Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mirror of love

#41
aaa da =)) sorry rikku, nu stiu unde ma gandeam >.<" sunt atat de >.< nu mai zic cum... in ultimul timp :( nici un nume amarat nu'l mai pot tine minte :(
Alex* scuze :-L
si asta, ea repede sa ma corecteze :-L =))

#42
aceeasi vesnica problema,descrierea :)). ok,nextul. mersi pentru comentarii. si nu-i nmc,TsuKaDu-san

Cap.VII:Frate contra frate
Eram pe hol. Priveam in gol , gandinuda-ma la ce se va intampla in continuare. Ce pune oare Zen la cale? Ma va desparti de Alex? Sau va accepta pentru totdeauna ca nu sunt papusa lui? Am coborat scarile in graba , dar m-am impiedicat si am cazut. Alex ma prinse in brate , dar si Zen de mana dreapta. Cand si-au dat seama ca amandoi m-au salvat , s-au privit urat. In ochii lor se citea ura. I-am privit , bucuroasa. Apoi o idee mi-a venit! Beculetul s-a reaprins. Aveam sa-l fac pe Zen sa sufere. M-am ridicat in bratele lui Alex , sarutandu-l scurt e buze. Il vedeam deja pe fratele lui cum fierbe. E nervos cand nu poate avea ce doreste. Si rareori este nervos -pentru ca mereu are ce vrea-. Ca si Yume , el obtine ce vrea prin insistenta. Ma gandesc ca cei doi ar face un cuplu minunat impreuna. Revenind , Alex ma privea uimit , dar imediat ranjii , satisfacut. L-am privit pe Zen , zambind fericita. Iubitul meu -caci acum puteam sa-i spun asa-facea la fel. Era amuzant sa-l vezi pe brunet cum fierbe. M-am apropiat de urechea lui Alex , si i-am soptit:
-Sa-l mai facem un pic sa fiarba , sau il lasam in pace?
-Eu zic a prima varianta. Imi raspunse baiatul.
Am aprobat din cap -fara sa fiu vazuta- , apoi l-am sarutat pe Alex pe buze. A fost un sarut asa de dulce. Imi place foarte mult.

Cu coada ochiului il priveam pe fratele lui. Privea calm , dar stiam ca inauntrul lui fierbe de nervi. Iubitul meu termina sarutul , soptindu-mi: ,,Hai sa terminam". Nu am mai zis nimic , si am ridicat din umeri. Zen se duse dupa fratele lui. Era nervos , si se dusera intr-o camera , care cred ca era biroul. M-am dus dupa ei. Ah! Nu pot sa aud nimic!

*
-Deci despre ce vrei sa ,,vorbim" , ,,fratioare" ? Intreba Alex.
-Pai despre... Sara! Striga Zen nervos.
Fratele brunetului isi da ochii peste cap , si se ridica de pe scaun , dand sa plece , dar vocea fratelui sau il oprii.
-Nici sa vorbesti cu fratele tau nu esti in stare , nu? Alta fata nu puteai sa-ti gasesti decat o fraiera blonda.
-Taci din gura! spuse Alex , gata sa-l loveasca.

*
Incercam sa deschid usa. Stiam ca se intampla ceva de gunul: frate contra frate. Ma impingeam in usa dar fara noroc. Corpul meu firav nu se putea pune cu usa aceea mare. Nici o cheie nu mergea. Dar intr-un final mi sa deschis usa -si la propriu si la figurat-. Am uitat sa apas pe clanta. Am intrat in incapere ca un fulger. Alex era pe cale sa-si loveasca fratele.
-Stai! Am strigat eu la iubitul meu.
Cei doi se uitara din nou la mine. Alex se indeparta de Zen , venind spre mine.

_______________________________________
cam atat.scuze daca acest capitol este scurt.

#43
stai o.O parca raspunsul era dupa petrecere, nu mai pricep nimic- unde e locul unde i-a spus ea lui raspunsul? >.< ..
revenind :x:x:x ce taaaaaaaaaaare e :x:x:x
greseli nu am vazut...si da, problema- mai multa descriere :> :x [aceeasi problema ca la mine] ...
dar e ok, esti la primul fic si mai ai timp :x:x:x

edit: ms ca mi-ai raspuns :x:x chiar aveam o dilema :-s

#44
mda...dar ea s-a gandit ca i-a dat raspunsul cand l-a sarutat:Dmersi pentru comentariu:D

#45
wiiii :x....ador ficul tau:x...sper ca Sara sa ramana cu Alex :x..pentru ca din cate imi dau seama acesta chiar o iubeste,in timp ce Zen doar vrea sa o foloseasca pentru ai face in ciuda "iubitului" sau frate...am gasit 2 greselutze,nimic ce nu se poate remedia :
gandinuda-ma=gandindu-ma
gunul=genul
Ca si celalalt capitol este micutz ;;)...fa-l mai lung...si la sarutul dintre cei 2 trebuia sa descrii sentimentele acestora...dar nha:d..repari pe viitor:d...ma bucur ca Sara i'a raspuns cu"Da":x..te asteptam cu nextu'...good luck...chuu:* sh gambate!!!



B'bye :-h

#46
yoy adorabil
cat imi plac fazele unde alex si sara il fac pe zen sa fiarba de nervi^_^
haide mey sara de ce nu l-ai lasat pe alx sa ii traga macar un pumn lui zen-_-
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#47
:o3
:(((
de ce e scurt?
:D...
in fine...revenind:)
e superb=p~
:X:x
:d
pune nextu` mai repede.

bYe:-h
:X:X:X
kisses
:*:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#48
am gasit o greseala [-(
o repetitie ;;): Cei doi se uitara din nou la mine. Alex se indeparta de Zen , venind spre mine.
acel mine :-s, si eu am multe repetitii :-j :x


continuarea!!!!! :x:x :o3

#49
hei! ce e asta?:-w mi-ai zis ca faci mai lungi cap...ma rog sa revenim la fic...
e super, chiar imi place, descrierea e bunicica, dialogul bun, naratiunea jos palaria.
astept nextu'
chu & gambate & kissu' :*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#50
arigatou tuturor!:* pun nextul acum,sper sa va placa:D

Cap VIII:Iubirea vazuta prin oglinda
Avea o fata destul de suparata. Cred ca era din cauza ca nu a putut sa-l loveasca pe Zen. Ma asteptam sa iasa scandal. M-a luat de incheitura , tragandu-ma dupa el. Ne-am indreptat spre alt birou , de data aceasta inchise usa.

Era o camera mare , cu peretii tapetati. Mobila era lucioasa si mirosea a nou. Era facuta din lemn de stejar. Avea diferite modele sculptate cu mare girja si atentie. M-am asezat pe biroul mare , privindul cu atentie pe baiat , zambiind larg. El se uita la mine cu o insistenta apasatoare. Ochii lui incepeau sa se schimbe , flacara aceea speciala sa piara din privirile lui. Statea nemiscat , in fata usii. Deodata un sentiment ciudat ma cuprinse si un cand prostesc imi inunda mintea. Ma gandeam , fara sa relizez ca el se apropie de mine. Ma lua de incheietura destul de violent. Ma doare asa de tare! Imi venea sa izucnesc in lacrimi , dar m-am abtinut. Eram ca intrr-un razboi cu Zen si nu imi puteam permite sa par o fata simpla , care nu stie sa lupte. Strangeam din dinti tare , aratandu-i ca sunt nervoasa. Alex zambii usor , si ma stranse si mai tare. Se pare ca se gandeste la ce voi face eu. In ce situatie sunt pusa! Eu trebuie sa suport totul! Ce voi face in continuare? Cum sa ma comport? Eram pierduta in ganduri , totul era asa de incurcat. Am stat asa , pana cand sirul gandurilor mele s-a intrerupt la auzul vocii iubitului meu.

-Pisi , sa nu te mai bagi in treburile mele , da?
-Mereu esti asa! Lasa-ma in pace! Am zis eu , incercand sa scap din stransoarea puternica.

Am auzit rasul lui , intr-un fel patjocoritor. Acest lucru m-a ranit extrem de mult. Cateva lacrimi imi inundara ochii mei verzi ca smaraldele. L-am calcat pe picior , el trebuind sa-mi dea drumul. Am fugit de langa el , deschizand usa cu chea. Am iesit din casa , plangand si gandindu-ma. Dragostea este intra-devar vazuta prin oglinda. Niciodata nu poate fi adevarata. Iubirea este reflectata , dar in drum spre ochii nostrii , ea isi poate piede semnificatia. Ma simn tradata. Stie ca il iubesc si nu voi face nimic. O nu. Alex , nu uita de cine te-ai indragostit. Pestre cateva momente , usa din spate se deschise larg. Era el , iubitul meu care m-a ,,tradat". Se apropie de mine si-mi puse mana pe umar. Cand i-am simtit mana rece am tremurat. Se astepta la aces lucru. Zambii , si ma intoarse cu fata la el. Ma privii in ochi , si ma saruta cu grija. Am simtit ca acest sarut si-a pierdut semnificatia exact ca si iubirea prin oglinda. Nu era ceva sincer , cum credeam ca va fi. Mi-am intors capul in alta directie , evitandu-i privirea. Imi era frica. Daca ma va ,,hipnozita" cu privirea lui atat de energica. Se uita la mine de parca eu as fi gresit , nu el.

-Mai bine m-ai privii in ochi , sau ti-e frica? Ma intreba el calm.
-Mie? Cum sa-mi fie frica , mai ales de-un las ca tine. Stiu ca doresti razbunare , si eu la fel , dar... M-am oprit. Sa mai continui? Sa-mi mai bat capul?
-Dar... Ma repeta el devenind din ce in ce mai agitat.
-Dar poarta-te frumos cu mine , ca nu stii ce se poate intampla! I-am raspuns eu enervata.

El amutii. Nu m-a mai vazut niciodata asa de increzatoare. Sincer , nici eu nu credeam ca voi fi vreodata asa. Eram mereu o fricoasa , o fata timida cu baietii. Tocilara nu eram , nu-mi placea -si nici nu-mi place-la scoala.

_____________________________
Cam atat. Ja ne!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)