Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Make your choice

#1
Ahem well acesta exista si la Naruto,si m-am gandit ca ar merge si aici,deoarece sunt multe personaje,prin urmare avem de unde alege,si poate iesi mai interesant 39
Regulile sunt foarte simple,le voi mai spune odata.
Deci eu voi alege doua personaje (din Bleach) iar urmatorul user va trebui sa aleaga unul dintre cele doua , si sa isi argumenteze alegerea,dupa care va pune la randul lui alte doua pentru ca urmatorul sa aleaga...and so on ...
Acum,partea principala este~no spam~,pentru ca am mai vazut exemple de genul "il aleg pe x pt ca imi place mai mult ca y"...argumenteaza-ti alegerea te rog .
O a doua chestiune ... ai de ales numai dintre cele doua pers. mentionate de userul precedent... prin urmare sa nu fie chestii de genul "dintre x si y eu il aleg pe z" ...

so to get started

Matsumoto vs Yoruichi 22

#2
Prefer pe Yoruichi. In primul rand pentru ca puterea lor e incomparabila, Yoruichi fiind cu mult peste Matsumoto care deabia e vice-capitan, in timp ce Yoruichi a fost capitan cu 100 de ani in urma, timp in care puterile ei nu au putut decat sa creasca. Pe langa asta imi place si ca atitudine, fiind mult mai serioasa decat Matsumoto.

Next: Renji vs Ishida Uryu

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#3
De data asta il voi alege pe Abarai Renji.e putin greu de ales,avand in vedere ca sunt destul de diferiti,atat din punct de vedere al modului de lupta cat si din punct de vedere al personalitatii...Nu as avea nimic impotriva lui Uryuu,ba chiar imi place,dar el este mult mai rece,mai retras...renji este mult mai vesel,si de asemenea este mei mult prezent in actiune decat Uryuu...he's a shinigami after all,right?Si are un bankai destul de bun 39 dap,deci ramane Renji 5

Off: http://animezup.com/forum/forumdisplay.php?fid=27
Scorbura Yu Yu Hakusho o poti gasi mai sus. Aici este scorbura Bleach.

On: To revive the topic, I'll put two characters

Ichigo vs. Hollow Ichigo

#4
Gin. Îmi place mai mult decât Aizen din diferite motive....Unul dintre ele fiind faptul că de la început era unul dintre personajele mele favorite. Era "the genius devil guy". Nu ştiu, cred că îmi place mult caracterul lui, aura aceea malefica de care dădea dovadă în aproape toate episoadele. Şi faptul că s-a alăturat lui Aizen doar ca apoi să se răzbune. Hmmmm, păcat că a murit. Cum am mai zis, unul din personajele preferate, ce poţi să vrei mai mult?

Următorul: Hyorinmaru vs Senbonzakura

[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#5
Voi alege Hyorinmaru. in primul rand deoarece (si regret sa ii dezamagesc pe fanii florilor de cires), desi sunt fata, imi place mai mult ideea de dragon atotputernic de gheata decat un val rozuliu de petale ce seamana cu niste bucati de hartie colorata...si ar mai trebui si sa taie. Plus ca, la revolutia Zanpakutourilor, Hyorinmaru era un tanar frumos, cu mult albastru (culoarea mea preferata), care e momentan in top 5 baieti din Bleach la mine, pe cand Senbozakura era un samurai cu masca, ce mi-a adus aminte de un episod nereusit din Scooby-Doo (da, stiu, ciuuudat), total nepotrivit pentru delicatetea florilor lui Senbozakura. Din cate imi amintesc, Hyourinmaru era cel mai chipes zanpakutou pe atunci. Nu pot sa zic ca nu simpatizez pe vreunul din proprietari, amandoi sunt super. Sincer cred ca m-as bucura mai mult sa il am pe Hyourinmaru.

Urmatorii 2: Ulqiorra vs Grimmjow
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#6
Clar aleg Ulquiorra 21. Si iata de ce:

Pe langa Grimmjow, el actioneaza mult mai calm, mai calculat. Desi este rece, are intotdeauna un plan bine facut, o atitudine grozava, dupa parerea mea :3. Grimmjow reactioneaza ca un salbatic mi se pare :]] So no, raman la Ulquiorra.

Next: Rukia Kuchiki vs. Orihime Inoue.

#7
Rukia, logic. Sincer, pe Orihime nu prea o plac.
Inocenta si naivitatea ei prosteasca ma cam enerveaza. In schimb, Rukia imi este chiar simpatica, este foarte luptatoare si are un frate HOT. Nu am nevoie de alte motive sa o plac mai mult decat pe roscata...

Tōshirō Hitsugaya vs. Byakuya Kuchiki
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#8
Hitsugaya all the way. Byakuya are personalitate mult prea pasiva pentru gusturile mele pe cand Toshiro e mult mai activ si very hot-tempered. Pe langa asta, a reusit sa ajunga la acelasi nivel cu restul capitanilor in ciuda faptului ca este cu mult mai tanar decat restul dintre ei.

Next: Karin Kurosaki vs. Yuzu Kurosaki

#9
Karin, clar.

Karin e un personaj dinamic, curios, cu o personalitate deosebita si caruia ii place sa domine. Isi cunoaste limitele si cu toate astea vrea sa le depaseasca. Also, e genul de personaj care nu se multumeste cu stadiul la care se afla, fiind, astfel intr-o continua perfectionare. Plus, e amuzanta.
Yuzu, pe de alta parte, nu are nimic care sa iasa in evidenta. E surioasa supusa care a luat locul mamei si nu se face remarcata prin mai nimic.

Zaraki Kenpachi vs Mayuri Kurotshichi
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#10
Zaraki Kenpachi

E pur si simplu badass. Nu pot sa il vad pe Zaraki infrant, pur si simplu devine mai puternic de fiecare data cand este pus la incercare. Imi place si felul lui de a gandi, pare simple minded dar e genul de personaj pe care te poti baza. Pe deasupra e singurul care inca nu stie nimic despre zanpakuto-ul lui, deci are foarte mult potential.

next:
Jin Kariya vs Muramasa
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)