Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ghici cine !

#1
Jocul este simplu, nu l-am mai văzut nicăieri, dar sincer nici nu am căutat, pur şi simplu azi dimineaţă când citeam mi-a venit în mine şi mi-am spus "De ce nu ? "
Ideea jocului este următoarea: cineva pune un citat, o maximă, "o vorbă de duh", pur şi simplu ceva interesant spus de o persoană cunoscută [într-o carte, într-o revistă, etc], iar alţii trebuie să ghicească cine a spus. Dacă nu ghiceşte nimeni, vine cel ce a pus citatul şi dă un hint ... De pildă "e un prezentator de radio american" sau "cel ce a spus asta are o emisiune la Prima Tv" or something like this. Sper că m-am făcut înţeleasă.

So : Dacă fericirea ar ţine necontenit, aş fi acum la tratament.

#2
Hm, Mihaela Radulescu.

Dacă nu ai făcut niciodată o greşeală înseamnă că nu ai încercat niciodată nimic nou.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Ăăă, sunt mai mult decât sigură că e Albert Einstein. Citatul ăsta era scris pe cartea pe care am primit-o când am terminat anul ăsta. o,o

Next: Dacă vrei să arăţi tânăr şi slab, stai pe lângă oameni graşi şi bătrâni.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)