Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mervyn Academy

- Te superi daca dorm putin ? Ma doare capul ingrozitor de tare. Adica doar daca vrei . . . sa dorm . . . daca nu pot astepta pana termini, daca ai ceva de terminat. Ii spun balbaindu-ma ca in ultimul hal.

- Alec, Alec.- imi zice apoi incepand sa rada - Desigur ca poti sa dormi, dar stai sa-ti dau o pastila ca sa-ti treaca durerea. Imi mai spune apoi se ridica si lua de pe o noptiera o pastila si un pahar cu apa. Am vrut sa ma ridic si sa beau pastila singur, dar ma oprit. Mi-a bagat pastila ea singura in gura si apoi mi-a spijinit capul cu o mana ca sa-mi dea apa. Apoi a chicotit. Pastila avea un gust ingrozitor de acru, dar am inghitit-o. Apoi mi-a tras patura pe mine iar eu, m-am cufundat intr-un somn adanc.


Ooc: cine vrea :].
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

Mă uitam adâncită la documentele ce stăteau pe biroul mamei mele. Să accept oare să mă transfer la Siblin, sau să rămân la Mervyn însă la Siblin lumea era prietenoasă şi locul era foarte bine pus la punct, avea o ierarhie mult mai bună decât la Mervyn, dar nu îmi puteam părăsi prietenii, Levitas însemnase mult şi îbcă înseamnă mult pentru mine, nu o pot abandona cu nici un chip, nu pot lăsa Mervyn oricât aş dori asta, nu pot, pentriu că acolo mă leagă întreaga mea copilărie. Aş fi fost fericită se ştiu că mama nu are nimic împotrivă, dar chiar şi aşa, ea oricum înţelege căp nu pot părăsi Mervyn pentru că e locul meu unde am crescut şi nu îl pot părăsi aşa deodată pentru altul, plus că Siblin are nevoie de mine mai mult decât orice, însă nu pot.

ooc : who wants
-

Mi-a spus ca pot sa dorm, dar dupa ce imi da o pastila pentru durerea de cap. Se ridica si lua de pe noptiera o pastila si un pahar cu apa. Am vrut sa ma ridic si sa beau pastila singur, dar ma oprit. Mi-a bagat pastila ea singura in gura si apoi mi-a spijinit capul cu o mana ca sa-mi dea apa. Apoi a chicotit. Pastila avea un gust ingrozitor de acru, dar am inghitit-o. Apoi Yui a tras patura pe mine iar eu, mi-am cufundat capul in perna moale si am adormit.

***

M-am trezit speriat . Defapt nici nu am dormit prea bine. Am avut un somn al naibii de agitat. Nu imi pot scoate acea imagine din cap. Mi s-a intiparit in minte. Eu, cazand si ... si rasul ala idiot. Mi-am scuturat capul si m-am ridicat in fund, brusc. Mai apoi trecandu-mi o mana prin parul ciufulit.
- De cat timp dorm ? Ii spun lu Yui ce statea pe un fotoliu si citea dintr-o carte. Si sora-mea citea cartea aia. Medicina, nu ?

Ooc: Cine vrea :]
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

Eram prea cufundata in lectura mea despre niste plante medicinale incat nu am observat cand s-a trezit Alec, doar i-am auzit glasul. Am tresarit si am scapat cartea din mana, abia mi-a amintit ce intrebare mi-a pus de la sperietura.

- Ah, nu stiu sigur, vreo 3 - 4 ore, si eu am citit si am pierdut notiunea timpului. Ah, cam da, medicina, e prea interesanta. am spus zambind.

Am inchis cartea si am pus-o pe masa, apoi mi-am amintit ca el nu a mancat nimic si daca tot zicem, nici eu nu am mancat.

- Cam ce ai vrea sa mananci ?


next:

Tekami, sau care vrei.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













- De cat timp dorm ? Ii spun lu Yui ce statea pe un fotoliu si citea dintr-o carte. Si sora-mea citea cartea aia. Medicina, nu ?

Parca nici nu ma auzise. A tresarit, scapandu-si cartea pe jos. I-a luat cateva momente sa raspunda.

- Ah, nu stiu sigur, vreo 3 - 4 ore, si eu am citit si am pierdut notiunea timpului. Ah, cam da, medicina, e prea interesanta. A spus zambind. Trei - patru ore? Chiar a fos obosit. A a inchis cartea si a pus-o pe masa. Mai apoi intrebandu-ma daca mie foame. Mi-a luat ceva momente sa ma gandesc ...

- Da. Sigur. As manca ceva, mor de foame. Ce ai de mancare ? Sau mergem in sala de mese ? Ii spun fixand-o cu privirea.


Ooc : Denny sau care vrei :]
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

- Da. Sigur. As manca ceva, mor de foame. Ce ai de mancare ? Sau mergem in sala de mese ?

L-am auzit spunandu-mi in timp ce ma fixa cu privirea. Nu am stat prea mult pe ganduri, nu stiam sa gatesc, nu aveam pe aici de mancare decat niste dulciuri si el s-a lovit la cap, asa ca avea nevoie de o masa completa. Am zambit inocent si i-am raspuns la intrebare :

- Sala de mese, macar acolo o sa mananci o mancare cat de cat buna, eu am doar dulciuri pe aici.

Iar apoi m-am apucat de ras. De ce ? Nici eu nu stiu. Am pasit rapid catre usa si apoi m-am intors catre patul unde statea el.

- Vi ?

Next:
Tekami ^^ sau care vrea.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













- Da. Sigur. As manca ceva, mor de foame. Ce ai de mancare ? Sau mergem in sala de mese ? Ii spun fixand-o cu privirea.
A zambit. Iar mai apoi mi-a spus :
- Sala de mese, macar acolo o sa mananci o mancare cat de cat buna, eu am doar dulciuri pe aici. Incepand sa rada. A pasit rapid catre usa si apoi s-a intors catre mine.
- Vi ?
Am dat din cap in semn ca da si, am iesit din camera cu Yui inaintea mea. Mergeam linistit, uitandu-ma fascinat la kimonoul tipei din fata mea. Nu am scos nici o vorba pana nu am ajuns in sala. Ne-am indreptat spre masa Teronei si ne-am asezat pe scaune, incepand sa mancam.


Ooc: Denny sau care vrei :]
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

Fuuu~uu topic renviat o.o

Emily:

Am auzit vocea profesoarei care ii chema pe cei de la mine din clasa inclusiv eu in sera. M-am ridicat lenes dupa fanta din curte si am alergat spre sera. Ora de botanica, categoric cea mai plictisitoare ora dupa istorie. Stateam si ascultam ce palavreagea profesoara de botanica despre nu stiu ce vraja de bine-facere. Cand avea sa se intample ceva interesant aici ? nici o data. Mereu e la fel aici. Si ce as vrea sa mai merg si eu in misiunea aceea cu Aquantica, dar nu pot, caci trebuie sa am capacitati excelente in magie iar eu nu sunt cea mai stralucita de aici. Vin doar 4 sau 5 persoane care chiar au experienta in magie, 4 sau 5 din fiecare clasa, inafara de presedinte, din cate am inteles eu.

Ooc: cine vrea :]
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

Un stranut si-am disparut, mereu am probleme cu teleportarea asta cretina, putina papadie salbatica sau menta si ajung la dracu in praznic...sau nu. Macar era cunoscut locul,acoperisul serei, doar ca faptul ca se apropia de mine cu o viteza uimitoare nu era un lucru de bun augur, mai exact ca tocmai reparasera acum ceva vreme acoperisul ala...in fine il va repara din nou.

"scuze de aterizarea ciudata dar papadiile alea si teleportarea mea au ceva in comun...Sa vedem cum facem cu acoperisul.....

Itrum Secmeth Iriamis Edler Vortsum

Asta ar trebui sa fie de ajuns pentru a repara acoperisul...din nou. Ei bine mai departe, o tigara, o bricheta si un drum lung."


Si cu asta mi-am incheiat scurta vizita in sera am plecat de acolo destul de incet si am ajuns pe coridoare.
[center][Imagine: BalledAngst314.gif][/center]

Do not fear hell for i live at the gates of heaven and i condemn you all to damnation.

Mergeam pe coridor şi vroiam să evit agitaţia din jurul meu. Era oarecum frumos la ora aia căci nimeni nu te deranja. Mă gândeam la mama şi tata. Mă întrebam dacă ei se vor împăca vreodată. Deşi ei erau la şcoli diferite. Mergeam şi mă tot gândeam la chestia asta noroc cu Alexandris ce avea grijă de mine să nu dau cu capul în ceva sau să mă împiedic.

- Ai grijă pe unde calci. Să nu te dai cu capu de ceva totuşi te vreau în treagă.

- Mdeah stai liniştit. Sunt în regulă. Nu am nimic.

- Sper. Ieri ai căzut şi ai venit destul de rău. Mă mir cum mai eşti în viaţă.

- Mă mir şi eu de acelaşi lucru.


ooc : cine vrea
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mervyn Academy- story and character Riluri 29 21.810 11-04-2011, 03:54 PM
Ultimul răspuns: Teki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)