Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Anarchy in School

#11
next, dupa mult prea mult timp :-"



Capitolul 8
~Yvone pov.~


Injur privind cum o vaza se face tandari la picioarele mele. Intru in camera si-l privesc pe Kakashi cum sta intins pe pat intr-o stare jalnica, inca sangerand. Nu ma simt vinovata pentru starea lui, totusi nu-mi place sa-l vad in durere, n-as putea zice daca e mila sau altceva…
Incerc sa-i zambesc realizand in acelas timp ca nu-mi iasa de loc, renuntand la un zambet fortat in schimbul unei fete ingrijorate si sincere.
- La dracu Kakashi, ai mai multa grija de tine, arati oribil…
Omul din fata mea imi rasplateste ingrijorarea doar cu un ras dement, facandu-ma sa nu-l mai recunosc pe tipul ala pe care il stiu de la gradinita in fiinta nebuna pe care o privesc acuma. Nu-l acuz totusi, pana la urma nu eu sunt cea in durere.
Atentia imi este atrsa de bratul lui care inca sangereaza desi este legat cu un material.
Trebuie sa-l doara.
Ma apropii de el incet, parca cu teama ca ma va respinge, ca nu va vrea ajutorul meu. De altfel nu e de condamnat, de ce naiba ar vrea ajutorul cuiva mult mai slab? Ajutorul cuiva de care trebuie sa aiba grija. A facut-o ca eu sa nu fiu ranita. La dracu! De parca vazandu-l pe el in starea asta ma simt mai bine. Mai bine stiam ca sunt eu cea ranita… Si nu doar copilasul aparat…
Ma duc in baie si ma intorc cu un vas plin cu apa rece si un material curat. Ii dezleg prosopul legat in jurul bratului cu grija, am nevoie sa stiu ca nu suporta si mai multa durere din cauza mea. Ii spal rana ca mai apoi sa pun un bandaj normal. Il sfatuiesc sa-si schimbe hainele pline de sange fara insa sa reusesc sa-l fac sa se miste de pe loc. Il privesc secunde intregi fara sa vad vreo reactie care sa-mi spuna ceva despre starea lui fizica sau psihica ca mai apoi sa ma prinda brusc de mana si sa ma tranteasca aproape pe pat urcandu-se peste mine, sprijinindu-si mainile pe de o parte si alta a capului meu.
- Lasa rahaturile astea. De ce nu incerci un alt fel de tratament? Imi spune aproape soptit in timp ce se apropie mai mult de mine. Pot sa-i simt respiratia lovindu-se de fata mea. Ma pierd incet si stiu ca daca voi ceda acum voi fi doar o alta tarfa pentru el. Dar ce sunt de fapt? Si ce ma astept sa fiu?
Bagami-as piciorul in tot si in toate. De-ar da dracu o coincidenta care sa fie mai puternica ca mine si sa puna capat acestui moment inainte sa fac o prostie.
Imi strang pumnul drept cat pot de tare, lasandu-mi unghile sa-mi raneasca pielea alba. Imi revin aproape total cand simt lichidul rosu scurgandu-se pe palma mea. Imi pun mana strangape pieptul lui Kakashi impingandu-l cu o putere care stiu ca nu are nici un effect asupra lui.
- Lasa joaca Kakashi! Ii zic pe un ton rece, care nu tradeaza nici o emotie, surprinzandu-ma chiar si pe mine performanta.
- Cine spune ca ma joc? Ma intreaba evident amuzat de situatie.
Totusi dupa inca cateva secunde in care ramane nemiscat, se ridica in sezut dandu-mi cale libera de a ma retrage. Ar trebui poate sa ma simt usurata, si totusi nu o fac…
Imi strang din nou pumnul provocandu-mi o usturime puternica. De data asta gestul meu nu trece neobservat. Kakashi imi i-a mana dreapta in a lui si fortandu-ma sa desfac pumnul, priveste urmele de unghii si sangele care-mi pateaza palma, venind in contrast cu culoarea alba a pielii.
- Nu am facut asta pentru ca voiam sa te vad ranita. Imi zice in timp ce arata cu degetul spre bratul lui lovit.
Ma ridic in picioare fara sa-i mai spun nimic si parasesc camera. Merg pe coridor ocolind ghivecele rasturnate pe care nu le-am observant cand am mers incolo. Firar, ma ingrijorez prea mult pentru copilul asta, de parca nu si-ar putea purta si singur de grija…
Intru in camera unde sunt deja restul fetelor purtand o conversatie care nu-mi atrage interesul deloc. Trec pe langa ele cascand si ma intind pe pat franta de obosita. Vreau sa inchid ochii atunci cand imi aud numele de pe buzele lui Ino si ma ridic mecanic in sezut.
- Yvone, realizezi macar ca esti murdara pe tricou de sangele lui Kakashi? Cat de aproape ai stat de el mai exact? Intrebarea ei este urmata de un chicotit de grup de-a dreptul enervant.
Imi intind mana spre cel mai apropiat sertar de patul meu si apuc o haina care din fericire se dovedeste a fii un tricou. Il dau jos pe cel care-l purtam simtind o urma vaga in el din parfumul lui Kakashi si il arunc spre baie, lovindu-se de usa si facand imediat contact cu parchetul. Imi trag pe cap tricoul curat privindu-le pe fete care inca se uita la mine de parca as face ceva iesit din comun.
- Frate, nu-i nevoie sa va holbati asa la mine, am facut doar lucruri perfect normale, pe care le fac o fata si un baiat in cand raman singuri. Adica am inceput in gluma si apoi…
- Serios? Aud vocea fetelor la unison ca un cor de maicute. Rad putin imaginandu-mi-le pe fete in rochii lungi si negre cantand intr-o manastire ca mai apoi sa devin din nou serioasa.
- Nu. Raspund simplu in timp ce ma trantesc pe pat si ma intorc cu spatele la colegele mele de celula lasandu-mi parul sa-mi acopere chipul. Adorm surprinzator de repede, de parca trupul meu astepta odihna de ore intregi.
4

#12
Capitolul 9.
Kakashi's P.O.V.


Kakashi’s POV:
Viata asta trebuie sa fie mai complicate decat orice problema de mate.Macar aia are o solutie,indifferent cat de imbecile ar fi,insa nu ii pot da de cap.Cand vrei in sfarsit sa cuceresti pe cineva,acea persoana nu te mai vrea.Ce sentiment de rahat il poate depasi pe acesta?Nici drogurile nu te scapa de acea senzatie ce te mananca pe dinauntru,ce te omoara incetul cu incetul.Nici cea mai crunta betie nu te poate scoate din acea nebunie in care te chinui de unul singur…
Nici macar un cui nu te poate scapa de acel rahat care te macina pe dinauntru:Iubirea..
Ma uit in oglinda pe jumatate Sparta si ma intreb ce dracu am patit.Sub cearcanele mele vinetii acea privire rece ma urmareste.Nu ma recunosc in acel portret.Pana si parul meu argintiu are o alura intunecata. Ma uit mai atent,barba déjà imi crescuse de ceva vreme.Oare asta m-a schimbat?Nu imi puteam lua privirea de la strainul din oglinda.Privirea lui ma baga in sperieti.Ce naiba s-a intamplat cu mine?
Ce dracu am?
Deja aiurez de ceva vreme.Nu am iesit vreo 3 zile din casa si tot ce am bagat in gura au fost somniferele care nu au dat roade si tigarile.Stomacul ma durea mai rau ca orice,dar sincer ma durea-n paispe.Mi-am aruncat camasa cat colo si m-am trantit in cada cu apa fierbinte si mi-am bagat capul adanc sub apa si am incercat sa ma gandesc la alte lucruri…
Apa calda imi intrase usor in urechi si imi amorti tot corpul.Ochii s-au obisnuit cu temperatura ridicata ce imi ardea pielea.Muream de cald,parca as sta intr-o sauna tampita.Dar sunt prea obosit sa ma ridic.
Ma uitam deasupra apei si nu vedeam decat tavanul acoperit de aburi.Imi simteam ochii uscati si grei asa ca i-am inchis si am rasuflat usor,cuprins de liniste.
Nu puteam sa observ cum totul s-a schimbat asa rapid.
Totul in jurul meu era alb si pustiu.Fulgii de nea imi cadeau pe fata,facandu-ma sa clipesc ca orbu.Ce prostie!
Mi-am pus mana pe fata incercand sa ma acopar de fulgi.Bagami-as picioarele in ei de fulgi.Nu puteau decat sa cada pe fata mea idioata?Am inchis ochii si atunci am simtit ca imi era frig,asa ca m-am ghemuit prins de racoarea din jurul meu.Incepusem sa tremur.Dracia mamii lui de frig.Unde era toropeala aia din cada?
Cand am deschis ochii,niste picioare albe si inalte erau la cativa metriii de mine si continuau sa vina spre mine.Mi-am ridicat privirea si langa mine statea aceasi fata care a venit acum 3 zile sa ma ajute.Aceasi fata care m-a bandajat si care a stat langa mine.Si singura persoana careia i-a pasat putin de mine.
Si ea e singura persoana care am alungat-o ca un prost.
De ce mai venea inspre mine?De ce ii mai pasa de mine daca tot am facut-o sa sufere?Nu merit asa ceva,meritam sa fiu de unul singur in pustietatea asta .Meritam sa mor aici ca boul,nu meritam atentia nimanui.Asa a fost mereu.Niciodata nu i-am captat atentia cuiva fiindca atrageam nenorociri.Asa a murit si maica-mea.Nu vroiam sa pateasca nimeni nimic.Oricum eu nu aveam vreun scop stabil pe lumea asta.Poate doar sa-I fac viata un cosmar lui taica-miu.Dar ea…ce dracu cauta in viata mea?E doar un copilla fel ca mine.Nu merita rahaturile mele.
Se uita la mine cu o privire intelegatoare si zambi usor.Rochia ei alba din dantela se revarsa peste zapada.Ma uitam la ea,avand privirea,usor in ceata.Imi luase mana si incepuse sa o maseze,sangele incepand iarasi sa imi pulseze treptat spre degete.Eu nu imi luasem privirea de la ea,insa ea nu scoase niciun cuvant.Ochii ei ii erau atintiti spre mana mea.Am incercat sa imi regasesc voceainsa cand am rostit primele cuvinte,gatul ma ustura groaznic de tare:
-De ce faci asta?De ce esti aici?
Ea imi zambi bland.Ce dracu e cu femeia asta?Cum de poate sa ma mai suporte?
-De unde stii daca sunt cu adevarat aici?ma intreba ea razand usor.
Acum imi pune intrebari filozofice.Sa-mi bag dracii in ea filozofie,ca intodeauna nu are sens.
-La ce te referi?intrebam incepand usor sa ma enervez de calmul ei.
Incepuse sa se uite la mine mirata iar apoi rase cu zgomot:
-Nu pricepi Kakashi?Sunt doar o iluzie.
Incepuse sa rada iarasi puternic si totul deveni alb in jurul meu.Ma simteam ametit si varat intr-un vartej iar capul imi exploda de caldura si durere.Ochii parca imi ieseau din craniu,imi ardeau de parca erau doua becuri aprinse de ceasuri intregi de-amboulea.Simteam ca o sa vars dar nu puteam sa-mi revin.Doar ma inecam si mai tare in acel vartej.Muream.
Mi-am dat ochii peste cap si am asteptat ca totul sa se termine mai repede.
Insa nu s-a intamplat ceea ce ma asteptam sa se intample.Cand am deschis ochii eram ridicat cu greu si ma simteam ud.Toata fata mea era fierbinte ca dracu si pantalonii imi stateau lipiti de corp.Ochii mei erau incetosati si tot ce am putut sa deslusesc au fost capurile acelor personae.Un cap plin de un par negru,unul portocaliu si unul rosu ca focul.
Cine ar fi crezut ca Itachi,Pain si Sasori au venit sa ma salveze?
Dupa ce m-au pus pe gresia din baie atunci mi-am dat seama ca ardeam.Gresia imi parea ca gheata iar eu ca focul.Pielea incepu sa ma suture puternic si nu am putut sa-mi opresc un geamat de durere.
Am fost ridicat iarasi si trantit pe ceva moale.Apoi am fost invelit cu ceva rece si mare,anume patura mea de pe pat.Mana imi atarna pe langa mine ca a unui bolovan.Tot ce puteam sa vad pulsa in jurul meu,de parca avea viata.Capul imi ardea si ma durea insa acum auzeam clar.Ceilalti tot susteau langa mine iar eu cu o durere aspra de cap am urlat in gura mare:
-Ce dracu susuotiti acolo?
Itachi veni langa mine si imi puse mana pe frunte.
-Frate,tu arzi aici.
Ma uit la el cu o privire sarcastica:
-Nu frate,am mers la sauna adineaori,insa nu apuc sa termin conversatia si deja ma apuca un val de tuse grava.
M-am afundat mai tare cu capul in perna pana cand am auzit niste voci feminine intrand in incapere.Ah,fericirea mea,mai lipsea acum sa ma vada si fetele in ce stare de cacat ma aflu.am inceput sa urlu cu vocea mea ragusita ceva,insa nu se auzi decat ca un motor stricat.Dracu sa o ia de raceala.
Apoi aud un fosnait de hartie si cum niste chestii sunt aruncate pe burta mea.Hinata se uita la mine atent si apoi spuse sec:
-E cobza de racit fratilor.
Toti ceilalti au venit apoi spre mine si se holbau la mine.Am inceput sa tremur.Picaturile de pe apa inca mai curgeau din parul meu tepos.Ma uitam la ei cu greutate in timp ce dardaiam de frig.Hinata,ino si Anko stateau la picioarele mele in timp ce Pain,Sasori si Itachi se holbau unul la altul nestiind ce sa faca.Niciodata nu am stiut ce sa facem in situatiile astea.Nimeni nu avea grija de noi cand eram copii.Si de asta evitam mereu sa racim.Si stiu ca in caz de raceam in gat sau ceva,luam vin fiert si beam pana ne era rau.Si asa ne trecea si febra.Dar de data asta nu avea efect.
Nimeni nu stia ce sa faca,iar mie imi era din ce in ce mai rau.Pana cand am auzit o voce din spatele lor:
-Dati-va la o parte pampalailor!Nu stiti sa aveti grija de un om racit?
Din spatele lor aparu Yvone.Avea parul prins la spate si purta o fusta neagra volanta si o bluza rosie taiata la spate.Veni langa mine si ma apuca de umeri si ma ridica repede.Deja pe mine ma luase ameteala insa m-am sprijinit de mana ei.Ma uitam catre ea nedumeirit pana cand a luat un prosop din spatele ei si mi l-a pus pe cap.A inceput sa imi stearga parul si imi misca capul in toate directiile pana cand aratam ca un pudel electrocutat.Mi-a sters spatele cu grija si apoi mi-a rupt pantalonii cu un foarfec.Erau asa de lipiti de mine incat nu cred ca avea rabdarea necesara ca sa astepte sa ii dau eu jos.Am ramas doar intr-o pereche de boxeri simplii,insa apoi Sasori spuse sec:
-Eu nu-l dezbrac de boxeri.Sa va fie clar.
Ceilalti s-au uitat unii la altii nedumeriti,si apoi la mine.apoi am inceput sa radem cu totii de amuzamentul momentului.Si eu am icneput sa rad destul de tare insa apoi ma apucase tusea incat nu ma mai puteam opri.Ceilalti m-au ajutat sa ma ridic si sa ma duc in baie,in timp ce Pain imi aruncase o pereche de boxeri pe cap.I-am aratat muie inainte sa inchid usa,apoi ceilalti au inceput sa rada.M-am intors repede,insa ma apucase iarasi ameteala si a fost nevoie ca Ino sa ma apuce de mana.M-au trantit pe pat unde mi-au pus un tricou foarte larg si m-au invelit.Apoi Yvone mi-a dat niste pastile pentru raceala si un sirop.M-am intins si durerea mai disparuse.Dupa mult timp,somnul isi facu aparitia..
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)