Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Materia Favorita.

#41
Materia mea preferată e româna. Chiar dacă în clasele I-III aveam probleme de scriere şi de exprimare, din clasa a IV-a am început să înţeleg mai bine şi chiar am mers la olimpiade şi concursuri şi am luat punctaje bune. Acum îmi place mult şi înţeleg repede ce mi se explică. Mă descurc foarte bine la gramatică. La literatură nu prea îmi place să citesc.
Profa de română îmi e dirigintă, şi felul cum predă e ok. Încearcă să ne facă să ne exprimăm mai bine oral, şi nu prea îmi place când ne scoate în faţă. Mă rog, eu am problema asta din clasele mici. Prefer să dau test sau să scriu în caiet decât oral.
Şi mai îmi place engleza, însă profa nu îşi dă silinţa la ore, aşa că unii nu'i acordă atenţie.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#42
Off: Horia, dar sa stii ca si Limbile, sunt importante, nu numai matematica. nu zic ca ea nu este importanta)

On: Imi place Limba Romana foarte mult. Nu am avut nici o data 9 sau 8 la aceasta materie. O ador, si mereu o sa o ador. Si matematica imi place. Nu la fel de mult, dar mi se pare importanta si esentiala, exact cum a mentionat Horia. : ) .
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#43
Ca să demonstrezi anumite noţiuni de limbă română, de exemplu, trebuie să ţii cont de ecuaţii matematice.
De exemplu, piciorul metric al ritmului din poezie ţine de accentul de pe silabă. Silaba accentuată se stabileşte în funcţie de sunetul "tare". Ca să descoperi intensitatea şi viteza sunetelor trebuie să ai în vedere o formulă matematică: V=d/t (m/s)

Edit:
Istoria e mişto, d-asemenea. După matematică, este a doua cea mai vie ştiinţă. Gândiţi-vă că, poate, peste 30 de ani, zilele noastre o să intre în istorie. Peste 35 de ani vom afla că bombele atomice vizau Berlinul şi Frankfurtul, plus alte probleme care au "ştampila" classified pe ele din arhivele anumitor ţări (mă refer doar la USA).
Istoria este într-un perpetuum mobile.

Latina cred că ocupă locul 3. Vox Latina!
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#44
Chimia
Mi-a placut inca din gimnaziu. Iubeam chimie anorganica, in special in clasa a 8-a. Imi placea sa invat cate ceva despre fiecare element in parte si sa fac reactii si probleme. Aveam si o profesoara foarte de treaba, calma si care explica foarte bine. Si chimia organica e interesanta, dar mai mult imi placea cea anorganica (stiu ca sunt caz rar intalnit xD).

Fizica
A fost mai mult un mister pentru mine in gimnaziu, dar din liceu am inceput sa o inteleg si chiar imi place. Poate fi dificila, dar pana la urma trebuie sa invarti cateva formule si gata. Mi-a placut mult optica.

Biologie
E una dintre cele mai interesante materii. Ma deranjeaza ca mereu e mult de invatat la acest obiect, dar imi place la ora pt ca mereu aflu ceva nou.

Geografie
E si asta interesanta. Mereu mi-au placut testele cu harti mute

Matematica
Yeah, me loves math <3 pt ca apar multe ptobleme interesante si e folositoare.
[Imagine: robin-1.jpg]

#45
Buna!Hm .. materia mea favorita 39..ar fi mai multe religie 21, info, biologie , chimie,civica ..si na nu pot sa zic ca urasc matematica si romana ...dar nu imi plac asa mult .Dar si alea trebuie invatate.Aa si mai imi plac si limbile straine . Cam multe ?!Ar cam trebui sa ne placa cam toate dar ..nu la toti .:pPa pa !
● ● Iubesc si voi fi iubita ● ● Imi voi dorii ● ● Voi castiga si voi pierde● ● Voi visa si visele ajung realitate● ● Imi iubesc prietenii ● ●
:love:
● ●Unde e Momo?:blink:
● ●Snowy and Love_neji_Forever .. Me too 71● ●
:bye:
[Imagine: ajvtw3.png]

#46
Cel mai mult imi place franceza la care pot sa spun ca sunt printre cei mai buni din cls9 Asta datoria ca mama este profesoara de franceza21.Defapt eu sunt crescuta printre cadre didactice.Mama -de fr tata- de mate , 2 matusi tot de mate mamaia invatatoare strabunicu invatator ce mai m'am scos 21. Si romana imi place foarte mult:X.Mai ales ca am un prof foarte de trb:X.Acum cateva saptamani intr'o vineri, la latina (tot cu dansul o facem), a chiulit mai mult de juma din clasa si celor ramasi le'a pus un 10 la latina din burta si dp ce am analizat niste versuri ne'a pus si la romana unul.:X.Si civica e una dintre materiile mele preferate ^_^ Inca din a 7 a am fost foarte pasionata 21. Invatam din clasa niste chestii cu parlamentu si astea si si acuma le mai stiu 9 Ma fac Elena Udrea vorba lu o prietena 21
[Imagine: EnvYQ.png]

#47
Materia mea favorită este Muzica . Daa.. ador muzica , nu pot trăi fără ea şi îmi place să cânt , de asemenea aş vrea să fiu cântăreaţă sau măcar profesoară de muzică. Când este o melodie mai tristă , asta simt şi eu tristeţe şi tot aşa , presupun că simt muzica şi o ador .

Prefer şi Engleza , mă pasionează de când am calculatorul 21 şi mai ales că sora mea este profesoară de engleză şi ea mi-a arătat cât de frumoasă este.
I want eat your cookie !! ~ Aww =(^.^)=
[Imagine: 570788elqf0x41ri.png][Imagine: 562850x4aysd92pe.gif][Imagine: 2797699zijbtztkz5.png]

#48
Materia mea preferată este româna. Îmi place să citesc, să scriu, să critic ce scriu alţii..
Nu sunt de acord cu faptul că româna ar trebui să placă tuturor atâta vreme cât este limba maternă, fiecare persoană are înclinatiile ei, poate unii ar opta pentru matematică.

Literatura m-a pasionat de când eram mică, dar îmi place şi engleza.
Franceza e genială, da' nu prea avem tangenţe. Latina chair nu-mi place. Iar istoria.. e doar ok.
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#49
Materia preferată.
Greu, foarte greu. Păi să vedem. Trebuie să mă gândesc foarte bine. * nu, decât un minut-două * .
Ar fi româna, engleza, istoria, sportul, muzica, desenul *laughs * , şi poate-poate franceza.
Exaaact, nu am una singură Adevărul e că la toate învăţ aşa cum trebuie, şi am note bune. Urăsc realul, matematica, fizica, chimia ş.a. Nu suport materile astea, dar totuşi, am şi la astea note bune ._.' .
Hm, dacă ar fi să aleg dintre cele spuse mai spus, aş alege româna. M-am dus la olimpiade, sunt favoritul profesoarei şi mă simt destul de mândru de asta *logic, logic : )) * .
[Imagine: Skate_Signatur_by_nineeO.png]

Skate or die.

#50
Păi, normal că am o materie preferata.
Aceea este româna. De ce? Raspunsul este simplu. Iubesc sa citesc si sa scriu. Dealfel am descoperit de curand ca am inclinati spre gramatica. Sunt si la liceu de filologie. Spre urmare romana chiar imi place.
[Imagine: tumblr_lo5abxicnP1qindnxo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)