Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Monochrome Factor

#1
Anime din sezonul de primavara - vara ^^ L-am prins cand nu avea decat 4 episoade , iar animatia m-a atras cred ca cel mai mult la el. Melodia de ending si opening mi se par incredibile pe moment .

Povestea nu prea e atractiva de felul ei ,iar shounen-ai-ul pare a fi mai degraba pe un plan secundar [ genul principal al animeului e fantasy sau actiune cred] . Dar de dragul animatiei si personajelor adorabile ma uit in continuare 4 Primul lucru care m-a facut sa ma uit din curiozitate la el au fost : titlul si cum aratau niste screenshoturi [cred ca s-ar pune si faptul ca Flaw l-a pus la animeuri noi si i-a facut un review bun; e adevarat ca eu i-am spus de el ca nu avea idei ce sa puna acolo ,dar nu voiam sa ma uiot la el >.< ] .

Personajul principal e Akira [didn't pay too much attention to the first name ,though 8D ] . Un elev lenes care chiuleste mult si nu da pe la scoala . Se implica fara voia sa intr-o lupta cu niste monstri dupa care il cunoaste pe Shirogane , un Shin . Sunt jalnica la review-uri ,asa ca documentati-va despre plot dintr-un loc mai de incredere decat mine ;_;

Vrea cineva sa-l vada? Bine ,atunci intrati aici !

#2
Kyaa....abia ieri am inceput sa ma uit la el, sunt la episodul 7 2 dar deja m-am indragostit de el...si de Akira 21 dap, are cam putin shōnen-ai 20 dar comedia este la putere, cat am putut sa rad la episodul 4, -.-' prima data cand l-am vazut pe Shirogane am crezut ca e fata O_o'''...


[Imagine: sig_by_fluffyduffy-d3im5kz.png]

[Imagine: Kakashi_userbar_by_FluffyDuffy.png]
[Imagine: 49769cc64d576669062da9856c4b072a-d3iq3cg.png][Imagine: db7a7f57b51dd5de6d41098eff4c9b92-d3iq2d9.png]
[Imagine: 2cfe5739a6b386d2e1a126368b63b3f1-d3ipqfx.png]

#3
Am vazut si eu primul episod dar nu m`am uitat la tot animeul deoarece nu mi s`a parut cine stie ce,adica mie una nu mi`a placut foarte mult.Poate o sa continui sa`l vad vara asta.Nu mai stiu numele personajelor,caci am vazut doar un episod.Grafica este buna,dar cum am mai zis...Nu mi s`a parut cine stie ce.
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#4
Am vazut si eu cateva episoade din acest anime si mi-a placut foarte mult. De kiss-uri cam duce lipsa, dar are unele aluzii referitoare la shounen-ai care mi se par super amuzante. Cel mai mult imi place de Shirogane, e amuzant si frumos personajul asta, imi place la el ca se da la Akira 21. I love that.
Grafica mi se pare super, iar openingul e chiar frumos.
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#5
L-am vazut si eu prin primavara daca-mi amintesc bine 39
Umm...pot sa zic ca mi-a placut, mai mult sau mai putin.Momentele shounen-ai si chiar shoujo-ai (daca-mi amintesc eu bine) au fost destul de dragute.
Personajele au fost interesante si ele, si actiunea destul de ok.Ideea principala era cam boring...salvatu zilei si bla bla (nu prea ma atrag fazele astea), insa restul mi-a placut.
Openingul este superb.Eu m-am indragostit de melodia aia inca din prima clipa si am ascultat-o o perioada incontinuu.Bine ca mi-a trecut.Desi mai am momente cand ma apuc s-o fredonez prin casa 10
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#6
Este unul din preferatele mele.
m-am indragostit de Shirogane si cateodata e chiar amuzant. (hai sa nu mai zis de sora lui Akira care te facea sa razi mai mereu)
Eu chiar as vrea si al 2° sezon, pentru ca s-a sfarsit destul de rau si as vrea sa stiu ce se intampla (cred ca tre sa ma pun sa citest manga-ul).
Inca o chestie pe care am auzit-o... multi urasc anime-ul pentru ca cei 2 se saruta si asta il face yaoi si cica in manga nu este urma de yaoi(asa am citit undeva dar inca nu am controlat ca sa fiu sigura daca doar anime-ul este yaoi), dar vreau sa spun ca nu mi se pare chiar asa de rau, mie una chiar mi-a placut (atunci cand l-am vazut nu ma dadeam in vant dupa yaoi nu am avut nici o problema).
Sunt inca fana de-a lui Shirogane si chiar speram ca o sa il cucereasca pe Akira xD
A multifunctional fujioshi
[Imagine: c7myWQI.gif]

#7
Monochrome Factor e printre preferatele mele! As fi vrut sa apara si sezonul doi dar nu a aparut 20 ! As vrea sa vad ce se mai intampla intre Akira si Shirogane , imi place Shirogane e foarte amuzant cand nu-l lasa in pace pe Akira! Oricum Akira il place chiar daca nu recunoaste Smile
Destinul nu il schimba nimeni , poate doar tu ,principalul e vointa .
Vointa e legata de vise ,iar visele sunt piese ale mintii.
Ai grija la pasii pe care ii faci, moartea e in spatele tau!

#8
Bun, bun, mi'a placut animeul. Demoni, tipi cu parul lung, lupte, exact ce'mi place mie :-J.
Personjaul preferat - Akira. Mi se parea genul de personaj genial, dar sociopat. Era bun cam la orice, sport, muzica, lupte, scoala(?) si totusi singurul lui prieten era Kengo [ imi aduce aminte de house sau sherlock]. Ma rog, eu ma asteptam [ speram mai degraba] ca evolutia lui sa fie alta, dar ca un anime ce se respecta, la final Akira avea o multime de prieteni, pa-pa sociopatie - happy end 21.
Shirogane... deci jur ca am crezut ca'i MJ cand l'am vazut prima data - la fata ma refer: palid, nas ciudat si buzele acelea rosii. In anime e foarte ambigu ca personalitate, actiuni, interese, motiv pentru care m'am apucat de manga. Bineteles ca actiunea e alta acolo si finalul este genial pe langa cel din anime, dar... :-J
All in all, a fost un anime bun [ still no yaoi 46].
[Imagine: wmb5n8.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)