Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Meh GFX

#1
Ehh, avand in vedere ca in unele cazuri ma plictisesc stand la calculator si vorbind pe messenger, am zis sa ma apuc de GFX. Lucrez cam de mai mult de 1 an jumate. De lucrat lucrez in Photoshop Cs2.
Sper sa va placa ce vedeti. :]

1. [Imagine: sig564126.jpg]

2. [Imagine: sigpentruparteneradesuf.jpg]

3. [Imagine: sig546.jpg]

4. [Imagine: sig145641.jpg]

Si pun si vreo 2-3 avatare:
[Imagine: avt1454.jpg][Imagine: avt541584.jpg][Imagine: avt2145.jpg]

Cam atat.
Astept critici/sfaturi/pareri etc. :]
[Imagine: 48578okjj654.png]




#2
Oke, deci wow... lucrezi de mai mult de un an jumate, eu am un an [yay xD] si ma asteptam la lucrari wooow. Acum sa sar la comentat:

1 - auch, prea mult sharpen sau mi se pare? plus k textul e pus cam aiurea 39 si la fel si numele tau. E simplu, fara efecte, dar e bun.
2 - hmm, chiar e popular fontul asta... textul cam mare, si [lol] simpla... doar niste efecte cam intunecoase, dar ai avut idee buna
3 - a treia merge, chiar imi place, desi e cam prea tare efectul ala >.< si textul iar, n e bn pozitionat
4 - asta e cute rau <3 prea luminata, insa imi place mult de tot... textul ar fi mers si in alta parte, dar e bine si asa <3

Avatarele imi plac, incearca text mai putin, si mai mic [ca la al treilea, e perfect <3] si niste efecte mai atragatoare ^^

Good luck and srry dk criticat ceva mai dur ^^"
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Thanks Alysu hug
Nu ma supar de critica 78, chiar nu ai fost dura. 3
So am facut acum in ultima secunda o chestiuta 39, dar sper sa nu se supere nimeni ca am imprumutat imaginea de la duelul "nKizza vs Ryuu" 71
So: [Imagine: 845yhk2125.png]

Sper sa'mi mai fii reglat problemele cu luminozitatea si effectele 21.
Astept critici/sfaturi/pareri etc. Smile
[Imagine: 48578okjj654.png]




#4
Ma bucur k nu te-ai suparat, si iar eu...

Deci, place imaginea si in special acele efecte 39 fontul textului imi place, insa pozitia lui nu =.= la asta mai ai de lucrat. La lucrarea asta, parerea mea e k mai mergea ceva efecte 39 eu faceam asa - new layer, apply image, blur, gaussian blur [30%], soft light, dupa care din nou new layer, apply image, sharpen, sharpen si sa stii k arata muuuult mai bine ^^ dar imi place si cum l-ai facut tu [fiecare are pareri si idei diferite]

Asa, astept alte lucrari si good luck.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
Thanks again Alysu hug. Stiu ca deseori o dau in bara cu textu -.-'. Cel mai de temut aspect pentru mine e textu 17. Dar sper sa sa'l fii pus mai bine peaci prin lucrari astea 39.

[Imagine: sig541564.jpg]

[Imagine: sig6556.png]

[Imagine: 154yhi11.png]

Si doua avatare:
[Imagine: avt15.jpg][Imagine: avt4545.png]

Cam atat. :]
La avatare nu ma descurc delooc >.>. Deci nu va asteptati sa fie nu stiu ce chestii nemaipomenite -.-. La sig-uri sper sa nu fii dato'n bara k luminozitatea -.-'.
[Imagine: 48578okjj654.png]




#6
Iar eu... normal >.>"

Mdah, cu textul chiar k o dai in bara, dar numai la pozitionarea lui.

1 - oke, imi place cum l-ai facut mult, si efectele, si texturile/c4d insa, textul =.= lasa de dorit... prea mare, putintel mai mic, si jos langa corpul ei, nu langa fata/gat...
2 - same here, totul e perfect, doar textul nuh... place fontul - ambele [ce fonturi ai folosit? <3] doar k nu e bine pozitionat
3 - aici trebuie sa recunosc, e bine pozitionat 21 si imi place de asemenea sig-ul ^^ great job

Avatarele - cute rau <3 imi place xD... a da, acum observ. la al doilea ai folosit border prea gros ><

Asa ca astept alte lucrari de la tine. ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#7
Thanks Alysu hug. Ehh makr am reusit si eu sa fac un sig cu text asezat cum trebuie =.=. Asa acum sa-ti dau font-urile primu font si al doilea font. Acum am mai facut niste chestiute astazi xDD.

[Imagine: sig51456copy.png] -> varianta 2 a sig-ului acela k beautiful ^^, stiu k am dato'n bara k textu =~=.

[Imagine: sig35415.jpg]

Si o serie mai maricica de avatare:
[Imagine: avt1564.jpg][Imagine: avi526.jpg][Imagine: avt45.jpg][Imagine: avt656.jpg][Imagine: avt456.jpg][Imagine: avt45i.jpg][Imagine: avi586.jpg][Imagine: avt5458.jpg]
[Imagine: 48578okjj654.png]




#8
No problem hug si kamsamida de fonturi hug [aveam nevoie de fonturi noi, si acum numai bune sunt pt lucrarea mea xD]

So, here I start again:
1 - imi place si varianta asta a sigului 39 mie niciodata nu imi reuseste sa fac asa un sig =.= sa combin doua personaje... si cu textul, mdah, ai dat-o in bara xD ce nu imi mai place, e faptul ca jos acolo la personaj, mai puteai adauga ceva texturi 39 sau ceva... e prea gol xD
2 - sa zicem k textul e bun aici, dar nu imi place k ai duplicat - facut clipping mask asa de mare la personaj, si tocmai in colt =.=

Avatare... yoy, cum ziceam, nu am rabdare nici sa le fac, nici sa le comentez 21 asa k in mare parte - imi plac efectele pe care le folosesti, dar nu mai redimensiona imaginile >.< si incearca textul sa nu fie prea mult, prea mare si atat.

Astept lucrari noi si succes la urmatoarele ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#9
Thanks de reply Alysu hug. Sper sa numai fii facut greseli cu textu, desi prezic ca asa e 21 .

[Imagine: sig5418.jpg]

[Imagine: sig6546.jpg]

[Imagine: sig56568.png]
[Imagine: 48578okjj654.png]




#10
Oke, cred k iti doresti ca macar o data sa nu trec pe aici 21

Here I go again:
1 - wow, ai stat mult la el? O.o e... cum sa zic... bun si incarcat... in primul rand, incarcat ma refer la faptul ca stanga jos, acel brush [dk asta o fi] in forma de soare [dk asta o fi xD] nu prea merge, la fel ca in dreapta, e prea incarcat cu prostii din alea... textul... hmm 39 pot zice doar k imi place cum alegi fonturile si asezi sa se potriveasca, dar nu imi place cum asezi textul, dar in rest imi place
2 - oke, il ador pe GD, dar asta nu inseamna ca scapa de critici 21 in primul rand, textul e prea mare, puteai sa scrii doar "my teddy bear" iar pozitionat, sa zicem k e bine, nu imi dau seama dk era bine alt loc, asa k las asa... culorile imi plac, desi nu il prea prinde rozul xD si sa stii k eu din imaginea asta nu am reusit sa fac nimic 21 pur si simplu nu am avut idei >.>"
3 - nice, place cum arata tipa, felul cum sta pe scaun o face sa para dura <3 asa, acum nu imi place partea luminoasa din stanga, strica mult la ochi X.x iar textul, sa stii ca nu merge cu negru, alb era bun, dar negru X.x si dsigur, pozitionarea lui nu e buna...

Cam atat, am avut ce critica =.= si succes mai departe. A da, mai incearca pozitionarea scrisului.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)