Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Uzumaki

#1
Nu detin niciun personaj din animeul/manga Naruto dreptul acestor personaje il are creatorul lor Kishimoto Masahi

Capitolul 1-Un nou inceput!

Totul incepe cu o zi frumoasa ,intr-un sat numit Konohanda,sosise vara era o zi calduroasa.
In aceea zi satul a suferit o pierdere imensa ,au fost omorati oameni de Vulpea cu noua cozi,ptintre care se aflau si parinti lui Naruto Uzumaki, un tanar de 15 ani,in care a fost inchisa Vulpea cu noua cozi.
Naruto este trezit de ceasul sau desteptator!Era obosit,nu dormise toata noaptea.Isi face un dus,dupa care se imbraca intr-un roling portocaliu, blugi portocalii si sandale negre,apoi se grabeste ca sa nu intarzie la scoala. Nimeni nu vorbeste cu el.O fata numita Sakura Haruno se duse inspre el si il intreba:
-Buna ma numesc Sakura Haruno si am 15 ani.
- Cum te numesti si de ce nu vorbeste nimeni cu tine?
Naruto zambi si zise:
-Ma numesc Naruto Uzumaki si am 15 ani,nimeni nu vorbeste cu mine pentruca in mine e inchisa Vulpea cu noua cozi si doresc sa devin hokaghe.
-Bine, zise Sakura.
Clinchetul zgomotos de sonerie ii cheama pe copii in clasele lor sa isi afle echipele si senseiul .In prima zi de scola a fost chemat si hokaghe sa anunte echipele.El incepu sa spuna:
-Prima echipa este formata din Ino,Gaara,TeMari si senseiul lor Itachi.
-Cea dea doua echipa este formata din Neji Hyuga,Rock Lee,Ten Ten si senseiul lor Akamaru.
-Cea dea trea echipa este formata din Hinata Hyuga,Kiba,Sikamaru si senseiul lor Conohamaru.
-Cea dea patra echipa este formata din Sakura Haruno,Naruto Uzumaki,Sasuke Uciha si senseiul lor Kukashi.
-Cea dea cincia echipa este formata din **************.
Dupa prezentarea echipelor incepe ora care este foarte plictisitoare.
Se aude soneria,toti copii pleaca,pana nu pleaca echipa numarul 4 este chemata de Kukashi.Acesta le spune ca la ora 05:00 sa fie prezenti pentru antrenamente.Cei trei plecara spre casele lor.Naruto se schimba si cade obosit in pat in lumea viselor.
******************************************************
Cei trei ajung la ora 05:00.Acolo au asteptat 7 ore.
Vazand ca nimeni nu zice nimic Naruto sparse tacerea si zise:
-Pana aici eu plec acasa,imi este somn si foame.
Sakura zise:
Stai, nu pleca Naruto o sa soseasca.
Naruto zise:
-Mda,este ora 12:00 si el nu a sosit. O sa il mai astept putin, zise Naruto.Peste putin timp soseste si senseiul.
-Buna baieti, zise el calm.
Naruto zise:
-Ceeeee? Buna ziua baieti ,tu ai vazut cat este ceasul? zise Naruto.
Kukashi zise:
-A da era sa uit, pai am avut treaba.
-Va invit la masa veniti?
-Da zise Naruto ceilalti nu au stiut ce sa zica asa ca sau dus si ei.
Naruto a terminat 8 farfuri de spagete in timp ce Sakura si Sasuke terminasera fiecare doar cate o farfurie.
Kukashi.................

#2
Totul incepe cu o zi frumoasa ,intr-un sat numit Konohanda[Konoha:-@],sosise vara era o zi calduroasa.[un inceput mai epic nu puteai?:|]
In aceea zi satul a suferit o pierdere imensa ,au fost omorati oameni de Vulpea cu noua cozi,ptintre[:))a?...poate printre] care se aflau si parinti lui Naruto Uzumaki, un tanar de 15 ani,in care a fost inchisa Vulpea cu noua cozi.[ma vulpea cu noua cozi a fost inchisa in Naruto de cand s-a nascut=))]
Naruto este[se trezi] trezit de ceasul sau desteptator!Era obosit,nu dormise toata noaptea.Isi face un dus,dupa care se imbraca intr-un roling portocaliu, blugi portocalii si sandale negre,apoi se grabeste ca sa nu intarzie la scoala. Nimeni nu vorbeste cu el.O fata numita Sakura Haruno se duse inspre el si il intreba:
-Buna[virgula] ma numesc Sakura Haruno si am 15 ani.
- Cum te numesti si de ce nu vorbeste nimeni cu tine?[de ce ai inceput un nou dialog daca Sakura tocmai ii spusese ccum se numeste?:))]
Naruto zambi si zise:
-Ma numesc Naruto Uzumaki si am 15 ani,nimeni nu vorbeste cu mine pentruca[pentru ca] in mine e inchisa Vulpea cu noua cozi si doresc sa devin hokaghe.[lumea nu vorbeste cu Naruto pt vulpe nu ca vrea sa devina si hokage:))]..[App se scrie hokage:))]
-Bine, zise Sakura.
Clinchetul zgomotos de sonerie ii cheama pe copii in clasele lor sa isi afle echipele si senseiul .In prima zi de scola[a?..ce e aia?...poate scoala] a fost chemat si hokaghe[hokage] sa anunte echipele.El incepu sa spuna:
-Prima echipa este formata din Ino,Gaara,TeMari si senseiul lor Itachi.[:O:O:O....in sfarsit ceva nou paici\:d/]
-Cea dea doua echipa este formata din Neji Hyuga,Rock Lee,Ten Ten si senseiul lor Akamaru.[Akamaru e cainele lui Kiba:))....a devenit si sensei mai nou?:))...]
-Cea dea trea echipa este formata din Hinata Hyuga,Kiba,Sikamaru si senseiul lor Conohamaru.[:))...pamantul catre copilul acesta...se pare ca a ramas fara oxigen....:).....1.Se scrie Konohamaru..2.El este mai mic decat Naruto dar sa mai fie si sensei]
-Cea dea patra echipa este formata din Sakura Haruno,Naruto Uzumaki,Sasuke Uciha[se scrie Uchiha] si senseiul lor Kukashi.[se scrie Kakashi]
-Cea dea cincia echipa este formata din **************.
Dupa prezentarea echipelor incepe ora care este foarte plictisitoare.[poate incepe o ora foarte plictisitoare:)).....nu ora plictisitoare]
Se aude soneria,toti copii pleaca,[ai ma ca asta e culmea culmilor:))][pleaca pana nu pleaca:))]pana nu pleaca echipa numarul 4 este chemata de Kukashi[Kakashi].Acesta le spune ca la ora 05:00 sa fie prezenti pentru antrenamente.Cei trei plecara spre casele lor.Naruto se schimba si cade obosit in pat in lumea viselor.
******************************************************
Cei trei ajung la ora 05:00.Acolo au asteptat 7 ore.
Vazand ca nimeni nu zice nimic Naruto sparse tacerea si zise:
-Pana aici[virgula] eu plec acasa,imi este somn si foame.
Sakura zise:
Stai, nu pleca[virgula] Naruto[virgula] o sa soseasca.
Naruto zise:[nu mai zi ma Naruto zise,Sakura zise...etc k e enervant rau de tot]
-Mda,este ora 12:00 si el nu a sosit. O sa il mai astept putin, zise Naruto.Peste putin timp soseste si senseiul.
-Buna baieti, zise el calm.
Naruto zise:
-Ceeeee? Buna ziua baieti ,tu ai vazut cat este ceasul? zise Naruto.
Kukashi zise:
-A da era sa uit, pai am avut treaba.
-Va invit la masa veniti?[dc ai inceput iar un nou dialog/:)?
-Da[semnul exclamarii] zise Naruto[punct] ceilalti nu au stiut ce sa zica asa ca sau dus si ei.
Naruto a terminat 8 farfuri de spagete in timp ce Sakura si Sasuke terminasera fiecare doar cate o farfurie.
Kukashi.................

**
*
Imi pare rau sa te anunt dar asta e cel mai sec fic....naratiunea s-a dus sa manance si ea niste spagete...descrierea cred ca i-a tinut companie....imi pare rau draga copilule dar dupa parerea mea ai multe de invatat.....poate sunt eo prea dura dar e spre binele tau asa ca pune mana si invata sa scri mai frumos...app...dak o pui pe Sakura impreuna cu Naruto sa sti ca te mananc:-l...Ja' si dak teai suparat pe mineh dami un PM

#3
ai mai avut un fic daca nu ma insel
ce e acolo nu ti-au placut comm-urile si lai lasat balta
nu sunt experta dar ai multe de invatat
sti ce ma bucura...ca e mai mare capitolul e singurul lucru bun
daca te deranjeaza te astept cu un PM
mai incearca dupa ce mai inveti cva :bye:
scz dar e penibil
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#4
A new fic? Another? o.O Daca eu va zic ca asta e febra Naruto u_u Ok, Ovidiu, sa nu ma urasti pt comm, ok? :P Asa sunt eu de obicei, mai rea >:) So, let's start:


sosise vara era o zi calduroasa -> ti-a scapat un "si" - "sosise vara si era o zi calduroasa

ptintre -> printre

au fost omorati oameni de Vulpea cu noua cozi ... a fost inchisa Vulpea cu noua cozi. -> nici ca se poate fara repetitii, nu? a 2-a oara puteai macar sa spui doar "Vulpea", sau, mai bine, "demonul"

Naruto este trezit de ceasul sau desteptator! -> ei ca sa vezi! really, chiar nu inteleg de ce ai pus semnul exclamarii /:)

Naruto este trezit de ceasul sau desteptator!Era obosit,nu dormise toata noaptea. -> observi ceva diferit la cele 2? :-> ai folosit prezentul apoi trecutul -_-'

Isi face un dus -> daca zici "face un dus" e logic ca lui isi face, deci nu mai ai nevoie de "isi", ok?

-Buna ma numesc Sakura Haruno si am 15 ani.
- Cum te numesti si de ce nu vorbeste nimeni cu tine? -> mi-a luat ceva sa-mi dau seama ca pe astea amandoua le zice tot Sakura. Deci daca le zice acelasi personaj scrii in continuare.

-Ma numesc Naruto Uzumaki si am 15 ani,nimeni nu vorbeste cu mine pentruca in mine e inchisa Vulpea cu noua cozi si doresc sa devin hokaghe.
-Bine, zise Sakura. -> deci asta a fost super sec -_-'

hokaghe -> Hokage

Cea dea doua -> cea de-a doua

TeMari -> Temari

-Cea dea cincia echipa este formata din **************. -> vezi ca prin *** se intelege cenzura -_- tu trebuia sa pui puncte de suspensie

Se aude soneria,toti copii pleaca,pana nu pleaca echipa numarul 4 este chemata de Kukashi. -> huh? n-am inteles ce ai vrut sa zici o.O

Kukashi -> Kakashi

Acesta le spune ca la ora 05:00 sa fie prezenti pentru antrenamente. -> unde?

Buna ziua baieti ,tu ai vazut cat este ceasul? zise Naruto. -> "Buna, baieti" ?! Tu ai vazut cat este ceasul? urla Naruto.

-Da zise Naruto ceilalti nu au stiut ce sa zica asa ca sau dus si ei. -> -Da, raspunse Naruto.
Ceilalti nu au stiut ce sa zica, asa ca s-au dus si ei.


Ok, deci:
1. Cand vorbeste acelasi personaj nu pune mai multe linii de dialog, scrie in continuare.
2. Nu mai scrie vorbire indirecta in continuare vorbirii indirecte.
3. Nu mai scrie la 2 timpuri diferite

Cam ata am avut de spus ^^

Gambatte

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#5
app cati ani ai?
a da era sa uit sa iti zic asta:revino cu picioarele pe pamant , cnva mia dat un comm mie care zicea asa ...nu scri doar de dragul de a scrie...
ce crezi ca daca nu rogi nu suntem duri...uitate la ficul meu la primul capitol cat de duri au fost cei care au dat comm
dar mia pasat? nu pt ca trebuie sa continui
dar nu astfel de idei ca ale tale
concentreazate poate iese pana la urma ceva bun[posturi unite]
tine cont de sfaturi si nu te da batut..si sa nu astepti ca toti sa iti zica. vai ce frumos..asteaptate la ce e mai rau
ai doar incredere
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#6
Am ajuns si eu p'aici.
Ai greseli de tastare, dar nu ti le mai spun pt ca le-a mantionat Eli.
Dialogul,naratiunea si descrierea cred ca au plecat la plimbare pt ca au lipsit cu desavarsire din fic. Semnele de punctuatie, de multe ori nu le-ai pus unde ar fi trebuit. Si ar mai fi de comentat.
Sper sa te perfectionezi cu timpul si sa nu te lasi de fic asa cum ai facut si cu celalalt.Cand l-ai postat trebuia sa te gandesti daca vei suporta comentarile. Ja' si spor la scris sa faci cap mai mari.

#7
Am aterizat si eu pe aici . Draga Ovidiu , iti spun de pe acum ca ai greseli cu galeata , dar nu ti le mai spun ,pentru ca ti le-a mentionat sysu mai sus .
Naratiunea nu se gaseste deloc in fic , descriere e gone with the wind , dialogul zboara pe ici pe colo....etc.
Astept si celalalt capitol ,daca se poate ,sa vad cum te perfectionezi.
Sper sa nu te superi pe mine. O.o Nici nu se pune problema .
Anyway...Ai multi cititori dupa cum se pare ^_^ .
Sper sa pui si al II -lea capitol din fic . ^_^
Ja ne ! :-h


Scuze pentru criticare...dar meriti :P bye ...!

#8
Continoarea cap.1

Kakashi ii dete suma vanzatorului,apoi ii lua pe cei trei cu el si se dusera sa se antreneze.
-Bine,aveti de trecut doua probe!
-Si care sunt acestea? zise Naruto.
-Prima proba e sa doborati un pom,cea dea doua proba e sa urcati pe copac folosinduva chacra.Sport la treaba!
-Multumim, zisera cele trei in cor.
.........................................................
Dupa un timp Sasuke si Sakura au terminat.Cei doi se asezara pe iarba si incepura sa discute in timp ce Kakashi il ajuta pe Naruto,Sasuke ii zise Sakurei:
-Esti frumoasa!
-Multumesc pentru compliment!
Celor doi se rusinasera.
.............................................
Se facu noapte,Naruto nu terminase nici prima proba nu o trecuse.
Kakashi ii spune lui Sasuke si Sakura ca pot sa plece sa se odihneasca.
Kakashi se duse inspre Naruto si ii zise:
-Naruto esti frant poti sa pleci si tu.
-Nu, Kakashi-sensei nu ma dau batut ,pana nu voi termina cele doua probe nu voi pleca.
-Bine,eu plec acasa! zise Kakashi.
Inainte de a pleca Kakashi observa ca cineva il urmarea pe Naruto.Se facu ca pleaca si se ascunse dupa un pom.
Ora 11:58,noaptea Naruto incepu sa strige :
-Da, am reusit! si dintr-o data cazu pe iarba verde si nil lua somnul.
Urmaritorul iesi din ascunzatoare, se duse inspre inaruto si scoase o arma ninja pe care i-o puse la gat lui Naruto.
Kakashi printr-un nor de fum aparu in spatele urmaritorului si ii puse si el o arma ninja urmaritorului si zise:
-Zi cum te cheama, si ce vrei de la Naruto?
-Dami drumul si o sa iti spun.
-Pot sa am incredere in tine?
- Desigur!
Kakashi il elibera.Dupa ce la eliberat si-a dat seama cine este si a zis:
-Orochimaru tu erai!
-Da!
-Ai venit pentru puterea lui Naruto nu-i asa?
-Da,si nu o sa ma opresc pana nu o voi avea.
Cei doi incepura sa se lupte. Kakashi vazu cu sharinganul sau punctul lui sensibil.Dupa o lovitura in abdomen Orochimaru zise:
-Ai scapat de data aceasta Kakashi dar data viitoare nu vei mai scapa tu si copilul.
Orochimaru pleca , iar Kakashi era frant de oboseala si era foarte inspaimantat.Kakashi il lua pe Naruto si ii duse acasa , dupa care pleca si el acasa.

#9
Hai Ovidiule, capu' sus si accepta criticile ;) Asa o sa devii mai bun. Acum hai sa te iau cu a mea:


Continoarea -> Continuarea

ii dete -> O_O "ii dadu"

-Si care sunt acestea? zise Naruto. -> de fapt, Naruto intreba

cea dea doua -> cea de-a doua

folosinduva -> folosindu-va

chacra -> chakra

Sport la treaba! -> Spor la treaba!

se asezara ... incepura -> 2 timpuri diferite

"-Esti frumoasa!
-Multumesc pentru compliment!
Celor doi se rusinasera." -> nu vreau sa te jignesc, dar asta a fost super sec -_-' serios, chiar super sec ... si ..."celor doi se rusinasera" ? ce celor doi? corect e "cei doi se rusinasera" -_-"

Kakashi ii spune lui Sasuke si Sakura -> Kakashi le spune lui Sasuke si Sakurei - ca sunt 2 -_-'

Kakashi ii spune ... Kakashi se duse -> prezent ... trecut

Ora 11:58,noaptea Naruto incepu sa strige :
-Da, am reusit! si dintr-o data cazu pe iarba verde si nil lua somnul. -> nil lua somnul? nici macar nu e scris corect :)) somnuleeee, adunil inapoi pe Narutoooo!!

inaruto -> Naruto

ii puse si el o arma ninja urmaritorului -> unde? (copii, nu va ganditi la ce ma gandesc si eu :-j )

Dami -> Da-mi

la eliberat -> l-a eliberat

Kakashi il lua pe Naruto si ii duse -> pe cine ii duse? pe Naruto si pe orgoliul lui, banuiesc :-?


Astea au fost greselile. Ca de obicei fara descriere, greseli de tastare (nu ca eu n-as avea, dar ortogramele nu le gresesc), cap scurt, actiune grabita...Ca sa fiu sicera, nu excelezi prea tare la cap "scriere"...Citeste si alte ficuri, in special ti le recomand pe cel al o@nei si cel al maarei-chan ^^ (no ofence users)

So gambatte ^^

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#10
(15-03-2009, 06:28 PM)ovidiu A scris: Continoarea cap.1

Kakashi ii dete suma vanzatorului,apoi ii lua pe cei trei cu el si se dusera sa se antreneze.
-Bine,aveti de trecut doua probe!
-Si care sunt acestea? zise Naruto.
-Prima proba e sa doborati un pom,cea dea doua proba e sa urcati pe copac folosinduva chacra.Sport la treaba!
-Multumim, zisera cele trei in cor.
.........................................................
Dupa un timp Sasuke si Sakura au terminat.Cei doi se asezara pe iarba si incepura sa discute in timp ce Kakashi il ajuta pe Naruto,Sasuke ii zise Sakurei:
-Esti frumoasa!
-Multumesc pentru compliment!
Celor doi se rusinasera.
.............................................
Se facu noapte,Naruto nu terminase nici prima proba nu o trecuse.
Kakashi ii spune lui Sasuke si Sakura ca pot sa plece sa se odihneasca.
Kakashi se duse inspre Naruto si ii zise:
-Naruto es
ti frant poti sa pleci si tu.
-Nu, Kakashi-sensei nu ma dau batut ,pana nu voi termina cele doua probe nu voi pleca.
-Bine,eu plec acasa! zise Kakashi.
Inainte de a pleca Kakashi observa ca cineva il urmarea pe Naruto.Se facu ca pleaca si se ascunse dupa un pom.
Ora 11:58,noaptea Naruto incepu sa strige :
-Da, am reusit! si dintr-o data cazu pe iarba verde si nil lua somnul.
Urmaritorul iesi din ascunzatoare, se duse inspre inaruto si scoase o arma ninja pe care i-o puse la gat lui Naruto.
Kakashi printr-un nor de fum aparu in spatele urmaritorului si ii puse si el o arma ninja urmaritorului si zise:
-Zi cum te cheama, si ce vrei de la Naruto?
-Dami drumul si o sa iti spun.
-Pot sa am incredere in tine?
- Desigur!
Kakashi il elibera.Dupa ce la eliberat si-a dat seama cine este si a zis:
-Orochimaru tu erai!
-Da!
-Ai venit pentru puterea lui Naruto nu-i asa?
-Da,si nu o sa ma opresc pana nu o voi avea.
Cei doi incepura sa se lupte. Kakashi vazu cu sharinganul sau punctul lui sensibil.Dupa o lovitura in abdomen Orochimaru zise:
-Ai scapat de data aceasta Kakashi dar data viitoare nu vei mai scapa tu si copilul.
Orochimaru pleca , iar Kakashi era frant de oboseala si era foarte inspaimantat.Kakashi il lua pe Naruto si ii duse acasa , dupa care pleca si el acasa.

Aoleu! Capitolele sunt cam scurte...nu ai descriere. Naratiunea seaca. Destul de slabut. Dar, eh....mai ai si ceva chestii bune^^ Fiindca ma tare plictisesc, o sa pescuiesc in greseli^^ Ok?

continoarea-continuarea(macar titlul capitolului scirel corect 'kay?

ii dete- Parca suntem in "Praslea cel voinic si merele de aur" mai bine=>ii dadu^^
? zise Naruto- ?-intreba Naruto(ok?)
chacra-WTH? chakra mah friend, chakra
Sasuke ii zise Sakurei:
-Esti frumoasa!
-Multumesc pentru compliment!
Celor doi se rusinasera.- Asta stii cum suna>>? Sall fa, esti sexy! Thanks ba! Si celor doi se rusinasera>> Lolz! Se rusinara cei doi, nu celor doi, 'kay?
Se facu noapte,Naruto nu terminase nici prima proba nu o trecuse.-Ori o trecuse, ori o terminase?? Try this:Se facu noapte, dar Naruto nici nu terminase(sau trecuse) prima proba.
ii spune-parca ficul e la trecut? A...nu acum suntem la prezent>>
si nil- si il lua somnul(sau ce scrie acolo>>)
inaruto- WTF? Naruto
mai scapa tu si copilul-nu vei mai scapa nici tu, nici the tree-kid(sorry,copilul:P)

Ma da repede s-a terminat lupta. Tac-pac una in abdomen Orochimaru traka traka si bum! Kakashi obosit, etc. Ma stii ce repede s-a terminat? Zici ca ai facut rezumatul>> Intr-un hal de iti vina sa te tai in vene>>
Daca te-am deranjat(fiindca sunt sigura ca am facut-o, de aceea am Mymood"Devilish) sa-mi dai un PM. 'kay? Si mai vorbim noi^^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)