Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Never Back Down!

#1
Filmul asta e in principal pentru cei ce savureaza o drama, ceva romantism si actiune. Mie mi se pare ca filmul se adreseaza in principal adolescentilor si avem ceva de invat din el. Daca iti place sportul cad de cat si cand erai mic erai innebunit dupa miscarile lui Van Damme te sfatuiesc sa urmaresti filmul!
Pace! Smile
[am repetat de multe ori cuvantul "filmul" :mellow:]
Houses here!

#2
Tsk tsk tsk....Never Back Down ; Sean Faris, Cam Gigandet, Amber Heard - 3 actori moderni pe care as vrea sa ii vad mai des in filme...impreuna pe cat posibil.
Ideea e ca nu imi amintesc exact ce era in capul meu cand am luat filmul sa il vad, cred ca Gigander dupa ce l-m vazut in The Unborn, insa a fost un adevarat deliciu, o oglindire moderna si teeny a Fight Club. De incadrat nici nu stiu in ce categorie l-as putea incadra Sports Drama probabil insa sunt in dubii. Mesajul filmului a fost cam ambiguu, dar macar era.

Mi s-a parut amuzant ca majoritatea personajelor aratau way too good, si ca-si petreceu jumatate din zi luptandu-se, iar cealalta jumatate refacerii, pentru ca a doua zi sa fie ca noi pentru a-si relua vesnica rutina. Epic nu-i asa? Aparitia si dramatizarea vesnicului cliseu al filmelor, getting in a fight\embarrassing moment\ or so, cineva traind dupa principiul "stay tuned" filmandu-te, si in cam jumatate de minut ajungi pe YouTube, ca a doua zi toata lumea sa te arate cu degetul. Mda, chestia e deja prea fumata.
Facand abstractie de multitudinea de greseli tehnice [ah! si cat de multe au fost, si cel mai dureros e ca mi s-au parut mult prea usor observabile] the movie is kind of a "must see"; unde sa mai pun ca soundtrack-ul a fost unul dintre punctele forte- nici ca puteau alege chestii mai bune per moment.
Plus, ca dialog, unele replici au fost memorabile. Cum ar fi: "Walking away and giving up are not the same thing. " -"Good, 'cause I'm not doing either one."; "I'm gonna stop this guy, win, lose... it makes no difference, it ends tonight. This is my fight. Everyone's got one... "; "If you gonna be the best, you have to take out the best "
So, desi [un mare desi] ideea generala e lipsita de originalitate in totalitate, greselile tehnice sunt la fel de simplu de observat ca si pescuitul intr-un butoi, the "picture perfect" clichee e prezent 90% din film; doar pentru replic, sound si actori m-as uita inca o data - plus anumite scene foarte savurabile. [like the "wrestling one"]
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#3
Mie mi-a placut foarte mult filmul asta, avand niste actori de exceptie. Pe Djimon Hounsou(antrenorul lui Jake) l-am mai vazut si in alte filme avand roluri asemanatoare cu acesta:calm, hotarat, misterios!
Imi mai place deoarece e si genul meu, imi place UFC-ul foarte mult, chiar daca este cel mai violent stil de lupta din lume insa e si cel mai complex!
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#4
Habar nu am ce mi-a venit de m-am uitat la filmul asta. 21
Trebuie sa recunosc ca nu a fost asa de rau pt un film cu lupte. Nu imi prea plac genul asta de filme de obicei, dar a fost ok. Cel putin a avut un mesaj de transmis si mi-a placut ca si proful ala, Jean Roqua parca, a prins curaj pt a-si infrunta familia. Mi-a placut mai mult povestea, decat "sportul" in sine, de fapt, concursul mi-a placut cel mai putin. A fost umpic sec finalul, adica Jake si Ryan erau in conflict de mult timp si brusc isi zambeau doar pt ca s-au infruntat in concurs? 39 Eu nu prea as considera ca filmul are romantism, era clar ca tipa aia, Baja, era acolo doar de umplutura. Sunt de acord cu Chlo in privinta unei chestii: soundtrack-ul a fost foarte bun, potrivit, mi-a placut.
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Never back down 2 Azazel 1 2.582 04-02-2012, 08:34 PM
Ultimul răspuns: Bullet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)