Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nelamuriri :d

#1
am o intrebare... defapt am mai multe xD

1. in primul rand, unde pun intrebarile pe care le am despre zup? 21 sunt destul de noua pe-aici si am cateva nelamuriri si intrebari pe care nu stiu unde sa le pun.

2. este regula ca toate posturile noastre sa aiba mai mult de 2 randuri? nu-mi amintesc sa fii citit asta in regulament(poate scrie si is eu bleaga ><") dar am vazut pe-aici chestii de genu'.

3. poate e o intrebare stupida dar de ce unii useri au acolo unde eu am o casuta portocalie pe care scrie zup user (deasupra avatarului) o casuta unde scrie fotograf, desenator sau altceva? la moderatori inteleg :d cum pot face sa am si eu altceva acolo??

cam astsea is, deocamdata xD in caz ca am deschis topicul unde nu trebuie si deranjeaza rog sa fie sters... si imi cer scuze...
multumesc!
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#2
O sa incerc sa te lamuresc hug

Intrebarile de pe zup, unde poti sa le pui? Pai pe aici? Sau la topicul tau de nou veniti. ^^
(cred)
* Da, este o regula de minim 2 randuri. Daca nu sunt doua randuri, se numeste SPAM. 4
* A cum apare? Dai la User CP, sub citatu asta"Bine ai revenit, X. Ultima ta vizita a fost pe: Ieri, 07:02 PM "

User Cp ->jos la Miscellaneous-> si la Group Memberships-> si dai pe inscriere in grup, apoi pe afisare grup. Si tarraamm 3

#3
Ah, ce bine ca am dat si eu pe aici. M-am mai lamurit putin cu mini banner-ul pentru grupurile respective pe care le-am vazut si eu. Deh, pana ma obisnuiesc si eu 9 dureaza putin.
Uhm, si am dat click pe Join Group si apare si asta:
Fan Fic Group (Set as Display Group) dau click pe acel "set as display group"? sau e suficient ca am dat sa ma alatur. Si acum ca sunt in grupul asta, de exemplu, ce inseamna? Ca o sa am acces la o sectiune sau cum?! 9
[Imagine: mboi6o.png]

#4
Citat:Fan Fic Group (Set as Display Group) dau click pe acel "set as display groupnande sau e suficient ca am dat sa ma alatur. Si acum ca sunt in grupul asta, de exemplu, ce inseamna? Ca o sa am acces la o sectiune sau cum?!

Dai pe Set as Display Group. si in loc de Zup User o sa iti apara SCriitor. Acest Grup este pentru toata lumea. Nu ti se va schimba nici culoarea la scris. Pur si simplu, daca te pasioneaza arta.Gfx/amv/fan fic, o sa ai acest banner. Nu ai nici o obtiune, ca la FFS.(ei lucreaza si pe extra, din cate stiu..) Adika, nu ai sa corectezi ficuri cum fac ei, sau etc.. Ca sa ajungi in FFS, e alt ceva.

#5
uhhh multumesc mult Artist !
deci daca mai am vreo intrebare o sa vin sa o pun aici xD, sper ca nu deranjeaza pe nimeni xD :001_unsure:
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#6
Este un thread la FAQ, Artist de cate ori sa ti se spuna sa nu te mai comporti ca staff?
Puteai sa-i dai link-ul de acolo si atat. Era explicat tot ce vroia sa stie.

Rog un moderator sa se uite pe aici, mersi.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
dar am inteles foarte bine si explicat de ea ^^'
m-am lamurit cu tot ><
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#8
Problem Solved and Thread Closed
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#9
Of, Doamne...

1. @Mittwoch: Artist nu a facut nimic gresit!
I-a raspuns cuiva la intrebari, a ajutat un membru. E un lucru bun.
Nu a facut pe moderatorul, a fost amabila si prietenoasa cu cineva nou pe site. Ar fi dragut ca si moderatorii sa se poarte asa!

2. @Alin: Nu mai posta doar ca sa anunti ca ai inchis topicul...

@Ali: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24167 Ai aici cateva intrebari care s-au pus mai des pe Zup. Pe masura ce primim si alte intrebari care se repeta de la utilizatori, o sa il updatam cu noi raspunsuri.

O sa termin in curand si noul regulament, MULT mai complex, care va fi capabil sa raspunda la orice intrebare ati putea avea.

#10
ms Flaw hug !
mai am o problema acum >< . m-am uitat alaltaieri (sau cand) la numarul de posturi si am vazut 52. azi e tot 52 si am mai postat de atunci. am schimbat din IE in Mozila si am postat si tot la fel e. voua va apare ca am 52 nu ? xD s-a mai intamplat? la mine nu e prima data. s-a mai blocat la 40 si ceva si dupa cateva zile (in care am postat mult) a continuat numaratoarea de la acelasi numar. nu e nu stiu ce dar sper ca nu mi se sterg posturi sau ceva >.> m-am uitat dupa posturile vechi in thread-uri si is acolo xD multumesc!

Edit: ohh, acum iar continua numaratoarea de la 52 si am 53 (in momentul acesta) >.> nu stiu de ce face asa. sper sa nu se mai blocheze.
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intrebari/nelamuriri/probleme/sugestii Syryus 4 62.593 17-04-2015, 12:49 PM
Ultimul răspuns: nanafans


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)