Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mondaiji

#1
[Imagine: 43369l.jpg]

Alt title: Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? ; Problem Children Are Coming From Another World, Aren't They?

Producers4iomedea, Kadokawa Shoten, Nippon Columbia, flying DOG, Project No Name

Genre: Fantasy, Supernatural

Rezumat: Izayoi Sakamaki, Asuka Kudou, si You Kasugabe sunt trei adolescenti plictisiti de realitatile in care traiesc. Fiecare dintre ei are un talent ce ii face izolati de restul populatiei. Dar cand primesc o invitatie din alta lume fiecare accepta pentru a putea sa isi indeplineasca cea mai puternica dorinta.

Sound: Muzica este acceptabila, cu exceptia opening-ului nimic nu este special. Op-ul efera un contrast seriei si ma face sa cred ca povestea are un viitor epic, asemanator cu .hack//Sign

Video: Calitatea la care te astepti in 2013, adecvata pentru genul si lungimea animeului

Opinie: Incep sa vad un trend in ce urmaresc in ultima vreme. Aparent animeurile au epuizat orice sursa manga pentru inspiratie (despre un anime fara inspirati nu am mai auzit din 2007) si acum toate sunt inspirate de diverse light novels. Animeul este bun in masura in care ii accepti lungimea. Povestea ramane incompleta, dar faptul ca s-a terminat abia acu cateva luni ofera speranta unui sezon doi. Personajele sunt interesante. Lumea in care ajung este interesanta. Sincer sa fiu, daca in cateva luni nu aflu nimic de continuare o sa caut traducerile la carti pentru ca vreau sa stiu ce se intampla mai departe.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)