Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Monochromatic Love

#11
Asa... continuarea :-?

~Partea 3~

-Hei, te poti aseza langa mine, sa stii ca nu te mananc.
Mai stii.
Chiar daca nu imi placea ideea de a sta atat de aproape de ea, m-am asezat. Nu voiam sa-si faca o impresie proasta despre mine, in fond daca Alex a ales-o inseamna ca e ceva de capul ei.
-Vezi, nu e atat de rau.
Mi-a spus roscata imediat ce m-am asezat langa ea. Zambetul ei ma intampina deasemenea… Intr-un fel ma mai linistisem… Poate chiar o sa fim bune prietene.
In scurt timp am inceput sa vorbim ca “intre fete”, dupa cum spunea ea. Niste discutii plictisitoare din punctual meu de vedere. Ma intreba tot felul de lucruri, de la carti, muzica si filme pana la mancare si culoarea preferata. Partea ciudata era ca pana atunci nu mi-a placut in mod special nici o culoare… prin urmare am inventat si eu. Nu consider ca trebuia sa ai o anumita culoare in care sa te imbraci din cap pana in picioare- ca in genul lui Karolynn-. Defapt… nici nu prea imi pasa de imbracaminte pe care o purtam. In marea majoritate a timpului sunt imbracata in vechiul meu pantalon de trening maron si cu o bluza roz sau albastra.
Insa, sirul gandurilor mi-a fost intrerupt atunci cand i-am simtit mana roscovanei peste a mea. Ma speriasem dea binele, nu stiam ce sa fac, cum sa reactionez. Adica m-am mai tinut de mana cu Karolynne, insa la Melany era cu totul diferit… Incremenisem.
-Nu-ti fie frica.
Ok. Poate nu o fi scorpie, dar sigur are niste probleme psihice.
Se misca brusc, lucru ce m-a facut sa tresar. Fata ei se afla doar la cativa centimetri de a mea. Nu stiam ce sa fac… De miscat nu puteam sa ma misc, pur si simplu eram paralizata in acel loc.
Alex! Ajuta-ma.
Insa, nu am mai avut timp sa ma mai gandesc si la asta deoarece buzele ei le-au acaparat pe ale mele. In timp ce ea ma privea direct, eu am inchis ochii, si am incercat sa ma misc, in speranta ca o sa o pot indeparta. Am reusit sa-mi pun mainile pe trunchiul ei, impingand-o. Nu a avut deloc efect, iar mainile mele acolo au ramas… Ea a fost aceea care a intrerupt sarutul, insa nu am reusit sa spun nimic deoarece buzele ei se aflau pentru a doua oara peste ale mele.
Nu mai suportam, pur si simplu nu imi placea! Mi-am pus toata forta in brate si am incercat sa o indepartez. Reusisem. Abea mai respiram…Melany ma privea intrebatoare, avand niste ochi nevinovati de parca nu ar fi facut nimic. A incercat sa-mi spuna ceva, insa eu m-am ridicat de pe canapea si am iesit in fuga pe usa de la intrare.

Si iata acestea sunt cele intamplate. Acum ma aflam undeva in partea de nord a orasului, intr-o fabrica care nu era in acea perioada a anului in functiune.
Nu stiam ce sa cred, ce sa fac. Eram atat de confuza….Nu imi pasa de faptul ca am avut primul sarut cu o fata, ca este iubita lui Alex, de ce va crede el atunci cand va afla… Aceste lucruri nu aveau deloc importanta in acest moment. Pentru inceput ar trebui sa-mi dau seama daca mi-a placut sau nu. Intr-un fel ma simteam scarbita, nu sunt impotriva acestor relatii, insa nici nu vreau sa am una de genul.
-Stef. Multumesc lui Dumnezeu, te-am gasit.
Vocea lui Alex m-a trezit pentru cateva momente din transa in care ma aflam. Il priveam. Pana in acel moment nu mi-am dat seama ca plangeam… E prima data in 6 ani de cand plang. Nu sunt o persoana foarte emotionala…
S-a apropiat de mine, luandu-ma in brate. Am tresarit. Acesta a observant si s-a indepartat putin pentru a ma privi in ochi.
-Stefany,imi pare rau. E numai vina mea.
-Nu…
Atat am reusit sa rostesc pentru a-l putea contrazice. Nu vad ce legatura avea el cu asta…
-Haide sa mergem acasa. Iti voi explica totul.
Explica? Devin din ce in ce mai confuza.
-Nu… merg acasa.
Nu a spus nimic, insa s-a asezat langa mine, undeva la jumatate de metru si ma intrebam de ce aceasta distanta. Oare ce aveam sa aflu?
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)