Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nerima Daikon Brothers

#1
Nerima Daikon Brothers....un anime care mie mi-a placut foarte mult.Este vorba despre 3 cantareti(care sunt si veri...din kte am inteles)care isi doresc cu tot dinadinsul sa isi construiasca un stadion unde sa dea primul lor concert.cu toate ca anime-ul este peste 18 ani....mie imi place!O bulina rosie in coltul drept al ecranului nu ma va oprii pe mine sa ma uit.Hideki,in ciuda faptului ca este var cu Mako..este indragostit de aceasta.Iar Mako...la randul ei este indragostita de Ichiro...iar acesta..are ceva cu un urs panda.Indiferent de situatii..muzica este omni-prezenta pe durata intregului anime.Yo cred ca merita vazut...cel putin mie mi-a placut!10
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
da...aici ai dreptate. l-am urmarit si eu catva timp.
politista aia e si ea indragostita de Ichiro, astfel ca Mako are oponenti 21 si totusi nu se lasa, ranindu-i din ce in ce mai mult sentimentele lui Hideki.
Ichiro ala este cam...neutru in privinta sentimentelor. are aceeasi mutra mereu si nu zambeste nici o data. totusi ramane cel mai dragutz personaj pentru mine. dupa Mako, desigur 10

#3
Este stupid, nu am inteles nimic din el >.< . I se vedeau chilotii la aia, tot timpul canta, si este o grafica gen Parappa The Rapper. Muzica este de asemenea idioata, ma enerveaza la culme, mor cand o ascult, ma deranjeaza la creier. Pa pa!
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#4
e dragut, e interzis sub 18 ani...n-am nimic de zis ,doar ca ca aia canta groaznic. personajele sunt dragute, lasand la o parte conotatiile sexuale. hide e indragostit de mako(in afara de ridichi), mako de ichiro, ichiro de panda, panda de vulpoaica...si tot asa. e...simpatik

#5
o fi pentru cei peste 18 ani, dar si eu l-am vazut.
Atat de amuzant, mai ales cand cei trei cantau, si vocile lor "superbe" ii faceau pe vecini sa innebuneasca (nici nu ma mira ca tipau la ei sa inceteze) si versurile cantecelor erau... Iar "lantul indragostitilor" era foarte tare 21.
Si pe mine m-a impresionat visul lor chiar daca nu aveau mari sanse, dar hei, isi doreau asta, si aveau mare ambitie, si asta m-a facut sa am o parere buna despre cei trei.

#6
Well anime-ul asta din cate am observat e interzis minorilor >_>
Dar sunt multe faze la care mori de ras o.o adica e foarte amuzant, pana si la fazele mature eram pe jos de ras. Si cei trei care vor sa ajunga cantaretii, fratii nerima, sunt asa de amuzanti o.o' adica daca ei spun ca au talent trebuie sa-i credem, ne? u.u' dar oricum le apreciez ambitia n_n'
Hmm desi anime-ul asta la unele faze nu ar trebui sa fie interzis nici copiilor sub 6 ani O.O'

#7
Well acest anime chiar mi-a placut^^pentru ca are o multime de faze comice care te fac sa cazi de pe scaun^^...povestea e originala ,iar personajele sunt foarte dragute(unele)...finalul a fost chiar foarte reusit..cand toate parereau ca se destrama si ca va fi un end foarte trist devin toate o comedie pura ^^
E un anime care merita vizionat^^"
[center][Imagine: dqj3tz.png][/center]

#8
Good.
Mi-a placut, sincer :d Cel mai mult mi-a placut de Ichiro 105 desi parea cam ciudat cu panda ala 17 Inloc sa stea si el cu o fata, statea cu un urs 1724
Eu ador anime-urile muzicale 15 8 Cel putin, aveau uneori niste piese 8105
N-am apucat sa urmaresc toate episoadele. Am vazut cam primele 15 parca. 21

#9
Eu abia am ajuns sa vad chestii de 12 ani dar am vazut cateva episoade care n-aveau decat semn de 16...In fine, sfarsitul a fost destul de tare cu presedintele Japoniei 21...si mmi-a placut si cand politista aceea roscata s-a apucat sa cante despre iubirile sale eterne: panda si supa. O.o" Flamanda tipa...
Oricum, mi se pare un anime destul de nice 4
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#10
Am urmarit si eu acest anime.. ce conteaza ca e +18.. mai cativa ani acolo 78
Intr-adevar este o comedie buna, care chiar mi-a placut. De fiecare data radeam mult cand vizionam. Cei trei chiar m-au amuzat.
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)