Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Melodiile preferate xDD

#1
Din moment ce eram foarte plictisită..m-am gandit sa incep un nou topic.
Postaţi mai jos melodiile voastre preferate. (j-rock, k-pop, rock, etc.)
Smile. Ok..să incepem..

http://www.youtube.com/watch?v=xY-IkxGKpoA]
Puteţi să spuneţi şi de ce vă place, etc. Smile

#2
Dragut topic, deci sa vedem.
Am primit o melodie de curand, asta si sincera sa fiu imi place tare mult. M-a captivat bine de tot si acum o tot ascult. Nu stiu, cred ca stilul e de vina 21
Si momentan am o noua dependenta, melodia asta . Pe langa faptul ca e Nightcore *fapt pentru care unii sunt amuzati de aceasta melodie* acea voce e tare draguta. Ce sa zic de versuri, de Valentine's day, tot asta am ascultat-o.
Alta melodie Nightcore, descoperita astazi, asta. Ce draguta e, imi tine de singuratate, daca pot sa spun asta. Iar, beat-ul e angelic si versurile sunt grozave.
Melodia asta o ascult cand ma apuca nebuniile si simt ca sunt nervoasa, ca sa ma calmeze, zic eu. Dar mai rau ma enerveaza. Totusi, e ok. Alt remix Nightcore superb, asta. Ma emotionez foarte mult cand o ascult, e ca si o chemare, de fapt e o chemare dar poti vedea mai departe de versuri. Alt Nightcore, asta, e mult prea happy, e tare dulce 21 o iubeesc. Asa, melodia asta e veche dar pur si simplu superrrrba. Nu am cuvinte sa o descriu, imi merge direct la inima. Apoi asta e cam singura melodie pe care o ascult in limba franceza. Superba, asta e tot ce pot sa zic.

Dar oricate melodii as asculta, de una nu ma satur niciodata si anume de melodia asta. Am gasit-o prima data intr-un AMV Full Metal Alchemist si de doi ani e singura mea dragoste. O ascult cand sunt trista, cand rad, cand ma simt rau, oricand. Nici nu am cuvinte, cat de mult inseamna ea pentru mine. Ma reprezinta de la inceput pana la sfarsit, de la primul vers pana la ultimul.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
@DeDal N.:Toate melodiile sunt superbe 8
Penultima si ultima melodie mi-au mers la suflet Smile. Mai ales ultima, intr-un mod ciudat ma face fericita Smile . Sa vedem, ce mai imi place xD :

http://www.youtube.com/watch?v=Sr_Bzq1k2Zs - Pe melodia asta adorm seara. E atat de calma si de placuta. Nu mai spun de vocea lui Onew.

http://www.youtube.com/watch?v=ggREiQTs_aY - Asta ascult cand am chef sa cant [da,da..sa vedeti ce vocalize fac prin casa : ))]

http://www.youtube.com/watch?v=JZNCrLV8W_M

http://www.youtube.com/watch?v=USriZAMR2nA

http://www.youtube.com/watch?v=ql1zjv5fEok

Cam atat deocamdata 39 Nu mai am idei xD'

#4
Can I write down a umm Top 15 ? I hope so. .
15. Dream Theater - Six Degrees Of Inner Turbulence --> These god damned 42 minutes . . oh god. Aş vrea să-l văd pe nebunul care ar face videoclip la melodia asta.
14. Dream Theater - Stream of Instrumentals --> Awesome remix, I have to say, even thought I'm at 24:30. God, până la 1:30:30 . .
13. Eluveitie - Thousandfold
12. Eluveitie - Inis Mona
11. Eluveitie - Slania
10.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#5
@DeDal N: Prin acei ,,unii" te referi clar la mine 21, Sincer, chiar nu stiu de ce ma amuza, dar cert e ca ma amuza

On10oi am foarte multe melodii preferate majoritatea fiind de la Skillet si cateva de la Linkin Park. Imi plac si melodiile Rihannei dar cel mai mult ascult Skillet.O lista cu melodiile mele preferate ar fi:

-Skillet - Whispers in the dark -> prima mel pe care am ascultato de la Skillet
-Skillet - The last night -> Am gasit-o intamplator cand cautam o mel si de atunci mi-a ramas la suflet
-Skillet - Monsters -> pentru ca sunt o mica bestiuta 21)
-Skillet - Yours to hold -> pentru ca ador melodiile lente
-Skillet - Those nights -> ma apuca o stare de nostalgie cand ascult melodia
-Pe scurt cam tot ce tine de Skillet cu mici exceptii
-Linkin Park - What I've done -> Prima mel ascultata de la ei 21 la inceput uitasem cum se numeste da pana la urma sfantul youtube m-a ajutat sa o gasesc 21
-Linkin Park - Numb -> la inceput nu imi placea mel asta dar aqm o ador
-Linkin Park - Leave all out the rest -> pentru ca e lenta si ador melodiile lente
-Linkin Park - New divide -> nsh dc dar imi place
-Linkin Park - Breakin the habite -> una dintre melodiile pe care le ascult in continuu
-Rihanna - Hard -> imi place pur si simplu
-Rihanna - What's my name -> pentru ca si eu sunt asa de ametita ca sunt in stare sa imi uit si numele [am uitat si cati ani am dapai cum ma cheama 24]

Cam atat deocamdata. Lista poate continua da nu va avea un sfarsit si nu vreau sa va plictisesc prea tare 10
[Imagine: EnvYQ.png]

#6
Pai e greu sa fac o selectie de un numar de melodii preferate,dar voi incerca:

-Guns N' Roses- Don't cry. A doua melodie pe care am ascultat-o de la ei,e geniala pur si simplu,iti da sentimentul ca atunci cand esti trist nu esti singur,si mereu este o luminita la capatul tunelului.
-Guns N' Roses- One in a million. Am ascultat-o prima data dupa ora de germana atunci cand profa si cu o colega s-au tot luat de mine,cand eu nu faceam nimic 22,melodia mi-a ramas de atunci pe suflet.
-Guns N' Roses-Sweet Child O' Mine. Pentru ca fata pe care o descrie Axl in cantec parca as fi eu 9.
-Guns N' Roses-November Rain. Pentru ca ador versurile,videoclipul,totul la ea.
-Guns N' Roses-Welcome To The Jungle. Pur si simplu e geniala si imi place mai ales partea cu "It's gonna bring you down!HAH 19".
Ca sa nu ma mai lungesc,tot ce tine de Guns N Roses :].
-Miley Cyrus-Just a Girl. Imi place pentru ca vorbeste o mare realitate prin acele versuri 5.
-Miley Cyrus-Breakout. La inceput ma durea capul de la ritm,dar acum o ador,mai ales atunci cand in sfarsit scap de la scoala joi(cand am 7 ore xD).
-Miley Cyrus-The Climb. Pentru ca e o melodie ce imi da speranta cand am nevoie de ea,si imi plac mult genul acesta de melodii :].
-Miley Cyrus-Can't be tamed. Nobody wanna be changed by others xD.Brilliant song xD.
-Miley Cyrus-Robot. Una dintre melodiile care mi se potriveste cel mai bine si o ascult in continuu,pentru ca are niste versuri briliante xD.
-Michael Jackson-The way you make me feel.Pentru ca e printre primele melodii care le-am ascultat si..are un loc special in inimioara mea xD.
-Michael Jackson-Scream .Exista momentele alea in viata cand imi vine sa ma duc si sa tip cat de tare vreau [sunt in stare 24))].

Cam atat,pentru ca as mai continua insa nu vreau sa adormiti pe tastatura 24)).
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#7
Delain -> Voi fi scurta : Iubesc aceasta formatie , iar albumele Lucidity si April Rain sunt preferatele mele , incluzand bineinteles toate piesele.

Eluveitie -> Omnos e melodia mea preferate si prima ascultata de pe albumul Evocation I: The Arcane Dominion , dar pe alaturi imi plac si cateva piese de pe celelalte albume.

System Shock -> Urban Race , este albumul preferat , si adooor : The Wisest Of Design , Evil Monkey si Marathon.

Momentan ma rezum la atat ... Sunt cele care mi-au trecut acum prin minte , dar voi mai adauga 39






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)