Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va facem cum evoluam la categoria muzica romaneasca?
da
12.90%
4 12.90%
nu
87.10%
27 87.10%
Total 31 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Muzica Romaneasca

#1
aici as dori se va spuneti parearea descpre cum evolueaza muzica romaneasca.
Evoluam in bine sau rau?
Suntem originali sau plagiem?
Si desigur artistul preferat.
Eu una nu cred ca evoluam in bine,toate melodiile au aproape acelasi ritm,si contin doar doua trei versuri care le repeta pana se termina melodia.Daca nu este asa va rog frumos sa ma contraziceti dar cu dovezi,adica sa nu spuneti nu ai dreptate si sa ma lasati asa...21
[Imagine: senjo.gif]

#2
La un moment dat eram cei mai buni cand venea vorba de muzica,dar acum suntem cei mai prafi.Ati vazut faza cu Florin Salam?Se duce la eurovision22 ma nene ce cauta un cocalar fara voce,care habar nare sa conjuge verbul a fi,acolo...
Si tot ei tipa ca suntem rasisti.Pai cum sa nu fim daca ne fac tara de ras?Daca te duci in Franta este imposibil sa nu gasesti un tigan care sa cerseasca!Ar trebuii sa dam o bomba pe acolo :-S
[Imagine: senjo.gif]

#3
Ne strica imaginea ... ne fac tara de ras ... care imagine ? care tara ? Ne cacam pe noi ca suntem mari si tari ... si ca noi nu suntem cocalari ... cand defapt noi suntem un neam de manelisiti si sexy brailenci ...

Cat despre muzica , depinde ce muzica asculti ... vorba celor de la Parazitii ( Ce zic americanii despre noi ... vreti un raspuns ? ... o trupa de cacat intr-o tara de cacat ... deci nu v-am facut de ras ) .

V-am zis depinde ce ascultati , muzica buna e peste tot trebuie doar sa stii sa o cauti 3 ... revin cu un edit ulterior pentru ca tre' sa zbor bafta.os .
[center]
Sunt peste voi cu orice cuvant se zice ca sunt genial ... stii de ce ? ... pentru ca sunt .
[/center]

[center][Imagine: gunot2.jpg]
[Imagine: 44483.gif][/center]

[center]
tba
[/center]
[center][Imagine: txtmovementvh8.gif][/center]

#4
Sucre,stiu ca realitatea este cruda.In primul rand muzica populara,este de cand eram noi pe pamant,deci nu comentez,dar Sucre eu vorbesc de cantareti romani!Adica uitate si tu umpic,Anda Adam o copiaza pe Lady Gaga,chiar a marturist,acum brusc au aparut Bloggers,imediat dupa ce au devenit cunoscuti JLS,cu melodia Beat again.Mai vreti si alte dovezi ca suntem niste plagiatori,si un popor de ciori spurcate?

uitati o melodie de la JLS: http://www.youtube.com/watch?v=-jowetSzf...re=related
si o melodie de la Bloggers: http://www.youtube.com/watch?v=f38R6UJoG...re=related
[Imagine: senjo.gif]

#5
Ce se alege de muzica romaneasca!Sau de ce cred uni ca e muzica romaneasca de calitate.Romanii nu asculta decat la Gutza,Romeo Fantastic,Anda Adam ,Sexi braileanca si alti muzicanti de acest gen!Trupe romanesti bune sunt trupele ca Cargo!Doar ca si ei canta mai mult prin strainatate deoarece se vede cu ochiul liber ca in Romania se promoveaza afonii.Eu urasc muzica care se promoveaza astazi in Romania...defapt eu urasc o groaza de chestii made in Romania

#6
C sa-ti raspund
In primul rand nu toata lumea isi bate joc de manelisti .Doar putini oameni fac acest lucru ,iar din moment ce multor romani le place aceasta muzica e normal sa fie manele peste tot.Am dat aseara din greseala pe Taraf si am vazut un cantec a lui Guta si mi-a lasat o impresie proasta deoarece
-in cantec era vorba de o femeie frumoasa(asta nu-i asa rau)
-femeia frumoasa era reprezentata de una cu un chip nu prea frumos,dar cu silicoane ditamai decolteul si o groaza de bijeterii pe ea,iar frumusetea adevarata nu arata asa!
-cantecul o reprezenta pe acea femeie ca statea ba cu unu ba cu altul,iar asta inseamna ca asta considera manelistii atragator
De aici se vede clar ca manelistii nu fac altceva prin lalaiturile alea decat sa transmita mesaje sa le zicem negative.Asta considera majoritatea romanilor muzica adevarata.Dca multi oameni zic ce ai zis tu pe acolo(nu am chef sa citez) este ca sa nu le zica oamenii intregi la cao ca-s prosti.Deci contrar ceea ce ai spus tu,majoritatea romanilor adora manelele si deastea suntem(fara suparare) considerati un popor de hoti.

#7
Muzica romaneasca...e la pamant. Aceleasi melodii cu versuri de cinci cuvinte repetate la infinit. Chiar imi plac melodiile mai vechi, de ce acum toti se apuca de acelasi gen de muzica? Dintre primele 80 de melodii care imi plac, si singurele melodii romanesti sunt ale lui Vescan, Adda, Spike si ...atat. Sunt si cantareti care chiar stiu ce inseamna arta, insa se pare ca posturile de muzica de pe la noi prefera sa difuzeze erori precum "Alexandra Stan - pam pam param( nu mai stiu cum...lollipop? bleah )" decat ceva mai calumea. In fine, poate ca pentru unii muzica inseamna doar ceva pe care poti sa dai din fund si din tate si ceva prin care sa poti sa apari la televizor aratand ce silicoane cul ti-ai luat,punand pe fundal un negativ copiat si pe tine sforaind, pentru ca altcumva nu se poate numi mormaiala aia , dar mai sunt si oameni care chiar asculta muzica si care stiu ce inseamna asta, cu aia ce fac? ne pun sa cautam saptamani intregi pe net melodii superbe, insa pe care nu se mai obosesc sa le bage in seama sau sa le faca un videoclip, sau sa ascultam muzica straina. De ce nu putem sa sprijinim artistii adevarati ca sa aratam ca romania nu inseamna doar tara lu Dracula si-a lu Guta?

Melodiile preferate Romanesti:
1)Vescan - pasari calatoare ( http://www.youtube.com/watch?v=SuJVGZw2n8U )
2) Adda - prietenie fumata ( http://www.youtube.com/watch?v=XlOTOsDl_YQ )
3)Adda ft. Teasta- minti murdare facute praf ( http://www.youtube.com/watch?v=Jnq-I3NIm6k )

#8
1.De evoluat...evoluam nu zik nu......dar...poi in rau......cine nu ne stiu traditiile si obiceiurile zik imediat:aa Romania aia cu manelestii ei.....dap am ajuns sa fim urati pentru manele......si tot ce auzi numai manele.....daca nu ar fii cantaretii nostrii astia mari precum INNA ANDRA STEFAN BANICA SMILEY ALEX VELEA,etc....am fii de rusine rau rau rau de tot.
2.Da am inceput sa plagiem mult......dar e un lucru bun.....cine plagiaza.....nu o sa aiba succes pentru ca o sa-si dea lumea seama....adika plagiaturi vedem in fiecare sambata la In Puii Mei nu?
3.Artistul meu preferat este Smiley,un om bun si demn de respect4
[Imagine: 2gxo5c8.jpg]
I Love SasuSaku:X and:
-Mama4ei-kun :X
-Matusa:Sasuke ^^ Sakura xD
-Surorile:Ang. and Debby
-Verisoara:Haku Kiid

#9
Da stiu....Nici mie nu imi place sa recunosc dar ea ne-a dus in America17 Si poate canta ca o moara stricata dar asta e.... Dupa ea ne-a recunoscut lumea17
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#10
Er, nu pizduta de Inna ne-a facut recunoscuti : )). Ca nu e ca si cum Romania ar fi o mica chestie care nu figureaza pe harta.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Muzica usoara Miss Serenity 0 2.268 23-04-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Ce gen de muzica va place? Keiko.Ke 5 4.344 26-02-2011, 07:31 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)