Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mna's Journal

#1
Introducerea
Buna,deci eu sunt Mina si in primul rand as vrea sa aflati cate ceva despre mine .
In primul rand sunt bruneta ,am ochi verzi, dar si rosii cand sunt vampir si sunt regina vampirilor, si arat ca o fata de 24 de ani ,om , si una de 18 ,vampir, imi plac multe lucruri, dar si urasc cateva cum ar fi fostul meu sot,Vladimir, iar asta e povestea mea ,de dupa Vladimir desigur.


Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine)din animeurile ce vor aparea pe parcursul ficului si nu profit de pe urma acestora.

Chapter1 Konoha ,satul frunza
Vai ce zi am si eu.Sunt acum in satul Konoha si astept sa-mi aleg o echipa ,ce va deveni echipa 4. Dupa multe ore de cautare am gasit in sfarsit pe cineva ,2 baieti si o fata.Ei sunt Itachi Uchiha; Midori Haruno si Nikaru Ichi.Midori este inalta ,cu ochi verzi , par roz lung si mai are o sora mai mica ,Sakura , iar Itachi un frate mai mic ,Sasuke,el este inalt ,par scurt brunet, ochi negri, iar Nikaru este de inaltime medie ,par scurt blond si il are in grija pe Naruto.Dar inainte de ai avea ca elevi faceam parte din ANBU , iar acolo l-am intalnit pe Kakashi Hatake ,de care ca fraiera m-am indragosti pentru ca mai tarziu sa-l parasesc din cauza marelui sau defect.
Flashback
Intr-o seara , chiar seara in care faceam aniversarea de 3 ani
de cand suntem impreuna si o saptamana de cand Itachi a plecat ca spion la Akatsuki, noi trebuia sa avem o cina romantica doar noi doi la ora 10 seara, dar el nu a venit .Stiam ca el intarzie dar nu acum, in aceasta seara .
Dimneata urmatoare ma scol si il vad in bucatarie fara nici o grija si il intreb:
-Sti ce zi a fost ieri?
-Da ,miercuri de ce4?
-Nu numai atat a fost a ...ani...
-Hai zi ce a fost?
-Deci zici ca nu sti bine .
Atunci eu ma intorc in camera imi fac bagajele si plec mai intai la Hokage sa-l intreb unde a fost aseara Kakashi.
El imi spune ca era intr-o misiune foarte periculoasasi nu a putut sa ajunga, dar nu asta ma determinat sa plec ci faptul ca nici macar nu a incercat sa imi expilce sau sa ma opreasca .
End flashback
Astfel m-am inscris ca spion alaturi de Itachi si respectiv de Midori in organizatia Akatsuki .A trecut ceva timp dar m-au facut sefa lor.A doua zi dupa asta m-am dus sa discut ceva cu Pein, un alt membru care se luptese cu mine pentru postul de lider/a.El avea par scurt roscat si era plin de piercinguri.
-Nu imi pasa ,eu trebuia sa fiu seful nu ea .Ea nu poate conduce nici un greiere dar mite pe noi,il aud pe el din spatele coridorului .Si vazandu-ma tace ,dar parca ar vrea sa ma omoare chiar acolo , chiar atunci.Asa ca ii spun:
-De ce esti asa de suparat ,eu nu o sa stau tot timpul aici ,iar cand eu sunt plecata tu vei fi seful pana ma intorc.E bine?
-Da, spune el ,dar era clar ca nu-i convenea ceva.
Apoi eu ii anunt pe fiecare ce avea de facut .Trec de atunci cateva ani si ma pregatesc sa le dau anuntul pe care Pein il astepta de mult
-Deci,incep eu, azi imi voi lua la revedere de la voi pt o perioada.
-De ce sensei, protestara Itachi si Midori .
-Pt ca am alte lucruri de facut, pe moment, iar ca lider il veti avea pe Pein pana ma intorc.
Si apoi plec in camera sa-mi fac bagajele .
In aceeasi seara plec in Tokyo sa-mi incep cariera de scriitoare.
Sper sa va placa si scuzati greselile.
P.S. nu e numai din animeul Naruto veti vedea pe parcurs.

#2
Cred ca e ceva in aer deoarece vad ca toate topicurile se deschid in sectiunea yaoi :|.Ficul tau nu e unul yaoi (adica cu gay in traducere libera...) asa ca nu are ce cauta aici.
Acum ca am lamurit problema asta, o sa-mi continui comentariul referitor la ce ai scris tu pe acolo.
M-a deranjat aspectul pentru inceput.Adica puteai sa lasi si tu un oarecare spatiu intre introducerea ta si povestea propriu-zisa.Apoi, capitolul e scurt..mai trebuia sa scri inca de 4-5 ori pe'atat ca sa fie cat de cat acceptabil.
Acum actiunea..Hm..nu ai descriere deloooc.Nu ai spus nimic despre acei colegi de echipa decat care este sexul lor si ca au o sora Sakura si un frate Sasuke.A, si inca ceva :treci de la un subiect la altul foarte repede: acum o secunda vorbeai despre colegi, apoi despre iubit (pe care dintr-un motiv total misterios il parasisei), si hop-top trecem la a doua zi...Nu se face asa [-x.
Si cine mai e si Pein? Scz dar eu n-am avut bunavointa sa vizionez Naruto, asa ca nu prea am idee cine ar putea fi..Si chiar daca nu e din Naruto, tot trebuia sa-l descrii.Si daca stau bine sa ma gandesc nici pe tine nu te-ai descris...Si se presupune ca esti personajul principal, desi nu ne-ai spus nici macar cum arati.Si ajungand la sfarsitul capitolului, revin iar la partea cu aspectul...Macar un rand...macar unulll liber si era de ajuns.
Slava domnului ca nu ai greseli de scriere sau ortografice..sau cel putin nu le-am vazut eu deoarece eram prea atenta sa inteleg actiunea.
In alta oridine de idei, eu te-as sfatui sa nu renunti..Adica sa nu renunti din cauza mea.Dar asta nu ar fi o problema deoarece atunci cand iti doresti cu adevarat ceva (in cazul tau, sa scri), nu te va opri nimic.Cel putin asa cred eu..Oricum tine cont macar 10 % din ce-am zis si vei vedea ca in timp te vei perfectiona...
Spor la treaba :)
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  L's journal [shounen-ai] Verrine 55 29.336 19-12-2010, 05:56 PM
Ultimul răspuns: Verrine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)