Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Midori no chibi

#1
[Imagine: 250px-Midori_Days_vol_1.jpg]

Seiji Sawamura e un pustan deosebit... de ceilalti: batausul clasei, temut de toti, adorat de cei pentru a caror piele se mai baga in lupte... ocazie in care isi face cunoscuta forta mainii sale drepte... si de... Midori... o pustoaica timida pana la refuz, din clasa superioara(socialmente vorbind... she's a rich one 10), a carei singur scop zilnic este sa-l vada pe partea cealalta a peronului... asta pana intr-o zi cand Seiji se trezeste ca mana lui dreapta devine infricosatoare din cu totul alte motive... (don't think kinky yet 3 ) iar Midori... ei bine, Midori ajunge sa-si indeplineasca visele intr-un mod bizar...

O comedie romantica demna de urmarit daca iti plac situatiile limita ale vietii de zi cu zi, si nu prea... sau daca pur si simplu vrei sa razi pe saturate...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#2
Esti singura persoana care prezinta o serie, care nu da ,,hint-uri" si chiar te face curios(a); cool introduction.
Am benoclat si io aceasta serie , a fost super reusita, mi-a placut totul la acest anime, n-am ce sa reprosez. In primul rand m-a shocat ideea formidabila (u now cu mana:->) , ma agatat acea faza si m-a facut sa rezist pana la ultimul episod, wonderfull!!!

#3
Glad u liked it! ^^ (I hate reviews to retell the first episode by heart, so I tried to avoid that... nu c-as fi avut prea mare succes though... ^^')Daca mai apuc sa mai prind vreun anime vazut fara description pe aici poate mai trantesc ceva...

Yeah, Midori no chibi was really fun. ^^ what was your fav part? (mine was the one cu pustiul obsedat de cosplay cand l-a 'atacat' Seiji)
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#4
Midori no hibi , amintiri foarte frumoase , mi-a placut la nebunie acest anime . '
A avut la comedie , din primul minut mori de ras la acest anime .
MIodri mica era ofrae cute , cand era mare era cam simpla si acest lucru nu mi-a prea placut
Faze misto era cu tipa aia care era sefa clasei , care s-a indragostit de seiji , si inecrac sa faca multe lucruri sa ii atraga atentia , mai ales cum planuia , fiind un film , apoi toate lucrurirle era facute de ea, luminile , sunetul etc etc .
Sora lui seiji , m-a bagat in speriati , singura personaa care il bate .
Si sa nu uitam pe pisica grasa 21 .
[Imagine: Untitled-1-2.gif]

#5
Tocmai l-am terminat,oh doamne ce anime 21 faze comice si romantice la orice pas.Povestea este foarte interesanta,desi ma cam enerveaza timiditatea exagerata a lui Midori.Personaju lcare mi-a placut cel mai mult a fost Orin-chan,sora lui Seiji,oh god asemenea lui Tsunade,dependenta d bautura si o luptatoare desavarsita 24 Motanul acela aparea mai mereu in fata trecatoriilor *still laughting *Mi-a placut mult ultimul episod,merita vazut animeul.

#6
Oh, doamne... Nu am vazut topicul... Ei bine, asta e. Vin acuma cu o parere.
Eu am vazut anime-ul la recomandarea unei prietene şi pot sa spun ca nu regret. Am ras din primul moment si recunosc, a fost cam greu sa nu ma auda lumea de prin casa, la 5 dimineata. M-am apucat de el pe la 12 noaptea si la 6 dimineata l-am terminat. Deci mi-a placut chiar foarte mult.
Ideea este interesanta si-mi place cum ce doi ajung sa se cunoasca bine pe parcurs.
Au fost multe personaje care si-au facut aparitia pe parcurs si a fost un deliciu sa le vezi reactia. Imi placea obsedatul ala de cosplay, era muult prea aiurit. Si pisica aia atat de lovita saraca. Sora lui Seiji era ataaat de draguta... Plus ca ea a observat prima ce simtea Midori.
Ultimul episod a fost foarte frumos :3 Mi-a placut mult, unele secvente ma cam exasperau, mai ales cele cand Seiji era muult prea idiot... Depasea limita legala.
Dar, tot intr-o fraza, a fost un anime bun, amuzant si relaxant. Perfect pentru o sambata noapte.
She's wiskey in a teacup.



#7
Un anime bun, in care comedia e comedie si nu ceva frustari adunate si puse una peste alta.
Bine e si normal fiindca este mai vechi. Povestea nu ma incatat la inceput dar merge cand incepi sa te amuzi si sa te prinda. Per total a fost bun nu extraordinal dar bun pentru o comedie.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)