Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Megadeth

#1
[center][Imagine: megadethBAND.jpg][/center]

Pe scurt :

Los Angeles, United States (1983 – 2002, 2004 – present)

Megadeth is an American thrash metal band led by founder, frontman, guitarist, and songwriter Dave Mustaine. Formed in 1983 Los Angeles, California with bass player Dave Ellefson following Mustaine’s departure from Metallica, the band has since released twelve studio albums, six live albums, two EPs, thirty singles, thirty-two music videos, and three compilations.

So, cineva pe aici care asculta Megadeth? Aveti melodii preferate? Albume preferate? "Sign" here.
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#2
MAY THE LORD BE WITH YOU, SKIT!

Megadeeee~eeth.
Asa:
So, cineva pe aici care asculta Megadeth?
Da, uite aici e o tipa care abia s-a trezit si chiar acum asculta Megadeth.
Aveti melodii preferate?
"Train of Consequences", "99 Ways to Die", "Sweating Bullets" sunt unele dintre preferatele mele.<3
Albume preferate?
Albumul meu preferat e Countdown to Extinction, de pe ala mi-au placut cele mai multe melodii cum ar fi "Sweating Bullets", "Symphony of Destruction" s.a.m.d

#3
IN SFARSIT! CINEVA!

Ca melodii, iti mai sugerez : Addicted to Chaos, A Tout le Monde, Angry Again, Diadems, Hangar 18, Kill the King, Back in the Day, Peace Sells [asta are versuri geniale] si Into the Lungs of Hell [instrumental].
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#4
Ouhh god! Nu credeam ca exista topic cu trupa asta *o*. Una din trupele mele preferate de metal >3.

Ininate nu ascultam, dar stiu ca in clasa a 8 a semestrul I isi luase un coleg tricoul cu Megadeth la scoala. Mi-a placut tricoul, dar nu m-am apucat sa ascult, De vreo luna c-am asa m-am "contaminat" cu aceasta trupa, motiv pentru care am devenit metalista >.>, whatever x3. Ii ador v.v . Melodii preferate ar fi: Wake up dead, 99 ways to die, Peace Sells, Ain`t superstitious, Insomina si The Conjuring.....si dupa cate se vede albumul favorit e Peace Sells :].
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)