Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mika :3

#11
Mika... haide sa imi spun si eu parerea ^_^
Muzica lui mie personal mi se pare destrul de okey.Nu este printre cantaretii pe care eu il ascult.Da,haide unele dintre melodiile lui sunt chiar dragute.Dar inca niciuna nu mi-a ajuns la suflet.E dragut?Da este destul de dragut,dar nu m-as da la el 21.Cred ca printre melodiile lui Relax mi se pare mai.. okey ^_^.
Oricum.. fiecare cu opinia lui 3 .Aceasta e a mea.Sper ca in viitor sa imi placa mai mult,dar momentan... nu prea cred.^_^


#12
Mika e cântăreţul meu preferat când vine vorba de muzica pop. Vocea lui e minunată, îmi plac foarte mult versurile melodiilor lui şi majoritatea melodiilor lui reuşesc să-ţi ridice moralul. Prima melodie pe care am ascultat-o cred că a fost Relax, take it easy şi mi-a plăcut. Dar nu ştiam ce mă aşteaptă, ca să spun aşa, fiindcă acea melodie, din punctul meu de vedere e nimic pe lângă celelalte. Apoi m-am "îndrăgostit" de Good Gone Girl şi We are Golden pe care le ştiu din reclama Orange [cred că majoritatea tot de acolo au dat de ele *laughs*]. Dar melodia mea rămâne Lollipop , cred că din cauza versurilor, dar şi din cauza vocii lui. Îmi mai plac şi Love Today, Rain, Happy Ending şi Blame It On The Girls.
Eniuei, merită ascultat. xD

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#13
Ce părere aveţi despre el ? Dar despre muzica lui ?
El e foarte dragut. Muzica, desi e pop, si eu nu ascult pop in general, este tare.

De când ascultaţi?
De cand am fost la concertul lui. A fost bestial. Mai ales ca stateam foarte aproape de scena.

Care sunt melodiile preferate?
Grace Kelly, Relax (Take it Easy), Happy Ending...Dar toate sunt bunicele.

Şi, credeţi că este gay?
Da, sunt sigura. Se vede intr-un fel si dupa melodiile pe care le canta.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#14
Mika <3 My sweet, sweet one.

Yăp, yăp, yăp. Mika e unul din cântăreţii mei favoriţi când vine vorba de pop. Îl ador, ador ce face, şi îi ador mai toate piesele. După mine, cântă foarte bine, are o voce subţie, şi totuşi puternică. Melodiile lui reuşesc să te facă să zâmbeşti, dacă nu mereu, măcar din când în când.
Din păcate, n-am fost la concertul lui. ._.' Dar lasă, mai trece el pe-aici. :]] But, îl ascult de un an, dacă nu mă înşel. Probabil un an şi încă ceva.
Melodiile preferaate sunt We are Golden, Good Gone Girl, Love Today, Happy Ending, Rain, Blame It On The Girls.
Şi cea mai 'cea' cred că e We are Goledn. Pe asta am s-o ador muult-muult timp, nici acum nu m-am săturat de ea. <3
Nu cred că-i gay. Lol, dacă am lua fiecare persoană după felul în care se îmbracă, toţi am fi specimene, nu oamenii. E un tip mai speşiăl, atâta tot. Enieui, eu chiar nu cred că e gay. ^^
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#15
Deobicei eu am gusturi foarte ciudate la muzică. Ascult rock, în general, dar cel mai mult ascult muzică... veche. De prin anii '60, '70, '80 şi tot aşa. Iar faptul că mai alaltăieri am ajuns să fac o pasiune pentru MIKA este surprinzător şi pentru mine. Tipul e... enervant de adorabiiil şi nu mă aşteptam să-mi placă vreodată un tip cu părul creţ. Dar eh. Iubirea mea eternă oricum va rămâne monsier Eric Clapton. Dar vorbeam de MIKA şi nu de... ehem.

Ce părere aveţi despre el ? Dar despre muzica lui ?

Despre el am zis mai adineauri; este un adorabiiil şi îmi vine să-l smotocesc când îl văd. Muzica lui e... total atipică mie - ca gen muzical vreau să zic, dar are ceva în ciudăţenia ei şi a versurilor sale care mă atrage. În cele mai dese cazuri, melodiile lui mă binedispun şi mă umplu de o energie pozitivă, numai bună în drumul spre liceu când am realizări pesimiste de genul "Merde! Nu mi-am făcut tema la mate. Dăm test la info. Azi avem oră cu Roşu."

De când ascultaţi?

Aici e ceva de povestit. Primul "contact" pe care l-am avut cu el şi muzica lui a fost acum vreo două veri, când eram la Buzău, la prietena mea din copilărie şi ne prosteam amândouă pe melodia lui Good Gone Girl care este şi una din melodiie mele preferate. Dar nu îmi plăcea cine ştie ce atunci, doar aşa... să mă zbengui pe melodia aia. Apoi, acum vreo două săptămâni, când căutam disperată un ton de apel ceva mai ritmat şi gălăgios pe care să-l aud şi în metrou, Mirunelu ( aka Mad Hatter ) mi-a sugerat MIKA. Şi mi-am amintit de melodia care-mă-făcea-să-mă-zbengui-cu-atâta-patos-acum-două-veri şi am zis "oh da. aia e numai bună să-mi zdrăgăne telefonu' cu ea!". Totuşi nici atunci nu am început să-l ascult; era doar aşa, un simplu ton de apel. Până marţi seară când nu ştiu ce mi s-a năzărit mie să caut şi alte melodii şi am ajuns să nu mi-l mai pot scoate din cap, deci să-l ascult pe acest copil adorabiiil, cu părul lui creţ şi ochii lui verzi.
Mai pe scurt, răspunsul la întrebare ar fi acesta: de aproximativ trei zile.

Care sunt melodiile preferate?

Păi, în ordinea în care nu mi le pot scoate din căpăţânos, ar fi Happy Ending, Grace Kelly, Rain, Good Gone Girl, Elle me dit - sunt până la urmă o iubitoare de franceză şi tot ce ţine de Franţa care se respectă.

Şi, credeţi că este gay? O.O

Eu nu cred nimic din ce se speculează în media decât dacă mi se aduc şi dovezi. Şi cum nu cred că sunt... Şi dacă ar fi, l-aş face eu să redevină straight, nu-i problemă.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)