Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mew Mew Power

#1
Tokio Mew Mew este un anime care prezintă 5 fete, care trebuie să salveze lumea de animale cu puteri supranaturale, numite Chimera Animal (animalul cimera). În seria 1 mai apare şi Kishu, un baiat de 15 ani a carui planetă a fost distrusă din motive necunoscute. Acesta simte la început ceva pentru Ichigo, fata având puterile unei pisici salbatice.

Lista de personaje din Tokyo Mew Mew


Ichigo Ichigo Momomiya sau cum numita in varianta engleza Zoey Hanson.E o scolarita energica,e indragostita de Mark,ea e o persoana inocenta si dragalasa dar cand ADN-ul ei e modificat cu cel ale unei pisici Iriomote viata ei se schimba radical,afla ca are puteri speciale ce pot salva lumea de atacul ciniclonilor.Arma ei:clopot de capusi.


Mint Minto Aizawa sau cum numita in varianta engleza Corina Buckshouth e o fata egoista ce nu are prieteni,e o fetita de bani gata,dar viata ei se schimba cand afla ca are puteri ca ADN-ul ei e modificat cu cel al unei pasari Lory Azul si cand o intalneste pe zoey si pe celelalte colege de echipa,ea va invata ce e aia a avea un prieten si va invata sa aiba incredere in ele.Arma ei:Sageata inimii


Lettuce Retasu Midorikawa sau cum numita in varianta engleza Bridget Verdant e o fata timida si desteapa ce nu reuseste sa isi faca prieteni,odata cu aparitia lui zoey si cu transformarea ei in delfinul negru viata ei se va schimba.Arma ei:castaniete de lupta


Pudding PurinFon sau cum numita in varianta engleza Kikki Benjamin e cea mai mica din grup,e o fata energica ce se inprieteneste repede cu persoanele,parinti ei au murit si ea are singura grija de frati ei desi are doar 10 ani,ADN-ul ei a fost modificat cu cel al maimutei Tamarin Mono León.Arma ei:


Zakuro Zakuro Fujiwara sau cum numita in varianta engleza Renee Roberts este un fotomodel renumit,e incapatanata,orgolioasa si fata care a fost convinsa cel mai greu sa intre in grup.Are un simt al dreptati si poate simti pericolul de una singura.E foarte frumoasa si inteligenta.DN-ul sau a fost combinat cu cel al lupului Lobo gris.Arma ei:fara nume

P.S>sursa:wikipedia
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
A trecut mult timp de cand am vazut Mew mew power!Acum vad ca au inceput sa il dea pe animax...Sau ma rog..poate il dau mai de mult,insa am observat abia de curand!
Pe vremuri eram foarte fascinata de anime-ul asta! Here,it was a *PINK* world!Pe atunci iubeam culoarea asta dar am ajuns sa o detest..71
Acum mi se pare un anime foarte banal...Cateva luptatoare inpotriva raului!Un anime pentru varsta de 7-11 ani,dupa parerea mea! M-am saturat de atata roz...si capsuni...si ochi cat cepele..si restul!Whatever!

#3
Tokyo Mew Mew/ Mew Mew Power

Un anime care mi-a placut foarte mul, multa actiune si destul romance mai ales pentru tanara Zoey. Chiar daca anime-ul seamana cat de cat cu Sailor Moon [ si cu alte anime-uri ], nu este unul copiat, avand anumite lucruri diferite.
Un anime plin de actiune, aventura, romance, magie si prietenie. Eu una consider ca anime-ul merita vizionat ^_^
kappuchu ... ^_____^ ... chuu

#4
'Kawaii este un anime asa de dragut^^ imi place foarte mult, de ce? pentru ca e copilaros..este o idee interesanta: sa te transformi intr-un animal. oricumeste un anime care se afla in top 10 [in mine of course]
cand eram mai micuta chiar ma interesa, imi placea acest anime..preferata mea era Rene..datorita puterii ei si a atitudinii..era cea mai serioasa dintre ele.
yeah ave-ti dreptate seamana oarecum cu Sailor moon..din multe privinte oricum..este un anime foarte frumos

#5
E destul de amuzant anime-ul acesta.Ma distreaza cand aud replicile lor cand se metamorfozeaza.Ce sa mai zic de cantecel,e chiar penal(scz da asta e parerea mea).Eu nu as zice asa ceva,m-as multumi sa trec direct la lupta.
Marea mea problema e cu cine s-ar potrivi Zoey.Nu ma pot hotara dintre Elliot si Dren.Mark nici nu intra in discutie,cu toate ca ea e super indragostita de el mie mi se pare foarte plictisitor.Iar sta bine atat cu Elliot(care e super dragut,frumos si destept),dar si cu Dren ar face un cuplu dragut.Poate astfel s-ar ajunge la o intelegere intere oameni si extraterestrii.

#6
Este un anime foarte reusit, dupa parerea mea 71 Ceea ce este ciudat, e ca s-a terminat brusc 22... Insa lasand asta la oparte, anime-ul este foarte dragut 71 Si ca sa nu mai spun..foarte..."colorat" adica nu stiu...era plin de sclipici 21 mai ales cand ele se transformau 4
In orice caz, este un anime bun 71

#7
Well,Mew mew power nu e prea impresionant.Cel putin pe mine nu ma atras.Nu mi-a placut ideea , personajele cam aiurite..adica,Renee serioasa,Briget prea timida..Kyky si Zoey enervante..Corina prea increzuta..teh..nu imi place mmp.Nici nu pare un anime sincer,zici ca e desen animat >.<.Sorry fanilor..da fiecare cu ce-i place,no?:p
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#8
Opinia mea:

~Coloana sonora... hmm... nu-i genul meu de muzica, suna ca un fel de printesa eroina cantecele, totusi pentru felul ala de anime se potriveste, pot zice ca e... sweet O.O.
~Grafica... pai personajele sunt bne desenate dar se putea face mai mult, mai ales in cazul monstruletului acela roz si pufos sau in cazul predasitilor...
~Anime-ul are actiune, lupta, sweet-icism [O.O] si cateva clipe haioase.
~Povestea pare originala [exceptand Tokyo Mew Mew >_>], dar parca e mai buna cea a lui Kyoro-Chan =]].
~In rest... vocile sunt dragute, si nu stiu ce sa mai zic.

Nu este un anime excelent, nu e tocmai pe gustul meu, dar m-am uitat la el de la cap la coada O.O
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#9
Si mie mi-a placut si imi place si sper sa imi mai placa 4 Am vazut toate episoadele dublate in engleza si cateva in versiunea originala. Costumatiile mi se par destul de dragute, desi ma mira ca nu i se ridica niciodata fustita lui Mint/Corinei >.< Gee...
In rest, mi-a placut vocea japoneza a lui Lettuce/Retasu/Bridgette si melodiile de transformare.
Putin cam copilaros, intr-adevar, dar asta nu inseamna ca nu poate fi kawaii 10
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#10
Cred ca este primul meu anime vizionat pe animax =]] . Primul primul a fost Shaman King pe Jetix , dar nu stiam ca este anime xD Eh nici nu stiam ce sunt alea anime-uri pe atunci o_o . Enfine xDD Mew mew power este anime-ul copilariei mele , cum s-ar spune xD L-am urmarit pe tot cap-coada , nu a existat episod care sa-mi displaca . Personajele erau atat de amuzante , cred ca mai mereu radeam o_o . Cel mai mult mi-a placut de Kisshu/Dren , acelasi lucru xD . Atat de puternic si atat de amuzant . Deasemenea imi place si modul in care arata 65 E dragut >.< . Pacat ca in final nu a ramas cu Zoey , cred ca s-ar fi potrivit de minune . Eu una nu-l suport pe Mark xD . Prea serios , prea dragut , bla bla o_o . Stiu , o iubeste mult pe Zoey , dar nu e genul meu xDD Coloana sonora , pur si simplu geniala . Mi-au placut absolut toate melodiile . Acest anime chiar are cu ce se mandri =]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)