Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ma Drawings


#2
*steals thread virginity*

Imi place ca ai imaginatie si desenezi liber! (ceea ce nu pot spune despre foarte multi altii *stares around* )

Folosesti foarte multe umbre si intinzi creionul pe toata foaia cand desenezi ceea ce distruge mult din efectul final... ca recomandare, incearca sa pui pe viitor o foaie curata intre mana ta si desen, pe care sa aluneci cu mana cat poftesti fara sa mai multiplici umbrele si asa multe. 10

Iti sugerez sa incerci sa-ti planifici desenul si sa nu cazi in patima tracing-ului (care din nou e cam peste tot <.<; ). Foloseste linii principale dupa care sa-ti ghidezi desenul si incearca sa vezi foaia in totalitatea ei cand te apuci sa desenezi.

Deasemenea, practice practice, practice! (si cauta cat de multe tutoriale de desen poti pe net!)

c ya! ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#3
Am cv de comentat XD ( imi plac unele ) 3

1.

Primul desen, inspira o pisicuta.Nu prea este ea foarte bine prportionata. Totul este intr-un fel in ceata, deoarece incarci prea mult plansa. Incearca sa shitezi, apoi sa dai cu o linie clara peste. Si mai incet cu creionu; sa nu faci o gaura in foitza.Smile . Incearca sa reglezi umbrele si sa vezi de unde exact bate lumina. Este simpatic desenul 3

2

Naruto. Mai mai.. dar ce am vazut eu? Si nu imi palce? Acum vad ce gresesti tu. Dai cu degetul peste hasura ca sa capete un Blur( ceata). Nu este tocmai buna aceasta ceata, deoarece, parca ar da un aspect mai murdarel pagiini de desen. Hasura o faci in degrade, de la deschis la inchis sau de la inghis la deschis ( depinde cum vrei). Aceasta este o imagine luata de p'a net. Deci nu pot comenta originalitatea.

3

Sa vedem.. este simpatica la fata. Dar plansa ta, pe fundal este plina de urmele de creion de la degetele tale. Incearca sa te spli sau sa ai grija sa nu murdaresti plansa. Imi plac proportionarile si chiar cred ca ai talent. Dar cand dai cu degetele peste hasura, nu prea imi place, again. Nu este clara hasura. Iar poza luate de p'a net, dar reusita 3 In mod anatomic, dar la hasura, mai ai de lucrat. Adica hasura este buna, dar Datul cu degete peste, nu e tocmai frumos. ( stiu asta de la profesori de desen 4, ca sa nu crezi ca am cazut din cer cu comentariile)
4

La desenul 4 nu comentez, deoarece nu prea stiu ce este.. e un trandafir... nuj nuj.. Curatenia e pagina e mai buna, dar te'ai apucat uh sa mai dai cu degetul.. si iar ai stricat. ^^ DAr in fond si asta este un stil 3 Good luck in continuare 3

DEsenele de la 5 la 8:

* Robotelul de la desenul nr 5 este creativ si interesant. No comment. :-| (am tacut)
* Ohh si asta imi place foarte mult! <3 Continua tot asa pupic Smile super din nou 3
* Desenul 7 nu este chiar asa de bine lucrat.. sticla nu este bine facuta. In stanga este mai bombat,a cand termini schita uui obiecta ca o ulcica, o sticla, daca nu esti sigur, intori foaie cu susul in jos, si ai sa observi imediat diferentele 3
* Este dragut desenul nr 8 3

Ultimele desene:

Sunt ok. ^^ continua tot asa 3


Cooncluzie: Desenezi frumos si imi pace. Incearca numai sa nu mai pui degetele murdare de creion pe plansa, deoarece distrugi acuratetea paginii. Ai creativitate, si vorba lui Java: desenezi liber, sia sta este bien.

Mai astept desene,!Smile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)