Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cat de lung preferati un anime sa fie?
OVA-uri de 6
0%
0 0%
~ 12 (pe mai multe sezoane)
5.56%
1 5.56%
~ 24 (one and done)
33.33%
6 33.33%
~ 50 (de acu 10 ani)
5.56%
1 5.56%
~ 100 (de acu 20 de ani)
5.56%
1 5.56%
infinite (I'm looking at you One Piece)
50.00%
9 50.00%
Total 18 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Lungimea unui Anime

#11
As zice 12 si terminate tinand cont ca nu-mi place sa ma uit la serii ongoing. Dar desigur cele mai multe nu apuca sa isi contureze personajele in 12 episoade.
Acum depinde si ce caut, caci mai rar o serie ce se vrea serioasa isi atinge limita in in asa putine episoade. Asa ca prin urmare ar iesi 24 daca vreau sa ma uit la ceva care sa ma atraga in mod special si sa aiba o actiune bine definita.
Nu-mi plac seriile lungi care in care sunt majoritare actiunile random ca pauza a povestii.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#12
Cele mai bune anime-uri sunt cele de cate 24 de episoade si, eventual, un film. Spun asta deoarece un anime ar trebui privit ca o poveste; iar aceasta n-ar trebui sa fie nici prea lunga sa plictiseasca audienta si sa strice imersiunea dar nici prea scurta ca sa strice decursul povestii.
Spre exemplu anime-ul meu favorit, Cowboy Bebop, urmeaza acest model si e unul dintre cele mai populare anime-uri, despre care se spune ca a pus bazele anime-urilor de azi Crazy-monkey-emoticon-116



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.203 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)