Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My gfx...

#1
Hello la toti. Am facut si eu cateva seturi de gfx-uri. Chestia e ca sunt facute in Photoscape si nu sunt cine stie ce. As fi vrut sa lucrez cu Photoshop numai ca prima oara cand l-am deschis m-am speriat. Am incerc sa fac eu ceva pe acolo da nu mi-a iesit, erau prea multe efecte, prea multe setari si m-au bulversat total. Am cautat cateva tutoriale dar nu am gasit ceva folositor... in fine... am sa arat ce am facut.

[Imagine: Pop-Star-Yui-k-on-8273864-1600-1200-2.jpg]

[Imagine: Pop-Star-Yui-k-on-8273864-1600-1200-1.jpg]

[Imagine: ullco-1.jpg]

[Imagine: ullco.jpg]

[Imagine: Twins-1.jpg]

[Imagine: Twins.jpg]
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#2
Hey. Nu e nici o problema daca nu ai reusit cu photoshopul, mai incearca sa experimentezi in photoscape sa inveti ceva "estetica" .
Incearca sa le faci mai mici, poate ceva 400x150 sau 400x130 sau 380x130
Inainte sa le redimensionezi fa-le un crop, ca sa elimini ce nu iti trebuie. De obicei, te concentrezi pe fata, defapt pe bustul personajului. Daca la redimensionare iti iese poza prea pixelata sau neclara, incearca sa ii schimbi dimensiunile inainte sa schimbi iar24 .
Asa.. din cate am vazut, nu prea ai lucrat la culori, efecte, etc. Mai pune-le cate ceva si mai umbla la culori. Ai o gramada de optiuni in photoscape daca sti sa "aranjezi".
Avatarele tale sunt mai mult siguri redimensionate. Da un crop inainte sa faci avatarul. De exemplu, la prima puteai sa lasi doar fata.. sau doar o parte din ea. La a 2a, doar fetele personajelor, sau doar al fetei/baiatului .. sau orice altceva iti placea in poza. Incearca, la avatare, sa pui niste efecte asemanatoare cu sigul, dar nu te indeparta de la subiect. Cam atat.
Bye
Cea mai reuşită semnătură.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)