducea bine nu gluma,am lasat bagajele nici nu doream sa despachetez.
-Am ajuns.A oprit in fata unu club si am intrat cu el,la o masa era niste baieti care discutat ceva.
Ma holbam ca la felul 14 in fata mea era Kiba,fratele meu nu aveam cum sa nu il recunosc, nu sa schimbat mult.Acelasi zambet pe fata,aceiasi ochi verzi ca ai mei,parul identic cu al tatei.Am simtit un impuls necontrolat.
-Kiba!spun eu destul de tare. Bingo el era doar sa intors,pac o palma bine plasata pe fata acestuia,si-o merita.Baiatul sa uitat la mine urat si ma prins de mana.
-Ce crezi ca faci,tarfa mmica ce esti?Cum mi-a spus sa drogat,el chiar nu ma recunoaste.Ma lupt cu lacrimile,mama mea adoptiva avea dreptate era foarte schimba.
-Kiba,nu a vrut sa faca asta.A fost o greseala,ea e fata despre care iti spuneam.
-Aaa,deci nu a vrut.
-Ba da,am vrut si mai vreau sa iti dau una.Esti un gunoi,10 ani in care nu ai dat nici un semt de viata,si tot eu sunt tarfa!Tip la el cat ma tin plamani.Nu ti-a pasat ce se intampla cu mine, m-ai lasat in Tokyo singura,tot ce conta petru tine erau bani.
Kiba se uita la mine cu tristete in privire.
-Sakura eu…
-Tu ce? Hai spune ca iti pare rau,ca ai facut totul pentru mine,ca nu doreai ca eu sa sufar.
Brunetul a incercat sa ma ia in brate dar l-am respins am luato la fuga,nu stiam unde merg era o fata noua,o tara noua,un oras nou,o viata noua.






Sper sa va placa si vreau sa imi spuneti parerea chiar daca e bune sau rea.
Vreau sa stiu daca are rost sa continui ficul.



Scuze ca e scurt dar e tarziu.

#2
Capitolul II


Am alergat pe strazi mari si mici,am dat peste cateva strazi infundate,intr-un cuvant m-am pierdut in marele oras si era deja seara.Imi era teama nu stiam unde sunt aveam la mine niste bani dar nu era nici un taxi prin apropiere,nu o puteam suna pe Hinata. Atunci am realiza ca nici macar nu puteam merge acasa,nu vroiam sa il vad pe Kiba.
-Sefu,am gasito.Parul roz,poarta o pereche de blugi albastri o bluza neagra cu modele roz pe ea.Ce sa fac in continuare?
Tremuram de frica,ce vroia tipul ala de la mine. Tocmai a coborat de pe motocicleta sa un BMW Dakar,si sa apropiat de mine. Eram mai mult decat sigura ca ma confundat,mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat fara frica:
-Scuzama,el sa uitat la mine socat,vorbeai cumva de mine?
-Da. Oau ce tip rece si dragut pe deasupra,era brunet cu parul facut tepi,ochi ii erau negri si reci,buzele trasau o linie perfecta,purta o pereche de blugi negri si o geaca de piele.
-Vino cu mine,seful vrea sa iti vorbeasca. Tipul asta ii nebun nu o sa merg cu el niciodata.
-Nu,ce o sa faci? Intrebarea mea era putin indrazneata ca sa imi ascunt teama.
-O sa te oblig iar daca nici cu asta nu esti deacord o sa te amenint.
-Dar esti foarte calm cand spui toate astea.
-Traim in New York,totul e posibil.Dupa ce a spus asta a scoas un pistol.
-Hmm,ar trebui sa imi fie frica nu?Da cred ca da,pacat ca nu imi este. Poti sa ma impusti oricum viata mea nu mai are nici un sens acum.Brunetul se uita la mine si isi scoase telefonul.
-Sefu` nu vrea sa vina. Ce sa fac? Bine o sa o tin aici. Dupa ce a inchis sa uitat la mine. Nu poti pleca.
-Mi-am dat seama.Atunci vino cu mine pana la magazin,vreau o Cola.
-Doamne dar ai ceva tupeu,mie chiar mila de tine.
-De ce? Credeam ca nu ai suflet.
-Nu am,dar vei regreta daca il superi pe sefu`.
-Nu imi pasa,eu nu am nici un sef.
Am trecut starada cu brunetul langa mine,am vazut ca fetele din jur sa uitau la el ca la un zeu si el nu facea altceva decat sa ma priveasca pe mine,fetele imi aruncau priviri ucigatoare dar nu imi pasa. M-am intors si m-am uitat urat la o fata care a grabit imediat pasul,brunetul a chicotic si apoi am intrat in magazin.Am luat un suc si am iesit.
-Sakura.Hinata ma luat in brate dupa care mi-a dat o palma. Daca mai pleci asa te omor. Abeea ne-am mutat aici si deja ne faci probleme. Multumesc,ca ai gasito,brunetul a facut un semn cu capul an semt de cu placere.
-Ce cauti tu aici? O intreb eu pe fata.
-Am venit cu Kiba.
-Sefu`,imi pare rau ca nu am putut sa o aduc,dar….
-Mersi Sasuke,raman dator. Cred ca trebuie sa vorbim.
Deci acum dupa 10 ani vrea sa vorbeasca cu mine,dar pana acum nu avut timp.
-Nu am ce sa vorbesc cu tine. Vocea mea era axtrem de dura,doream sa il ranesc cum si el ma ranit.
-Eu cred ca avem multe de discutat,chiar foarte multe. Kiba ma privea cu tristete si regret dar eu nu o sa-l pot ierta pentru ca ma ranit.
-Nu am ce sa vorbesc cu tine,repet eu,imi provoci greata. Urasc ceea ce ai devenit, te urasc.
Am primit o palma destul de grea peste fata,intorc privirea si vad ca cea care ma lovit era Hinata care avea ochi plini de lacrimi.
-Taci!Taci nu vreau sa te mai aud! Ai facut tot posibilul sa il gasesti si acum te porti ca o rasfatata! Fata tipa la mine cat de tare putea,daca erau oameni pe strada sigur ar fi ramas cu gurile cascate.
-Hinata,tu chiar nu intelegi. Eu speram ca in acea scrisoare sa fie minciuni dar ceva ma convins ca este adevarat.
-Deci doica ti-a spus ca ma ocup cu cursele de masini.
-Nu minti,stiu ca nu ie adevarat! Mai aveam putin si planegam,nu ii dau voie sa imi faca mama adoptiva mincinoasa.
-Spune adevarul. Hinata mi-a inmanat cateva plicuri destul de vechi,imi amintesc ca a spus ca are ceva sa ce doica a rugato sa imi dea,dar eu am spus ca nu e momentul potrivit.
Am luat plicurile si m-am uitat pe ele,era foarte vechi unule chiar de 10 ani si erau scrise de fratele meu,deci doica a ascuns aceste plicuri. Cand ma intreba de fratele meu era atunci cand primeam o scrisoare de la el,deci nu ma uitat.
-Sakura.Ridic privirea si il vad pe Kiba care era langa mine,gatul imi era uscat doream sa spun ceva dar nu puteam articula nici un cuvant. Il priveam fara sa spun nimic,deschid gura dar o inchid la loc,parca cuvintele nu doreau sa iasa.
-Imi…imi pare rau…dar nu credeam ca ea m-ar minti.
-Nu-i nimic papusa,este si vina mea,trebuia sa vin personal sa te vad. Dar cred ca ar trebui sa mergi acasa,o sa vorbim maine.
Am plecat cu brunetul pe motocicleta sa iar in spate era Hinata cu Naruto,in fata blocului Hinata a mers cu Naruto la cel mai apropiat magazin sa cumpere ceva de mancare. Brunetul a coborat de pe motocicleta si sa apropiat de mine.
-La ce etaj stai? Ce era cu intrebare asta,probabil Kiba la pus sa alfe.
-La etajul 3,de ce?
-Ca si eu stau tot la 3. Locuim in aceleasi bloc,si Naruto sta la etajul 2.
-Aha,pai nu urcam?
-Ba da.
Am urcat scarile fara sa scot nici un cuvant asta nu imi statea in fire,chiar daca nu paraem eram destul de vorbareata.
-Iti plac cursele?Frumosul de langa mine a rupt tacerea in cele din urma.
-Da,dar nu am concurat decat o data. Sa nu ii spui lui Kiba,am adaugat eu repede si el a ras cu pofta.
-Nu vrei sa afle nu?
-Nu. Dar tu ai concurat vreodata?
-Odata? Iti bati joc de mine,sunt cel mai bun din oras.
-Glumesti? Nu ma inveti si pe mine? Eu am pierdut cand am incercat,m-am izbit de un zid.
-Greseala de incepator,si nu pot sa te invat. Doar daca te lasa iubitul tau?
-Iubitul meu?
-Kiba,nu e iubitul tau?
-Nu,este fratele meu.
-Aha,dar tot trebuie sa ii ceri permisiunea.
-Bine,pai vorbim maine.
-Da,noapte buna.
-Noapte buna.
Am inchis usa si m-am dus in camera mea,m-am aruncat in pat si am adormit instantaneu.

#3
I'm first>-)
O.o Un fic noooooou. I like it ....ideaa mi se pare foare originala. Titul este super, plus are o gramada de faze tari ca de exemplu:
"-Sefu` nu vrea sa vina. Ce sa fac? Bine o sa o tin aici. Dupa ce a inchis sa uitat la mine. Nu poti pleca.
-Mi-am dat seama.Atunci vino cu mine pana la magazin,vreau o Cola." Am ras la faza asta de nu am mai putut.
Asa deci sa revenm la fic. Descrierea este destul de buna, acţiunea este puţin cam grăbită dar merge, naraţiunea este buna, dialogul nu este chiar aşa de sec. Greseli de ortografie nu prea am vazut ca nu am fost atenta.
AÅŸtept next-ul si sa nu dea Dumnezeu sa inchizi ficul ca merita sa-il continui=)) Ja ne!!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#4
:x:x:x Fic nou :x:x:x
Primul capitol:
Cea mai mare problema este la el: nu are disclamer : Nu detin nici un personaj din animeul Naruto si nu fac profil de pe urma lor. Te rog sa-l pui ca altfel moderatorii iti inchid ficul.
Dar sa revenim la poveste:
Esti incepatoare asa ca nu spun mai multe despre stilul tau de a scrie, dupa ceva timp o sa revin si o sa scriu replici mai dure Ai cateva greseli de tastatura. Si venind vorba de tastatura sa sti ca virgula se pune la o indepartare de un spatiu de al doilea cuvant, nu le leaga pe amandoua. Cam astea ar fi greselile.

Al doilea capitol:
Ai aceasi greseli ca mai sus :

Esti incepatoare asa ca nu spun mai multe despre stilul tau de a scrie, dupa ceva timp o sa revin si o sa scriu replici mai dure Ai cateva greseli de tastatura. Si venind vorba de tastatura sa sti ca virgula se pune la o indepartare de un spatiu de al doilea cuvant, nu le leaga pe amandoua. Cam astea ar fi greselile.

#5
Capitolul
III

Luna era deasupra invaluind totul intr-o aura de mister, intr-o camera o fata este cufundata in lumea viselor. Brusc incepe sa se agite in somn,avea un cosmar ingrozitor.Un barbat intr-o masina neagra gonea pe strazile pusti din Tokyo,langa el o femeie tipa si il ruga sa opreasca.
-Te rog,nu poti face asta. Ochi ei sunt plini de lacrimi,saraca nu se putea stapani.
-O pot face,si o voi face.Barbatul a oprit masina si sa uitat urat la ea.Asta e spitaul?
-Nu iti voi spune. O masina trecu pe langa ei luminand interiorul masini,se putea observa chipul barbatului…
-Sakura trezeste!Sakura te rog trezestete.Ma ridic speriata din pat, ma uit dezorientata in jur, eram in camera mea. Hinata state ape merginea patului si ma privea speriata,m-am uitat la ea si am intrebato suparata:
-De ce mai trezit?
-Scuze! Dar tipai in somn. Hinata a tipat la mine dupa care a plecat suparata,avea dreptate si-a facut doar griji.
Stateam pe pat si priveam tavanul doream sa imi amintesc fata barbatului. Imi era frica sa adorm din nou, imi era frica de acel vis. M-am ridicat usor din pat si am privit ceasul era ora 23:59 . Merg la geam si privesc cerul, luna era acoperita de nori stele sclipeau stins pe sub nori cenusi. Brusc aud niste zgomote,privesc in jos si il vad pe Sasuke cu vorbeste cu un tip.
Imi iau repede pe mine alte haine si cobor incet scarile pana in scara blocului. Il vad pe Sasuke care statea cu spatele la mine si un baiat brunet mai inalt. Imi parea foarte cunoscut, ochi negri, parul brunet, corpul bine facut.
-誰が彼がこの男ですか?(Cine oare ii acest baiat?) imi pun repede mana la gura, nu ar trebui sa gandesc cu voce tare.Se pare ca nu m-au auzit, cat noroc pot avea.
-Sasuke ai auzit ceva? O nu, sper sa spuna nu.
-Nu,zi ce vrei odata frate. Frate deci ala ii fratele lui Sasuke, dar nu cred ca din acest motiv il cunosc. Pe Sasuke nu l-am cunoscut pana azi.
-Ascultama bine, ii vorba de Sakura. “Eu?!” era gata sa ies si sa vad cine ii dar parca ceva ma opera dar oare ce?
-Ce vrei de la ea Itachi? “Itachi, nu se poate sa fie el”
-Hmm, cred ca vreau multe dar nu se poate tot ce vreau. Doar daca ma ajuta fratiorul meu.
-Pleaca dracu de aici. Am iesit din scara blocului si m-am uitat la Itachi, nu era deloc schimba. Avea acel ceva care ma atragea la el.
-Salut. Ce mai faci? Si ce dracu cauti aici?
Sasuke sa intors asa de repede incat am fost surprinsa ca si-a pierdut echilibrul, Itachi a zambit smecher iar eu am inghitit sec.
-Sakura ma bucur ca te vad. Itachi a inaintat spre mine dar Sasuke l-a oprit.
-Sasuke nu te baga, nu sti tu ce e intre noi. Am mers la Itachi si am plecat cu el. Sasuke privea surprins toata scena, fratele sau ma luat in brate si ma sarutat apasat pe buze. Imi aminteam cat de mult il iubeam pe Itachi odata.
-Sakura! M-am uitat in spate si am vazut ca Hinata si Naruto erau langa Sasuke, Naruto a venit repede si ma luat din bratele lui Itachi.
-Pai ne mai vedem Sakura. Itachi a plecat si Hinata a inceput sa planga, Naruto tremura de nervi iar Sasuke era complet dezorientat.
-Jur ca daca Itachi mai apare o singura data il omor. Naruto sa uitat la Sasuke. De unde il cunosti pe ala?
-Ii fratele meu. Sasuke ma privea urat si Naruto a dat cu pumnul in parete si a lasand urme de sange pe el.
-Hinata mergi cu Sakura in casa. Hinata ma luat de mana dar eu m-am impotrivit. Am mers direct la brunet si am zambit dulce.
-Vreau numarul lui Itachi. Naruto ma luat de mana si ma tarat pana in casa. Naruto dami drumu, trebuie sa vorbesc cu el! Tipat la blond dar tipam degeaba, el a iesit din camera si a inchis usa cu cheia. Naruto lasama sa ies! Am tipat si am dat cu pumni in usa dar degeaba, blondul a inchis usa si a plecat.
Intre timp la Sasuke in apartameant. Hinata statea intr-un colt si plangea, Naruto se plimba agitat prin camera iar Sasuke statea si ii privea calm pe cei doi.
-Naruto calmeazate si spunemi ce sa intamplat. Brunetul vorbea calm dar in vocea lui era o mica urma de curiozitate.
-Cretinul ala pe care tu il numesti frate a…dar blondul nu a putut continua caci Hinata a lesinat.
-Hinata! Tipa amandoi speriati. Naruto a luat-o in brate si a asezato pe canapeau brunetului.
-Va fi bine prietene. Sasuke o privea cu tristete pe bruneta. Ce ai spus in bucatarie?
-A violato pe Sakura. Dar intro zi Sakura a concurat intr-o cursa si sa lovit la cap. De atunci nu isi aminteste ce sa intamplat intre ea si Itachi. Brunetul isi privea surprins prietenul, a lasat privirea in jos.
-Dar de ce Sakura sa dus la el? Vocea lui era stinsa, nu ii venea sa creada ca Sakura a suferit din cauza lui. Si tu de unde sti ca el a violato?
-Sakura a fost indragostita mereu de el, si intr-o seara el mi-a spus ca Sakura va fi a lui. Dar, ea nu i-a povestit nici macar Hinatei ce sa intamplat.
Baieti au continuat discutia pana sa trezit Hinata.
-Eu ma duc sa vad ce face Sakura. Hinata si Naruto au plecat iar Sasuke a luat paharul cu apa de pe masuta din sticla si a dat cu el de parete, acesta sa facut tandari.
-Cum pot fi asa de prost? Tipa brunetul suparat, dar privirea lui nu emana nici ura nici supare. In privirea lui sa ivit o lacrima, a sters repede lacrima si a plecat in camera sa se odhineasca.
Sakura a asteptat ca Hinata sa deschida usa, am facut un dus, m-a imbracat cu o pereche de blugi mulati albastri si cu un tricou negru cu roz. Parul l-am lasat desprins si m-am dat doar cu putin rimel. A auzit cum Hinata deschida usa, si m-am bagat repede in pat si m-am prefacut ca dorm. Am mai asteptat 30 de minute si apoi am iesit din casa.
Am mers pana la usa care era vizavi de usa noastra, am sunat la usa si am asteptat. Usa sa deschis iar eu am intrat fara sa fiu invitata. Am mers in sufrageri m-am asezat pe canapea. Sasuke a intrat si ma privit suprins.
-Ce cauti aici? Vocea lui era curioasa si somnoroasa.
-Daca Kiba ar afla ce mi-ai facut cred ca ai avea probleme. Da Sasuke mi-am amintit, stiu ce mi-ai facut acum un an. Mi-ai distrus viata, vreau sa vorbesc cu Itachi.
-Ma crezi prost sau ce? Crezi ca nu imi dau seama ca o sa-i spui totul lui Kiba, ii fratele tau si sigur ii vei spune. Bine ca ai venit tu aici asa a sa fie mai usor.
-Ce vrei sa spui? Era spariata, am vrut sa plec dar Sasuke ma prins de mana si ma lovit de perete. Am picat jos si Sasuke sa apropiat usor de mine.
-Daca afla Kiba o sa am probleme dar daca tu mergi la Itachi o sa-i spun chiar eu lui Kiba ca eu te-am facut a mea. Dar tu vei regreta mai mult decat mine.
Ochi mei era plini de lacrimi si lui nici nu ii pasa, mi-am dat seama ca m-am intragostit de cel care ma facut sa sufar atat timp. M-am ridicat si am vrut sa plec dar el ma oprit si mi-a zis.
-Maine te muti cu mine, vreau sa fiu sigur ca nu o sa fugi.
Am dat afirmativ din cap si am iesit din casa, am deschis usa si Hinata ma intampinat suparata.
-Unde ai fost?
-Pana la Sasuke. Raspund eu indiferent. Hinata ce ii cu bagajele tale?
-Sakura nu te supara dar ma mult cu Naruto. Dar ce ai cautat la Sasuke? Sper ca nu i-ai cerut numarul lui Itachi.
-Ba da, dar degeaba. Hinata pot sa iti cer ceva?
-Orice Sakura. Dar ce sa intamplat?
-Vreau sa il gasesti pe Itachi si sa-i dai numarul meu.
-Nu,nu sti ce ti-a facut! Hinata a pus mana la gura ca si cum ar fi spus o prostie, eu am zambit trist.
-Nu el e cel care ma violat.Hinata era surprinsa, ochi mei era plini de lacrimi. Mi-am amintit tot, trebuie sa vorbesc cu el, am nevoie de ajutorul lui.
-Sakura,daca ti-ai amintit. Cine te-a violat? Am lasat privirea in jos, cand eram pregatita sa ii spun am auzit batai in usa.
Hinata a mers sa deschida iar eu mi-am sters lacrimile, in usa erau Naruto si Sasuke. Amandoi au intrat in casa. Sasuke a venit la mine si ma sarutat dulce.Naruto si Hinata ne priveau surprinsi.
-Suntem impreuna, trebuie sa o apar pe Sakura. Brunetul ia lamurit pe cei doi,Naruto era fericit. Hinata ma privit si a inteles ca eu nu eram prea fericita.
-De cine sa o apari Sasuke?Hinata il privea intrebator pe brunet.
-De Itachi. Am simtit o durere ingrozitoara sa spun asta, Sasuke mi-a zambit dulce iar cei trei au luat bagajele si au plecat.
Am inchis usa si am inceput sa plang, am mers in camera si am inceput sa imi impachetez lucrurile pe care le-am despachetat de cand am venit. Am terminat in mai putin de 30 de minute, am auzit iar batai in usa. Am pasit incet si am deschis usa, In usa era Sasuke care zambea, am mers in camera si mi-am luat bagajele. Brunetul nu a mai stat pe ganduri si a luat cele doua bagaje, am incuiat usa si am plecat in urma lu,i nu am scos nici un sunet. Am intrat in casa si am inchis usa in urma mea. Brunetul mi-a facut semn sa-l urmez, am intrat intr-o camera mare cu pereti albastri.
-Asta va fi camera noastra. Brunetul a zambit iar eu l-am privit uimita.
Cand a vazut ca eu nu intaleg ce spune a zambit. Sa apropiat de mine si mi-a soptit la ureche.
-A noasta. Da, o sa dormi cu mine in camera. Te las sa depachetezi.
Am asteptat ca el sa iasa si am inceput sa plang, nu vroiam sa stau cu el in camera, nici macar cu el in casa. Eu il iubeam iar el facea toate astea pentru a ma distruge. Oare de ce ma uraste asa de mult, oare de ce il iubesc dupa cat rau mi-a facut?
Intre timp in camera alaturata Sasuke o auzea pe Sakura plangand. Ii parea rau ca o face sa sufere dar vroia ca ea sa nu il paraseasca niciodata. Baiatul se simtea atras de rozalie. Prin minte ii trecut un amanunt la care nu sa gandit pana acum "Cum ii vom spune lui Kiba?" gandurile baiatului au fost intrerupte de Sakura care a intrat in camera.
Brunetul mi-a zambit si ma chemat la el, eram putin speriata dar am pasit incet spre el. Cand am ajuns langa canapea Sasuke sa ridicat si ma privit in ochi, am inghiti sec si m-am dat un pas inpoi. Baiatul si-a pus mainile in jurul taliei mele dupa care ma strans in brate. Am simtit fiori in tot corpul nu stiam de ce dar acea inbratisare ma facea sa tremur.
-Tie teama de mine? Sasuke mi-a dat drumul si sa indepartat, din cauza tremuratului am cazut in geninchi.Brunetul ma privit eu am lasat capul in jos pentru a nu-i inalni privirea.
-Nustiu. Vreau sa stiu de ce?
-Cred ca ii cam tarziu dute sa te odihnesti. m-am ridicat de jos si m-am indreptat spre el.
M-am oprit in fata lui si am inceput sa plang. Oara unde era demonul din mine cand aveam nevoie de el? Oare am devenit inca o data om? Am simtit doua brate calde care m-au trezit din visare. Brunetul ma luat pe sus si ma dus in camera, brunsc am inceput sa ma tem de ce va urma. Speram sa fie doar imaginatia mea. Asta era eu visam, nu visam era realitatea. M-am uitat in ochi brunetului, el mi-a zambit si ma asezat usor pe pat.
-Acum tie frica? Brunetul sa pus in geninchi langa mine.
-Nu. A inceput sa rada, l-am privit uimita, credeam ca asta vrea sa auda.
-Odihnestete, maine mergem sa te antrenezi.
Brunetul a iesit din camera dar si-a uitat telefonul, am luat telefon si am cautat numarul lui Itachi. Cand l-am gasit cineva mi-a luat telefonul din mana.
-Ce crezi ca faci? Te-am avertizat. Sasuke era suparat, acum avea si un motiv. A vrut sa plece dar am fugit dupa el nu vroiam sa fie suparat. L-am luat in brate si i-am zambit.
-Esti gelos si nu vrei sa ma lasi sa vorbesc cu el?
Sasuke ma privit pentru cuteva secunde, mi-a dat telefonul si a iesit din camera.Am cautat iar numarul,dar cand am vrut sa apelez m-am razgandit, am iesit din camera si l-am vazut pe Sasuke care statea suparat si ingandurat pe canapea. M-am apropiat de el si am pus telefonul pe masa, nici macar nu a observat. M-am uitat prin camera si am vazut cioburile de langa parete.Am mers in bucatarie si am cautat ceva cu care sa adun cioburile, am gasit un faras. M-am intors in camera si am inceput sa le adun in liniste.

#6
Din pacate ai spus ca nu ai o critica anume asa ca pot sa aleg eu ce anume voi comenta. O sa comentez aspru asa ca tinete:
Descrierea: Sentimentele erau dar nu exprimate. Deci Sakura l-a sarutat pe Itachi si a spus ca-l iubeste, si apoi a spus ca il iubeste pe Sasuke. Acum chiar ca m-ai bagat in Cceata. Nu ai descris deloc camera lui Sakura si a lui Sasuke, apartamentul si toatate celelalte.
Dialogul nu este sec dar nici perfect, de multe ori pare mult dar nu mi-a displacut. Incearca sa precizezi mai clar cine anume spune toate frazele, de multe ori nu se intelege deoarece se pune parerea Sakurei in dialog.
Ideea este buna dar sa sti ca este originala.
:x:x:x Spor la scris :x:x:x

#7
Faceti loc, Deea este aici.
Pai, ti-am citit toate cele trei capitole insa lupta cu lenea am pierdut-o asa ca nu am avut cum sa dau com. Oricum, iti voi spune despre al treilea capitol pentru ca in primul nu-s greseli (cel putin din ce au mai vazut ochisorii mei)
Incepem cu partile bune, idea este originala dupa parerea mea, nu am mai vazut-o si chiar imi place. Insa am o mica intrebare, pana la urma cine a violat-o? Aici nu am inteles deloc. Sasuke sau Itachi?
Oricum sa continuam, ai cam schimbat persoanele, daca vorbesti din perspectiva unei persoane atunci fa asa, nu da fragmente in care sa spui ce fac niste persoane decat daca lasi ceva loc astfel incat sa intelegem insa si asa este intortocheata faza.
Daca stau sa-ti corectez capitolul, inafara de cuvinte mai ai si o mare lipsa de virgule. Inainte sa-l postezi corecteaza-l.
Descriere&Naratiune...sunt prezente insa foarte rar, ai putea descrie mai mult sentimentele Sakurei fata de Sasuke sau fata de Itachi. Plus, plange cam mult, nu te supar acum insa cand ajunge intr-un loc se apuca de bocit. Macar mai aranjeaza si tu ceva pe acolo, gen "De indata ce brunetul paraseste camera eu ma apuc de despachetat iar din ochii mei cateva cristale ies la iveala.". Foloseste figuri de stil, pentru ca asa atragi atentia cititorului.
Dialogul este cam sec si foarte mult. Mai fa putina vorbire indirecta deoarece capitolul tau este 90% dialog.
Acum, stiu ca nu ai spus ce fel de critica vrei insa m-am gandit ca daca toti vor spune numai partile bune nu te vor ajuta cu nimic. Mie, dupa cum ti-am spus imi place idea ficului. Insa, ti-am dat cateva sugestii pentru a-l imbunatati.
Daca te-a suparat ci ceva, pm me si o rezolvam, okey?

#8
:ha: iata-ma si pe mine aici. Puteam eu sa lipsesc ?! Normal ca nu!
Despre ficul tau pot spune ....:love: ca e prea frumos. Sincer iti spun ca-ti citesc povestea cu placere.
Saracul Itachi e acuzat pe nedrept de o fapta pe care nici n-a comis-o! Iar faptasul profita de asta pentru a-si satisface dorintele (ma refer la faptul ca e indragostit de Sakura si nu vrea sa o scape asa usor). Ma intreb de ce nu-i spune lui Sasuke ca-l iubeste si sa n-o mai faca sa sufere atat. Dar propabil lasi asta pentru un moment mai special ,nu? Oricum, sper sa n-o mai faca sa sufere atat, si sper din toata inima sa nu mai faca vreo prostie Sakura.
deci, in concluzie, ficul tau e f frumos cu toate ca,(ca orice alt incepator), mai ai si greseli, care au fost deja enumarate de celelalte fete.
cam atat am avut de spus si astept nextuu.. :*


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#9
Capitolul
IV


Prim mintea rozaliei treceau intrebari care nu aveau raspuns. Dorea sa vorbeasca cu Itachi dar nu stia ce sa-i spuna, vroia sa plece dar ceva o tinea in loc, vroia sa se razbune pe Sasuke dar doar gandul razbunari o durea. Statea cu capul aplecat si cu spate la brunet, acesta nici macar nu era atent la ea. El era in lumea lui, isi punea intrebari la care raspundea tot el. Cum sa o convind pe Sakura sa ma ierte? Cumsa il tin pe Itachi departe de ea? Cum va reactiona Kiba sau Naruto daca Itachi le va spune adevarul? Aceste intrebari nu reuseau sa il lase in pace pe baiat, acesta ridica privirea si o observa pe Sakura jos, pe parchet langa perete erau pete de sange. Din cauza neatentiei Sakura sa ales cu niste taieturi pe degete si in palma. Brunetul se ridica de pe canapea si se apropie de ea, o priveste lung, ochi lui devinind atat de calzi. Fata simti acea privire calda si se intoarse surprinsa, cand il observa pe brunet se rupe de acea lume si se trezeste la realitate. Sakura se ridica in picioare uitanduse in ochi lui, se intreaba unde e acel Sasuke rece si nepasator.
-Ce faci aici? Brunetul incerca sa para rece dar vocea lui era mai degraba o soapta.
-Adunam niste cioburi. Sakura simti o durere in palma si se uita la mana dreapta, era surprinsa nu isi aminti de acele taieturi. Da, era asa de concentrata asupra gandurilor sale incat nici o durere nu o mai simtea. Ce mai conta, era o simpla durere trupeasca, asta trece usor, dar durerile sufletului sunt cele mai groaznice, sufletul poate fi asa de ranit incat simti cum se stinge usor.
-Chiar vrei sa te sinucizi? Sasuke era atent la mana stanga a fetei, Sakura era zgariata in zona venelor. Sangele se scurgea usor pana pe parchet, fata isi priveste socata mana, nu a simtit durerea. Sa uitat la baiat care parea inghetat, o privea cu regret.
-Nu am fost atenta, nici nu mi-am dat seama ca m-am taiat.
Sasuke nu a mai stat pe ganduri a luat-o pe fata de mana si a condusa in baie. Baia era albastra cu un perete care despartea jacuzzi-ul de restul incaperi, de cealalta parte a peretului era o cabina de dus iar in paralel cu ea era o ghiuveta cu oglinda si dulap, si un WC.
Sasuke a deschis dulapul si a luat din el o sticla de spirt si fata, a rupt o bucata de fata sa a pus putin spirt pe ea.
-Dami mana.Brunetul astepta ca Sakura sa ii intanda mama pentru ai curata rana, dar fata nu facea altceva decat sa il priveasca sirprinsa. In cele din urma ea sa trezit din visare si l-a lasat pe Sasuke sa ii curete rana, nu a scos nici un sunet chiar daca o usturau unele rani.
-Sa fi mai atenta. Cand a terminat Sakura sa ridicat si a plecat in camera lasandul singur pe prunet.
In camera Sakura o ramas muta da uimire, era deja ora 7:20 sa hotarat sa se pregateasca pentru a merge la fratele ei. Fata si-a ales un tricou cu dingi roz si negre, o pereche de blungi negri si o pereche de tenisi roz cu un cap de mort negru. De multe ori oameni spuneau ca este emo, dar ei doar ii placea sa se imbrace asa. Si-a luat hainele, un prosop, gelul de dus si samponul si a mers la baie. A batul la usa dar nu a raspuns nimeni, a intrat in cabina de dus, apa calda ii relaxa muschi, oboseala disparul complet. Dupa vreo 30 de minute fata a iesit din baie si sa indreptat spre camera, cand a intrat a cautat ceva intre carti. A scos un caiet vechi cu coperta putin rupta, a deschis caietul la prima pagina. A vazut scrisul ordanat al memei ei, pe pagina scria: Pentru copiii mei iubiti.
In continuare paginile era pline cu poezi, fata trece printre pagini si se opreste la mijlocul caietului, acolo erau doua poezi.
Nevroza
Afara ninge prapadind,
Iubita canta la clavir ,
Si targul sta intunecat,
De parca ninge-n cimitir.

Iubita canta-un mars funebru,
Iar eu nedumerit ma mir:
De ce sa cante-un mars funebru…
Si ninge ca-ntr-un cimitir.
(G.Bacovia-Nevroza)

Din ochi Sakurei au cazut doua lacrimi, in spatele ei statea brunetul. Dar fata nu stia asta, ochi ei erau plini din lacrimi, si usor lacrimile au inceput sa cada.
Brunetul sa apropiat de ea si a luat-o in brate, fata a tresarit si sa intors surprinsa.

#10
Exista un lucru care m-a deranjat enorm, Sakura mereu ramanea uimira, sau cum ai scria tu: surprinsa. Asa cum ai vazut puteai sa scri o data surprinsa, si a doua oara uimita. Iar la sfarsit cand Sasuke aluat-o in brate de ce nu ai dezvoltat: Ma luase in brate cu caldura, nici eu nu stiu de ce a facut asta, sunt atat de uimita pt. atitudinea lui. Simt ca ma iubeste, ca inca mai simte ceva pt. mine. Il strig si eu la randul meu dar cu mai multa forta, vreau sa-l iubesc, dar il iubesc, si chiar mai mult.
Bafta




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)