Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Miyavi

#1
Ce parere aveti despre Miyavi??Poate ati auzit de el?Daca aveti opinii sau comment-uri everybody is free to post??
Nu pot sa zic ca imi place f mult muzica lui...de fapt sunt vreo 2-3 melodii care imi plac de la el(deci nu sunt o fana infocata)lol...insa mie imi place foarte mult stilul lui...mi se pare f deosebit,are un stil aparte si..parca venit.. afara din lumea asta...

[Imagine: MIYvpink.jpg]
Nume:?-miyavi-
Carriera:cantat, dansat,chitara
Data nasterii: 14 septembrie(fecioara)
Varsta: e secret (MYV: ca doar sunt in lumea visual kei !) (Myv en nascut in 1981)
Tip de singe:AB (persoana nehotarata)
Inaltime:1.84
Hobby: A dormi
Stilul parului: Kitaro style.
culori preferate: definitiv roz acuma
Chitara mea;Gibson J-45 1956 / National Style-O / Rainsong JM1000 / Killer frying-Y /:Gibson J-45 1956 / National Style-O / Rainsong JM1000 / Killer frying-Y /

Si totusi eu o sa mai pun niste poze cu el...o//o

How could you not love him??Awwwww!!
[Imagine: main6ll.jpg]

What a cool style he has doesn't he??
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...riding.jpg
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...125289.jpg

Like his hair,Like omg!..wow!! so colored!!
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...edhair.jpg
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...1903-1.jpg

So cute!!On his bike!!
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...riding.jpg
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...MYVred.jpg
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...wstyle.jpg

Soo clasy(for me prescurtarea de la clasic71) and elegant!!
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...2wg1qb.jpg

MYV on a date!!!probably...o//o
http://i106.photobucket.com/albums/m263/...ks16ir.jpg
[Imagine: m.jpg]

Edit: Am pus linkurile in locul IMG'urilor, pentru ca erau prea mari si deformau pagina [jigoku]

#2
Deja vreau sa spun ca am multul tupeu sa spun ca nu prea stii despre el 21 LOL!
Intradevar este nascut in Septembrie 14-1981(fecioara) si are 26 ani.
Este din: Osaka, Japan.
Genurile lui muzicale: rock, visual kei, pop.
Instrumente: Guitar, Shamisen.
Mai face parte din formatia S.K.I.N. (in care mai e si nesuferitul ala de Gackt...uhhh...ce nul supoooort!!iasi rupe gatul ala de paputoi enervant!). Formatia e activa din anul 200710
A mai cantat in trupa Dué le quartz, care din pacate nu mai e activa, a fost activa intre anii 1999-2002.
El este activ din anul 2002-prezent. (ma refer solo)

Albume:
Gagaku (October 31, 2002)
Galyuu (December 2, 2003)
Miyavizm (June 1, 2005)
Myv Pops (August 2, 2006)
Miyaviuta -Dokusou- (September 13, 2006)
This Iz the Japanese Kabuki Rock (March 19, 2008)

Singles:
"Shindemo Boogie-Woogie" (November 30, 2002)
"Pop Is Dead" (November 30, 2002)
"Jingle Bell" (December 18, 2002)
"Jibun Kakumei -2003-" (April 16, 2003)
"Tariraritarara" (June 25, 2003)
"Coo quack cluck -Ku. Ku. Ru-" (September 3, 2003)
"Ashita, Genki ni Naare" (June 23, 2004)
"Rock no Gyakushuu -Super Star no Jouken-"/"21 Seikigata Koushinkyoku" (October 20, 2004)
"Freedom Fighters -Icecream wo Motta Hadashi no Megami to, Kikanjuu wo Motta Hadaka no Ousama-" (May 4, 2005)
"Kekkonshiki no Uta ~Kisetsu Hazure no Wedding March~"/"Are You Ready to Rock?" (October 12, 2005)
"Senor Senora Senorita"/"Gigpig Boogie" (January 18, 2006)
"Dear My Friend"/"Itoshii Hito" (April 12, 2006)
"Kimi ni Negai Wo" (July 5, 2006)
"Sakihokoru Hana no You Ni -Neo Visualizm-"/"Kabuki Boiz" (June 20, 2007)
"Subarashikikana, Kono Sekai -What a Wonderful World-" (November 14, 2007)
"Hi no Hikari Sae Todokanai Kono Basho De" (January 16, 2008)

Si as mai avea o groaza de spus ... dar nu mai am timp 21

Si 2 videoclipuri10 pt cei care nu au auzit de el:
http://www.youtube.com/watch?v=Lnxi1W88W9M
http://www.youtube.com/watch?v=G8m3oviRy...re=related

Asa si parerea mea despre el: E un super cantaret, frumoase piese, frumoase texte, frumoase videclipuri, frumoase tatuaje, frumoasa vestimentatie. Si silent_assassin in pozele pe care leai pus tu cu freaza lui in toate culorile ... parca asi fi yo cand aveam 7 culori in par 24 <poveste lunga, k mam vopsit de vreo 3 ori si erau toate nuantele in parul meu LOL!>! Arata bine pt varsta lui! 4
Si nu mai am ce sa zic. Sasi continuie munca! Ca e destul de faimos 4

C'ya!pupic ^.^
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#3
Heh... imi palce tipu 78 insa nu sunt inebunita dupa el(Gackt's on first place65 'cauze hes the best :X) si nsuh cine stie ce lucruri despre el, decat ca are 26 d ani.. E fecioara(Ca mine78) Stie sa vorbeasca fluent limba engleza,
Mdea.. si e in SKIN.
Imi place mult stilul lui Myiavi. Arata cute .. desi unii oameni zic ca seamana cu o fata -_-"... probabil din cauza parului..39 si.. culorile?O.o Oricum. Imi place foarte mult cum canta 78. Melodia care imi pl;ace cel mai mult e "Senor, Senora, Senorita" foarte reusita :X are un ritm latino71
Da.. stiu ca tatuajele lui sunt ca un jurnal... fiecare are povestea lui intima71
Pe spate are un tatuaj ce reprezinta Mandala, un simbol religios, o reprezentare grafica a sinelui (multumesc revistei ^^)

:bye:

╚»♥♣by Kaname ♣♥

Ti-am sters paranteza...nu vreau atac la persoana sau la post aici ,' kay ?
Daca iti displace ceva la ce a zis Ayame , fa spume pe mess nu pe forum public !
ToRnAdO

--> kaname: Am inteles Torny 65 oricum si-a cerut scuze ^^(sry d off>.<)
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#4
Citat:Deja vreau sa spun ca am multul tupeu sa spun ca nu prea stii despre el LOL!
Da da!!21 Poate ai drepatate din moment ce nu as putea fi catalogata ca o adevarata fana a lui..dupa cum am spus mie imi place f mult stilul lui:001_wub:
Stiam ca face parte din S.K.I.N(componenti fiind Yoshiki(ex-membru X Japan),Gackt(arata f bine,insa mi se pare un om foarte ''pervers'' ca sa zic asa) andSugizo)..insa nu imi place acest nou "mix" ca sa zic asa..toti sunt f cunoscuti si au niste personalitati puternice,eu nu ii vad intr-o trupa,sunt diferiti..nu stiu asta e just my opinion!!Imi plac mai mult solo....
Aaa dap...si cele doua melodii pe care le-ai postat sunt cele care imi plac ...adica mi-au atras atentia asa de la el..imi pplac si le ascult...am vrut si eu sa le postez da mi-a fost prea lene:-P...and Hi no Hikari Sae Todokanai Kono Basho De....ca sa zic asa his recent work imi place mult!!!
Stiu si de tatuajele lui..mi se par interesante...dar nu am reusit sa gasesc o traducere clara a ceea ce inseamna pana acum4

#5
Mda ... cea ce ma enerveaza e ca si pe Blog-ul lui scrie ca nu vrea sasi zica varzta >.> ... da data, dar culmea e ca da si anul. Asta chiar ne crede prostovani sa nu putem socoti cati ani are? >.> ma rog ...
@ silent_assassin
Sunt de acord cu tine ... Chiar numi place formatia S.K.I.N. ... fiecare canta dupa metoda lui ... si nush ... din ce am ascultat yo sunt cam nashpa ... Mai bine fiecare pe cont propriu 10 ... si plus de asta nici yo nu prea il suport pe Gackt ...
Deci am vazut diverse filmulete cu Miyavi ... cantand live la chitara ... vreau sa spun ca am ramas cu cura cascata ... canta superb ... si ce sa mai spun de efectele pe care le face O.O!! ... E un super artist! As vrea sa pot sa fac si yo asa cu chitara mea >.< ... daca incerc sigur imi imbarlig degetele intre corzi 24

Si cateva filmulte bestiale cu Miyavi:

Miyavi almost falling -> saracul cred ca a facut infarct pe moment....ce sperietura a tras ... la mai trezit un pic 24
Miyavi is innocent.. or is he? -> frumoasa faza 21
Miyavi - cute laugh ^^ -> ce ras dragalas areee :love:
Miyavi VS. Gackt -> hahahaaaa...ce moaca de fraier are Gackt 24 habar nu are sa danseze 24
Miyavi's Lesson: How to be social! -> hehe...nea invatat si pe noi ceva 24

c'ya! 4 ... <<era sa uit ... cn e fan MIYAVI sa ma contacteze plz 4>>
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#6
Imi place de Miyavi, mai ales felul in care arata... E cute, si parca are si voce faina... Nu stiu prea multe despre el... Doar ca are 26 de ani si ca e in trupa SKIN(cu Gackt :love: )

Primul videoclip in care Miyavi se dezechilibreaza a fost tare insa la Miyavi vs Gackt... Nu stiu zau care e mai gratios, un hipopotam pe gheata sau Miyavi 65 . Adica video-uri in care el danseaza sunt... 1-2... In schimb... Gackt chiar danseaza 22 si are miscari(chiar daca unele sunt putin mai ciudate 4 ). As vrea sa-l vad pe Miyavi facand aceleasi miscari, sincer, insa nu cred ca chestia asta se va intampla prea curand -_-"
Revenind, Miyavi pare destul de dragut, si mai stiu ca voreste foarte bine limba engleza... Nu sunt o prea mare fana de a lui,insa totusi este pe lista mea de cantareti preferati 71
Si acum revenind la problema cu Gackt...in acest topic se vorbeste mai mult despre Miyavi, nu despre cat de mult il suportati pe Gackt, pentru Gackt exista topic separat...
Iar aici " hahahaaaa...ce moaca de fraier are Gackt 24 habar nu are sa danseze 24 " - cand Gackt va avea moaca de fraier, va zbura porcu 23 sau e cumva gelozie ca Miyavi nu arata ca Gackt? 23 Si am vazut ca te-ai legat de dansul lui Gackt....pai si Miyavi si Gackt au stiluri complet diferite, fiecare danseaza, insa o face in felul lui. Miyavi nu danseaza ca Gackt, iar Gackt nu danseaza ca Miyavi, fiecare cu stilul lui. Si nu mi se pare corect sa te legi de cineva pentru ca nu are stilul de dans pe care tu il preferi...
So...cam atat am avut de spus...va rog nu o luati ca pe un atac sau ceva de genu, insa pur si simplu am simtit nevoia sa imi spun punctul de vedere.

#7
MIYAVIIIIIIIIIIIII!!!!!!!*fangirl*

O doamne ce posturi..nimic interesant despre el...MIYAVI VS GACKT sau vad eu prost?Cred ca e vb pana la urma de MYV ce e asta....
So..Miyavi e cantaretul meu favorit si chiar vroiam sa creez eu un topic despre el dar se pare ca cineva deja a facut asta ! ^.^
Mie imi place mult stilul lui,si ca persoana ma inspira mult in viata (personalitatea lui) si e un exemplu pt mine.

Imi plac foarte mult melodiile:

Senor,Senora,Senorita
Jibun Kakumei
Kimi ni negai wo
Dear my friend
Super Hero
Freedom Fighters si multe altele daca ma apuc sa insirui..zic aproape toate melodiile lui =]]
am toate albumele Lui + videoclipurile 4 sunt o MEGA fana MIYAVI ~ HEHEHEH
Sunt fana Miyavi cam de 3-4 ani4 si sunt f fericita ca l-am descopritSmile.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#8
Ah, am ajuns si la copilul asta nebun. Doamne, cat imi place de el!
Saruta tot ce se misca 24
Asa, sa ma abtin de la comentarii. Deci, Miyavi nu numai ca arata bine, dar e un chitarist minunat. De-as canta ca el la chitara, n-as mai vorbi cu nimeni de mandrie.
Si vocea lui imi place, chiar e deosebita. Imi plac absolut toate piesele lui, pentru ca nu sunt ca toate, sunt altfel. Acum, cel mai mult imi place Itoshii Hito ... <3

#9
Ia sa trec si eu pe aici.
Despre Miyavi sunt multe de spus dar am sa ma abtin sa nu fac postul asta chiar asa kilometric. Despre aspectul fizic nu stiu ce sa zic, si-l schimba cu fiecare ocazie si foarte drastic. nici nu zic ca arata rau, dar isi scumba culoare parului si isi face un alt tatuaj foarte repede (zici ca se plictiseste). Are o voce draguta dar are accent (e normal, e pe jumatate coreean) dar nu pot sa spun ca are cea mai buna voce din lume. E acceptabil. Imi place stilul lui de a canta la chitara. Cat despre Miyavi vs Gackt, nici unul nu imi place suficient de mult incat sa-l aleg. Nu sunt o fana nebuna Miyavi, imi e indiferent.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gackt sau Miyavi? Flash 27 16.734 06-11-2010, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)