Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Shinobi Creed (RP)

#1
Un prieten de al meu a fost ajutat de un prieten comun, si au facut amandoi in forum foarte bun pentru RP.
Totul a fost gandit bine,regulile si restu pana in cel mai mic detaliu.Totul este special pentru Role Playing.Dar avem o problema,nu avem destui Useri,cei drept sunt 30+ inregistrati dar deabea 5-7 posteaza.

Adminii si moderatorii sunt foarte de gasca,te ajuta mereu si nu sunt stricti cu regulile sa nu vada in stanga in dreapta,intotdeauna asculta sfatul userilor inainte de a implementa ceva nou la RP.

Povestea RP-ului nostru se petrece la 101 ani dupa ce sa terminat naruto(la serial ne refeream),dupa ce akatsuki a fost distrus si toate cele 9 bijuu au fost distruse.A fost pace timp de 100 de ani pana a aparut echipa Creed(un fel de akatsuki ca sa intelegeti)

A fost time skip de un an,de aceea actiunea acum se petrece la 101 ani.

Avem nevoie de useri cu cunostinte destule in limba engleza pentru a putea povesti o zi de shinobi training,si de a purta o conversatie cu ceilalti useri.

Puteti alege dintre unu din urmatoarele clanuri: Uchiha(EX: itachi/sasuke),Hyuuga(neji/hinata),Kaguya(kimimaro parca il chema,tipu cu oasele),hyouton(haku),sunaton(gaara),puppetmasters(sasori) + Aveti custom clans,in care va creati propriul clan cu exceptia de a fi overpower,si daca adminul il aprobeaza,se adauga listei, un custom clan este Dotonoda

Fiecare clan are propriile jutsu,chiar puteti crea jutsu-ri,daca nu sunt overpower si daca adminu le aproba.

Fiecare incepe ca gennin,si puteti invata 10 jutsu,la chuunin puteti invata 20 jutsu,la jounin 30,la anbu 35,anbu cap 40,sanin 45 si kage infinit.

Pentru a fi missing nin trebuie neaparat sa fii jounin,e o regula,daca esti uchiha,trebuie sa fii jounin ca sa obtii MS si sa devii Missing nin.

Cu toate astea este o libertate mare in joc.

Pentru mai multe detalii intrati aici: http://s1.zetaboards.com/Naruto_Shinobi_Creed/index/
inregistrativa,uitativa pe forum si daca va place postati.

Imi cer scuze inca odata adminilor si moderatorilor,pentru ca fac reclama la un alt forum.

Si nu vreau posturi precum: Ce mai vrei si tu,sau ca postez inutil,mai bine nu postati.

sper ca ne vom gasi si pe acel forum.

Nu uitati ca trebuie sa stiti RP-ing,daca nu stiti zicetimi si va explic cum se face.
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#2
In caz ca e cineva interesat....Naruto Shinobi Creed....rp-ul sa terminat...dar am hotarat sa incepem Naruto Shinobi Creed New Generation. Adica...urmasii celor din NSC...

Pentru a participa...puteti scrie la descrieera caracterului,ca parintii au murit in lupa dintre Creed si Leaf Ninjas,sau sunshine...Si puteti participa.

Acum toata lumea o ia de la 0 cu un nou caracter,deci...e sansa voastra sa deveniti cel mai bun ninja..si hokage...trebuie doar sa fiti priceputi la limba si literatura engleza21)ne vedem pe forum daca sunteti interesati
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)