Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Masashi Kishimoto (Bio)

#1
Mi-am luat libertatea de a traduce cateva date despre Masashi Kishimoto ( eu nu dau copy-paste, spre deosebire de altii...) Here goes!

Masashi Kishimoto (nascut 8 noiembrie, 1974)

E un artist manga din Japonia, renumit pt. seria manga Naruto.Fratele sau geaman mai mic, Seishi Kishimoto, este deasemenea un artist manga, care a creeat seria 666 Satan.

Works

Prima creeatie de-a lui Kishimoto ,ca artist manga, a fost Karakuri, care a fost introdus in Shueisha in 1996. In 1999, Naruto a fost inclus in revista Shonen Jump, castigand lunar premiul de Hop Step Award. Seria Naruto continua, avand peste 400 de capitole, si a vandut peste 71 milioane de copii in Japonia, mai ales volumul 36, fiind adaptat in 2 anime-uri diferite.

Manga

Karakuri (publicat in Akamaru Jump)
Naruto Pilot (publicat in Akamaru Jump)
Naruto (publicat in Weekly Shonen Jump)

Si o poza cu el ( Poate l-am incurcat cu Seishi :LOL: )

[Imagine: Kishimoto.jpg]

Cam asta ar fi. Daca credeti ca am uitat ceva, just tell. C'ya 4
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#2
si mie mi se pare ca a creat cv demn de lauda, mai ales ca nu zilnic gasesti pe cineva care creeaza un blond ce cucereste inimile tuturor oamenilor care il intalnesc (si il vad)
imi pare rau ca mor atatia, se schimba atatea, sasuke trece d partea raului, moare itachi, jiraya, nu zice nimic despre familia lui naruto in anime (inca) si mai multe
insa toate astea nu schimba cu nimic faptul ca il consider cel mai "inzestrat om"
anime lover is just a dreamer
[Imagine: Untitled-1-5.png]
if you love anime just dont sleep
you will get hurt

#3
Yeah, daca nu era Masashi Kishimoto nu mai aveam la ce ne uita pe net de genul asta. Nu mai existau fic-uri, anime si nici amuzament si suspans. Personajele sunt bine facute, povestea este originala si ampla, oamenii iti starnesc diverse sentimente si...ce sa mai...this guy rocks!
:bye:
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#4
Ce pot sa spun..ii multumesc lui Masashi Kishimoto pentru ca a avut inspiratia de a inventa animeul Naruto...Cum spune si StarRalu..dace nu ar fi fost el nu am fi avut la ce sa ne uitam pe net..si nu ar mai fi nii ficurile nici nimic....deci in concluzie Masashi Kishimoto iti multumim:X:X:X
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#5
Ca toti mai de sus il apreciez pe Masashi Kishimoto pentru ideea lui originala si felul in care a conturat personajele, le-a plasat in anime si pentru alesul vociilor ce se potriveste de minune fiecarui carcater. Sunt multe capitole si povestea, mesajul ce il transmite acesta e unul fabulos. Te lasa in suspans si incerca sa faca pe placul tuturor ( actiune, romantism, amuzament, etc ).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)