Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mila Superstar

#1
Povestea suna cam asa: O fata, Mila, afla ca este bolnava (parca avea astm din cate imi amintesc), si ca urmare ea se muta la niste rude (care locuiau in apropiere de munte) in speranta ca va putea sa se vindece.Din cauza acestei boli ea este nevoita sa renunte la sportul ei preferat: voleiul.Ajunsa la rudele ei se integreaza repede intr-un grup de fete (dar evita sa le spuna problema ei).Din cauza unor neintelegeri cu echipa de volei a scoli Mila si prietenele ei sunt provocate la un meci.Ca prietenele ei sa nu fie batjocorite ea accepta provocarea si le invata tot ce stie.O singura problema: Mila era bolnava, deci nu avea voie sa joace.Daca la controlul medical se va afla ca boala ei s-a agravat cu siguranta nu va mai putea lua parte la meci...
De aici pentru cei care nu au vazut seria:nu va mai recomand sa cititi!
Totusi la analize Mila afla ca s-a vindecat complet, ca urmare joaca impotriva echipei de volei si reuseste sa invinga.Ca urmare astfel Mila ajunge capitanul echipei de volei a scoli.De aici ea isi incepe drumul spre o cariera in volei care ii va aduce dorinte indeplinite, vise , sperante, dar si dezamagiri si dusmani.
Punctul culminant al seriei cred ca este atunci cand iubitul Milei moare, iar aceasta ii gaseste jurnalul in care afla ca el doreste ca ea sa ajunga cea mai buna jucatoare de volei din lume.Atunci totul devine clar si intelegem incotro se indreapta Mila.
Aceasta serie mi se pare reusita deoarece pe langa viata ei de pe teren este foarte prumos dezvoltata si viata ei personala.Arata o realitate in care un jucator nu trebuie sa lupte doar pe teren ci si in viata de toate zilele, ea trebuie sa treaca peste probleme cu scoala, probleme sentimentale (ibitul ei moare), diverse probleme cu prieteni ei si nu numai (aici trebuie sa mentionez ca este foarte frumos conturata si viata lui Midori, prietena cea mai buna a Milei)
In concluzie: acesta este un anime pe care il recomand cu caldura.Desi e mai vechi si s-ar putea sa nu aiba o grafica destul de buna, in viziunea altora (mie sincer mi-a placut), zic ca ar trebui sa incercati seria (s-ar putea sa aveti totusi o surpriza XD)

#2
ok cu gandu ca o sa fac spam =_='
wow un topic cu mila 21
tocmai mi-am adus aminte...mila sperstar a fost cred primul anime care l-am vazut...si din care nu prea imi mai aduc aminte nimic......stiu ca era cu o fata care juca volei , l-am vazut in germana si hmmm cam atat...eram prea mica sa imi mai aduc aminte detaliile...^^

hmmm...ce pot zice un classic si un deschizator de drumuri pentru multe animeuri de gen ce aveau sa apara
merita vizionat...

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#3
Nici nu stiam ca e anime atunci cand ma uitam la el la prima..insa acum inteleg de ce imi placea mai mult decat orice in perioada aia..ptr k sunt fan anime..iar acela a fost un anime genial.M-a facut fana a sportului..si chiar si dupa mult timp inca il joc cu mare placere.
Intr-adevar..contureaza intr-un mod realist viata unei jucatoare de volei...si o face intr-un mod exceptional..merita vazut de toti fanii.Un naime superb.Nu prea am ce comenta.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)