Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mortal Puzzle

#21
Stii ca-mi place?Pe bune,chiar e dragut ficul.Cred ca unii s-au cam saturat de Sasusaku,si tu i-ai salvat.Imi place atitudinea fetei,pacat ca are asa viata.Daca mi-ar spune asa ceva maicamea mi-as lua hainele si as pleca la bunicamea :)).Da,hai sa trecem la fic.Am vazut cateva greseli de ortografie,se mai intampla.Modurile de expunere,iarasi bune.Folosesti si inversiuni,frumos.Figurile de stil,aceasi poveste.Sper sa scrii cat mai repede capitolul urmator,sunt asa de nerabdatoare sa vad cum va recurge relatia ei cu Kakashi si peripetiile din misiune.Spor la scris si multa inspiratie!


[Imagine: bloody62.jpg]

#22
ca intotdeauna, marfa capitolu. mi-a placut sincer ideea cu "m-am trezit inaintea ceasului", foarte originala. chestia cu gaara ma cam sperie (si mie imi place de gaara). faza cu temari cea mai buna prietena imi convine la nebunie. greseli de tastare n-am vazut, just like always. abia astept nextul si sper ca gaara sa se calmeze, ca-s sigura ca sasu-chan si-ar da seama (doar el isi da seama de orice, nu?). abia astept si capitolul in care va aparea si dragostea mea vesnica itachi, my beloved weasel. =)) succes la scris!!! :-*

ja ne si mai vorbim ;)

#23
Pai... iata ca, dupa lupte aprige cu lenea si lipsa de inspiratie am invins si v-am adus continuarea. Acest capitol este necorectat deoarece imi e prea lene sa fac asta! Sper sa va placa dragii mei cititori si, daca binevoiti sa lasati si un comentariu pentru a va sti si eu parerea :*
Cam atat cu palavrageala. Lectura placuta!

Capitolul 4

Mergem de minute, ore, zile? Nici nu mai stiu. De cand am plecat de acasa, singurul gand ce-mi strabate mintea e cearta mea cu mama. Defapt, nici nu stiu daca se poate numii cearta pentru ca doar ea m-a facut sa ma simt ca ul;timul om de pe Pamant, iar eu, ca deobicei, am stat si am inghitit fara sa scot vreun sunet. Asa fac mereu. Chiar daca ea ma face sa sufar, eu nu vreau ca ea sa sufere. Pana la urma, e mama mea, iar daca ea nu ma iubeste, asta nu ma impiedica ca eu sa nu fac asta. In ciudat tuturor lucrurilor pe care mi le-a facut, eu inca o iubesc extrem e mult. In fond, e singura ruda care mi-a mai ramas. Nu cred ca alta persoana, daca ar fi in locul meu, ar mai simtii altceva inafara de ura pentru proppria mama daca s-ar purta asa cu ea, insa eu nu sunt asa si nu voi fi niciodata. pe-o parte e bine, insa pe ceallta.. nu. Pentru ca eu daca o iubesc, pun la suflet tot ce spune. Daca nu mi-ar pasa ar fi mai bine. Am incercat de multe ori asta, dar nu mi-a iesit niciodata.
Imi vine sa plang, sa urlu pentru a ma descarca, dar nu-mi sta-n fire sa fac asta si oricum nici nu pot acum.
Afundata in ganduri fiind, imi dau seama prea tarziu ca suntem urmariti, iar cand ma intorc, o multime de kunaiuri si shurikenuri se indreapta cu o viteza ametitoare de mine. Fiind mult prea aproape de mine, inchid ochii nemaiputand sa le evit. Astept o secunda, doua, trei, insa... nu simt niciun fel de durere, doar un corp cald. Deschid sfioasa ochii si observ ca sunt in bratele senseiului meu. Acesta ma fereste din fata atacului. Vad cum Sasuke si Naruto incep a se lupta cu cei trei genini ce nu pareau sa aiba mai mult de treisprezece ani. Argintiul ma aseza cu grija la trunchiul unui copac si ma priveste ingrijorat.
-Nanami, ce e cu tine? Am inteles ca tu ai puterea de a etecta chakra, ce s-a intamplat. Cum de n-ai putut simtii niste ninja incepatori. ma intreaba in timp ce-mi mangaie parul. Eu imi las privirea in jos, dupa care mi-a ridic si privesc ingrijorata spre umarul acestuia in care era infipt un kunai.
-Kakashi-sensei... sunteti ranit! spun in soapta si il privesc trista. Din vina mea patise asta.
Acesta imi zambeste si isi trage cu brutalitate arma din umar fara a schita niciun gest. Imi spune ca n-are nimic dupa care ma roaga sa-i raspund la intrebare. Oh... cum as putea a-i spun ca n-am fost atenta pentru ca ma gandeam la ce mi-a spus mama? Nu vreau sa ma plang nimanui. Prefer sa tin totul in mine. Mereu am fost asa. Am preferat sa sufar eu, dar sa-i vad pe ceilalti fericiti. Oftez si imi strang piioarele la piept lipindu-mi spatele de copacul din spatele meu. Suspin aproape imperceptibil, iar can vreau a-i spun, langa noi apar cei trei colegi ai mei ce reusisera sa-i invinga asa ca abandonez ideea de a-i spune. Imi sterg lacrimile si ma ridic facand cativa pasi.
-Sa mergem, mai e putin si se intuneca si tebuie sa gasim un loc unde sa ne petrecem noaptea. spun pe un ton de comanda, ceva nespecific mie.
Il aud pe barbat cum ofteaza dupa care ma aproba.
Plecam din nou la drum, iar peste jumatate de ora de mers alert dam peste o casuta modesta. Intram si ramanem surprinsi. E foarte ingrijita. Cum se poate ca o casa parasita sa arate asa de bine. Dupa ce o cercetam, constatam ca are doar trei camere.
Argintiul sta putin pe ganduri dupa care incepe sa vorbeasca.
-Foarte bine! Avand in vedere ca sunt doar trei camere ne vom impartii astfel: Sakura va dormi cu Sasuke in una dintre camerele de la etaj deoarece stiu ca daca il voi pune in camera cu Naruto se vor lua la bataie. Naruto va dormi in cealalta camera de langa cei doi, Nanami aici, in dormitorul de la parter, iar eu in sufragerie. Priceput!
Noi dam din cap si ne indreptam fiecare spre camera noastra. Atunci cand intru, raman placut surprinsa. Incaperea e destul de mare, cu un pat de doua persoane. Pe jos e un parchet maroniu acoperit aproape in totalitate de un covor alb. Mobila nu e foarte sofisticata. E doar un dulap si doua noptiere toate confectionate din lemn de brad. Oftez dupa care imi iau din rucsac pijamalele si un prosop si ies din camera deoarece casuta avea dor o baie. Intru in dus, nu inainte de a ma debraca si las apa fierbinte sa-mi rasfete corpul. Inchid ochii sperand ca picaturile fierbinti sa ma faca sa uit de tot ce ma framanta, insa sunt constienta ca asta nu se va intampla. Dupa zece minute ies de sub dus si ma imbrac cu pijamalele formate dintr-o pereche de pantaloni scurti si un maieu. Mi le-am ales pe acestea deoarece e foarte cald in casa. Imi piaptan parul dupa care desfac usa dand nas in nas cu barbatul ce incet incet imi fura inima. II ambesc timid dupa cere vreau sa plec spre camera mea, insa acesta ma apuca de brat intorcandu-ma usor spre el.
-Sa stii ca inca n-am uitat ca ai sa-mi dai cateva explicatii sa-mi dai. imi sopteste in timp ce ma priveste bland.
Se pare ca a venit timpul sa spun cuiva. Dau afirmativ din cap si il invit in camera mea deoarece char nu aveam nevoie sa afle altcineva. Am incredere in Kakashi, chiar am. Adica... cine altcineva sa fle adevarul despe mine decat primul barbat care a reusit sa-mi fure inima?!
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#24
Un nou capitol!:x. Sa vedem : descrierea e mai mult decat prezenta, dialogu' nu e mult, dar nu mi se pare sec, iar actiune, n-am ce comenta despre ea. Nanami are semtimente prea puternice pentru mama ei:|.N-ai avut greseli de tastare. Ma intreb daca Nanami ii va spune chiar tot lui Kakashi:>. Abea astept sa vad ce ne mai aduci cu next'ul:>. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#25
Buna! Deci... tu vrea sa ma omori aici. Ficul asta e genial. Doamne... il ador pe Kakashi[si pe el=))] Cat as vrea sa se intample ceva:> in continuare, mai ales ca e +18... uh... mor aici. Ete` oricum mai are putin si implineste 16 ani si el are 24 daca nu ma insel. merge sa faca ceva in seara asta:))
Asa... deci imi place absolut tot ce tine de ficul tau! Abea astept continuarea ce sper ca va veni cat de curand. Imi plaqce la nebunie atitudinea lui Nanami.

Zbye si succes in continuare:*
Aha! Cum spui tu mama... 21

#26
Am trecut si eu pe aici!
Nu mai stau sa-mi caut scuze pt ca se stie de ce n-am spus si eu pe aici cate ceva (daca nu atunci cuvantul cautat incepe cu L mare si nu mic)
Este atat de, atat de...ce pot spune SUPERB
ai acolo o mica greseala "Sa stii ca inca n-am uitat ca ai sa-mi dai cateva explicatii sa-mi dai. imi sopteste in timp ce ma priveste bland.". Oricum nu este nimic, fiecare face astfel de greseli si este singura pe care am gasit-o.
Descrii totul atat de frumos chiar simt ceea ce simte si Nanami! O ador, te ador, stii nu-i asa?
Dialogul nu este deloc sec ba chiar este genul meu :D
Abia astept nextul si vreau sa aflu ce-i va spune lui Kakashi (voi sta cu inima la gat pana atunci)

#27
Am reusit si eu sa ajung pe aici...in sfarsit.....nici nu stii cat am asteptat asta... :)) stii tu de ce .....
soo,imi place la nebunie ultimul cap.. :x esti geniala....cum ai expus sentimentele tinerei...a fost superb..... chiar se intereseaza Kakashi de soarta tinerei! sunt curioasa sa vad cum vor decurge lucrurile in continuare....
actiunea n-a fost grabita, dialogul a fost exact cum imi place mie, descrierea n-am cuvinte...ei, dupa cum vezi nam nimik de comentat ... a fost super..

multa bafta in continuare si astept nextuu... :*:*


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#28
genial, ca intotdeauna. sunt si cateva greseli de tastare si ai zis de multe ori "pentru ca asa am fost mereu", dar in rest e super ok. keep going, girl, si abia astept next-ul! (vreau sa ajungi odata si la gaara :x). biata nanami s-a indragostit de amantul lu' ma-sa...poate cine stie ce se intampla cu ei in noaptea asta? *smile under the desk* poate kakashi-sensei nu respecta regulile facute de el insusi si se culca in camera lui nanami?... >:)

ja ne for now!!! :*

#29
In primul rand te rog sa-mi scuzi intarzierea,nu a fost lenea de vina ci lipsa timpului.Dar iata-ma aici pentru tine >:D< .Cred ca iar o sa te plictisesc cu aceleasi si vejnicele mele bazaconi :)) Cred ca stii ce am sa-ti spun,nu?:> Descrierea,naratiunia si dialogul se combina perfect.Nu am nimic de comentat si nici nu cred ca voi avea vreodata ;) Ti-am mai spus ca esti o scriitore minunata care are o imaginatie de invidiat.De-abia astept sa vad ce se va intampla mai departe,mai alesc ca este +18 ;) O sa-ti astept urmatorul capitol cu sufletul la gura 8->


#30
Uh,mi-a placut capitolul,totusi putea sa fie mai lung.Mai vroiam sa citesc.Imi place ficul tau,este atat de interesant si e cu Kakashi :x .Pai,ai avut cateva greseli in rest a fost bine.Oare ii va spune tot adevarul la Kakashi?Chiar ii va spune de face mama ei cu ea daca tocmai i-a prins sarutandu-se?Adia astept sa aflu.Sa pui capitolul urmator repede,te rog.Spor la scris!


[Imagine: bloody62.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fight for mortal [SasuSaku+18] ellamanu 20 59.342 06-05-2010, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Just Smile
  Mortal Love [shounen-ai][+16] Sukisyo 4 3.535 21-11-2009, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Puzzle [+18] [yaoi / criminalistica] Mitsukai Yoru 3 3.310 06-10-2009, 08:01 PM
Ultimul răspuns: myuu
  Un puzzle de 10 imagini Heratcher.21q 9 6.192 11-01-2009, 02:39 AM
Ultimul răspuns: Apathy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)