Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Masturbarea

#1
Cum vad numai fete pe forum cred ca o sa primesc raspunsuri mai mult despre masturbarea la fete dar nu excludem nici laba(baietii).
Vreau parerea voastra despre "sexul cu tine insasi"...Despre efecte negative,pozitive...adica am vorbit cu cineva destul de mult cu cineva pe aceasta tema si ma-m gandit sa deschid un topic si aici.De acord sau nu??
P.S:Nu va rusinati21 postati cu incredere
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#2
Ano, poate mai faci si un topic cu Kamasutra, asa pentru userii mai mici de pe aici?

Si, nu sunt de acord cu topicul. E un forum legat de anime/manga si nu de sex.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#3
Nici mie nu mi se pare potrivit pentru copii de aici. E putin cam prea dur. Dragostea si sexul,. maybe merge dar deja la masturbare. Inteleg ca vreis a aflii pareri, dar exista google pentru pareri de genul.

Vroiam sa postez inainte dar am avut treaba.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#4
(13-09-2011, 10:16 PM)♣Ann♣ A scris: E putin cam prea dur.
Depinde de ce si cum dar nu e o regula.
Citat: Dragostea si sexul,. maybe merge dar deja la masturbare.
lolocs e nevoie sa te cunosti pe tine insuti inainte de a cunoaste alte persoane.

Nu vad ce rau ar putea face topic-ul, daca se mentine intr-o directie ok. It`s just talk, some folks might be curious, nobody is gonna get raped... or is it?
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#5
21o,O Va-m cam speriat cu topicu' asta??Nu vreau informare si stiu ca exista google.Dar e o sectiune de desbateri...ohh
Dur??De ce??Doar pentru ca este un subiect mai "sensibil" nu inseamna ca este dur.
@♣Ann♣ De ce??Si eu sunt tot de varsta lor chiar mai mic...(14 ani)
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#6
O chestie interesanta,dar destul de complexa pe un forum unde majoritatea nici nu stiu ce'i aia ''viata sexuala'',si tu deja vorbesti despre masturbare?Si macar,esti taran sa zici de ''laba''?Iti e greu sa gasesti alt cuvant care sa reproduca acelasi inteles,dar sa nu fie jicnitor sau ofensator?..pnm...

Chestia asta e de discutat cu parintii,nu subiect de barfa pe Zup.

Asa ca,inca un verzui sa-si oboseasca mana de aur,si poate asta accepta o statuie + 2 zile de veneratie daca inchide topicul.

Bye.

#7
Sasori, poate ai vrea sa spui 'ofensiv', mamii.

In primul rand, copilas Azazel, cine crezi ca o sa vina sa-ti povesteasca de efecte pozitive sau negative? Sunt un mit pentru copii crescuti in doctrina crestina, ca sa nu se joace 'al mic cu Petrisor ca nu-i frumos.

Ma rog, ma intreb ce tot cauta subiectele astea despre dragoste, sex si masturbare pe un forum cu varsta medie de 14 ani. Si de ce toata lumea cauta opinii si sfaturi, de parca am avea profesionisti stand la coada sa-i zica minorului cum se mananca toata treaba.

Good old try it, feel it, learn from it thing works best!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#8
@Uberwald Ok vroaim doar sa discut despre acest subiect...dar se pare ca na renunt la topic puteti sa-l stergeti daca vreti...
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#9
Sunt sigura ca se pot gasi multe alte subiecte de discutie, care nu implica un anume continut sexual, lol.

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#10
(14-09-2011, 02:54 PM)Uberwald A scris: Sasori, poate ai vrea sa spui 'ofensiv', mamii.

In primul rand, copilas Azazel, cine crezi ca o sa vina sa-ti povesteasca de efecte pozitive sau negative? Sunt un mit pentru copii crescuti in doctrina crestina, ca sa nu se joace 'al mic cu Petrisor ca nu-i frumos.

Ma rog, ma intreb ce tot cauta subiectele astea despre dragoste, sex si masturbare pe un forum cu varsta medie de 14 ani. Si de ce toata lumea cauta opinii si sfaturi, de parca am avea profesionisti stand la coada sa-i zica minorului cum se mananca toata treaba.

Good old try it, feel it, learn from it thing works best!


S-o iau cu inceputul :

''Mamii',ne numim la fel sau nu inteleg rolul apelativului adresat mie.

Tu nu ai fost copil?Nu aveai acelasi curiozitati?Sa afli,sa stii ce-ti rezerva viitorul?Sau mai nou,curiozitatea in a cunoaste ''x'' fapte si ''y'' factori care implica ''z'' lucruri,e o crima ce se pedepseste amarnic?

Si lumea se mira de ce se duce Romania de rapa.

And btw Uber,daca vroiam o profesoara langa mine sa ma corecteze
oricand greseam,imi angajam una proprie.

Si da,scuzele mele,nu stiam ca tu esti una din sutele ''usi de biserica'' intotdeauna perfecta prin complexitate si gandire.Smile

Si cand stau si ma gandesc,ca pentru aceleasi vorbe,cu ''masa de pe forum de 14 ani'',am luat warn,e chiar interesant cum lumea se dovedeste superioara si se sustrage de la reguli.

Si inca ceva,daca tu nu ai avut pe nimeni alaturi,care sa-ti spuna ce si cum e viata,asta nu inseamna ca acum trebuie sa retezi orice avant al unui pusti spre a cunoaste ce va implica viata,si cum va fi in viitor pentru el.Daca tu nu ai stiut si ai gresit,asta nu inseamna ca el nu se poate ''interesa'' pentru binele lui.

Si intr-un final,sunt dezbateri,cred ca oricine poate exprima o parere,sau poate da un sfat bun cuiva in ''x'' problema.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)