Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumi Paralele

#1
Nush ce sa zic,m-am gandit sa ma apuc de un fanfic,asa ca uitel,cam asta e inceputul,doresc sa fie ceva de genu: Action-super powers-drama. O sa postez curand partea a 2-a,posibil in seara asta,si daca va place o sal continui.




Este vara anului 2010,soarele bate cu putere,vantul adie incetisor,pasarile canta si toata lumea este fericita.
Il gasim pe Hizumi,cutreierand,orasul in lung si in lat,Hizumi este un baiat de 16 ani,inalt de 182 cm,cu par argintiu,ochi caprui, este acel gen mai tacut,care evita aproape orice,nu are decat un prieten,si nu este deloc popular,uraste scoala,si obisnueste sa chiuleasca pentru a dormi pe acoperis.
Hizumi era plictisit,asa ca se hotara sa se duca la prietneul lui pentru a mai vorbi,si a pierde timpul.Ajunge la o vila mare,cu 3 etaje,acolo locuia prietenul lui Kanone.Kanone este foarte popular,are note bune,este plin de bani,chipes.Intra ca la el acasa,si se duce fix in camera lui Kanone.
- Salut!
-Sal,sal...care-i treaba?
-Nimic special,doar plictisit,tu?
-Cam asa si aici,beau suc,ma uit la un film,si in cele din urma adorm de plictiseala.
-Eh...mai rau cand nu poti dormi decat noaptea,si ziua induri plictiseala!
-Umm...ghinion fratica!!!
-Da-te mai incolo,ca nam loc de tine...
-Nu mai impinge,ma dau ma dau....
-Ce film e asta?
-Habar nam,unu horror.
-Nu stii la ce te uiti...man,din ce an e filmu???1900 toamna...ce efecte...
-Da...umm,mi se pare mie sau se vad franghiile de la OZN-ul ala?
-Da,chiar se vad,ce film frate...
-Da...
-Ai inghetata pe aici?
.
.
.

Cam asta e o zi din viata lor,aceiasi monotonie incontinu.In ciuda faptului ca e bogat,si foarte popular,Kanone e modest si isi petrece cel mai mult timpul cu Hizumi.

Trec ore dupa ore,zile dupa zile,si il gasim pe Yaiba,plimbandu-se cu Kanone prin oras.La un moment dat ei se intalnesc cu 2 colege,Ayame si Kaname.2 fete foarte frumoase si foarte populare,de Kaname ii placea lui Hizumi,dar nu ii spusese nici odata,doar Kanone stia.

-Ce faceti fetelor? intreba Kanone
-Ne plimbam si noi,pierdem timp,mai radem...
-Frumos,ia ghiciti ce facem noi!
-Uimeste-ne Hizumi!
-Ce facem noi,na-ti auzit si vazut de cand purtati p**a in pantaloni! (a 3-a litera nu e "L" :D )
-Zine odata,nu ne mai tine asa...
-Cautam si vanam extraterestrii,suntem siguri ca acestia s-au infiltrat printre noi sa ne distruga,dar noi o sai gasim.
-Hai ma....serios...
-Oke oke,glumeam,ne plictisim si noi,pierdem si noi timp...mai pierdem si bani...
-Interesant..
-Haideti ca am plecat,aveti grija de voi fetelor!
-Si voi...

Nu au terminat de vorbit,cand la cati-va metri de ei apare o creatura,de nicaieri,care incepe sa omoare oamenii la intamplare.Toti au ramas socati cand au vazuto,avea forma umana,cat de cat,dar totusi era verde,si foarte puternica,ceva ce nu se mai vazuse.Deodata se apropie de Kaname si o lovi,aceasta cazu fara cunostinta la pamant.


To be continued!
[post unit]








-KANAMEEEEEEEE!!!! "Striga Hizumi ca din gura de sarpe"
-Was she your little girlfriend?forget about her,you are the next one,but be happy,you will find her in next world.
-Tu...o sa platesti pentru asta,o sa te fac sa regreti ca ai atinso...
-What?how can you say something like that,you humans can't even touch me.
-Atunci o sa mor incercand.

"Si Hizumi a inceput sa atace acel monstru,atacand cat putea el de repede si de tare,insa monstrul se ferea de toate loviturile lui.Deodata,monstrul il prinse de mana pe hizumi si il lovi asa de tare incat il arunca zeci de metri prin masini pana se opri intr-o cladire."

-Hizumii!!!!Ce esti tu???esti un monstru... "Zise speriat Kanone"
-Remember my name,Myoshi,oups,I forgot,you will die so it doesn't matter for a dead person,ha hahaha.
-ARGGGHHHHH ! O....Sa....Te...DISTRUG POCiTANIE!!! "Hizumi cumva supravietuise si acum se intorcea la Myoshi"
-Hizumi...traiesti...

"Hizumi continua sa il atace pe Myoshi,dar fara nici un rezultat,nici odata nul lovea,iar el era aruncat si lovit de cladiri,si masini,in timp ce oamenii fugeau in speranta ca vor scapa de acel monstru."

-Why???why aren't you dieing???you piece of sh**,DIE ALREADY.
-De parca as putea fi omorat de cineva ca tine. "Zise Hizumi dupa care scuipa in fata pe Myoshi"
-You will pay for that,I will make sure to eat your heart.

"Si Myoshi incepu din nou sa il loveasca pe Hizumi,si sa-l arunce cu putere in cladiri."

-Hizumi...ei bine n-o sa stau degeaba nici eu.

"Kanone o lua pe Kaname in brate si o dusese intr-un loc mai sigur,impreuna cu Ayame,dupa care se intoarse pentur a ajuta orce om ramas in urma,sperand ca sacrificul lui Hizumi nu va fi in zadar si nu va mai muri nimeni."

-Why aren't you brat dieing??why do you keep comming and coming?
-Deja ti-am zis...o sa te distrug,ma voi ridica de cate ori e nevoie doar pentru a te omora,te avertizez: "DON'T PUSH ME".
-How dare you treath me?

"Myoshi se repezi la Hizumi sal loveasca,insa miraculos acesta barase lovitura,Myoshi incremeni uimit ca Hizumi era in stare sai opreasca loviturile,profitand de acest moment,Hizumi il lovi cu toata puterea,dandul pe spate."

-How is posible for a kid to have so much power??it's imposible for a human.

"Insa Hizumi nu era facut din piatra,asa ca toate loviturile se resimteau,mana stanga ii era rupta,la fel ca piciorul drept,si de-abea mai putea tine ochii deschisi,era fix la limita."

-It doesn't matter,I will finish you now,you can't stand up for much long.
-"Ahh,are dreptate,nu stiu cum am rezistat pana acum,dar nu voi mai rezista prea mult timp,imi trebuie mai multa putere sal inving inainte sa cad eu."
-You should be thankful that you die by my hand.
-"Trebuie sa fac ceva si repede asta,inainte sa nu mai pot face nimic,dar ce???"

Si deodata Hizumi auzi:

- ~Do you seek power?~
-Ce?
- ~Tell me,do yo seek power?~
-DA,normal ca da!
- ~Why do you seek power,for what use?~
-Sa il inving pe ciudatul asta si sami salvez prietenii si restul oamenilor! Cine esti si cum vorbesti cu mn?
- What are you taking there,had you gon crazy??Well I will help you,by killing you,here I come.
- ~If this is what you wish,then I shall grant your wish,but be ware!

"Hizumi isi simti trupul revigorat,dar nu numai atat,mult mai puternic,toate cele 5 simturi ii erau mult mai ascutite,si se parea ca un al 6-lea simt se trezise,o dorinta de a lupta,o dorinta de a ucide,ceva nemaisimtit de el pana atunci. Cu o mana il oprise pe Myoshi,dupa care il aruncase intr-o cladire."

-How is this posible??Someone like you...
-Tiam zis ca te voi distruge,acum am acea putere necesara si o voi folosi.

"Hizumi se repezi la Myoshi si incepu sal loveasca cu putere,toti muschii din corpul lui Hizumi erau folositi pentru al invinge pe Myoshi."

-Imposible,you can't kill me you brat...
-Prea tarziu,deja o fac!

"Hizumi intinse bratele si le cu palemele spre Myoshi,se concentra,si aparu o aura rosie in jurul lui,dupa care din palme iesi o raza de energie foarte luminoasa si il omora pe Myoshi"

-Am reusit,am reusit,AM REUSIT....chiar lam omorat
-Da dar cum? ce a fost aia Hizumi?cum ai reusit?
-Nu stiu Kanone,o voce m-a intrebat daca vreau putere,i-am zis ca da si am simtit deodata in sangele meu o putere incredibil de mare,si o dorinta de a lupta,si nu stiu cum deja stiam de acea raza,nu stiu cum sa explic.
-Umm,eu ma bucur ca sa terminat.
-Si eu...

"Si deodata Hizumi incepu sa sangereze si cazu la pamant."

Cam atat deocamdata...mai continui maine daca e....have a nice day
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#2
Il gasim pe Hizumi,cutreierand,orasul in lung si in lat,Hizumi este un baiat de 16 ani,inalt de 182 cm,cu par argintiu,ochi caprui, este acel gen mai tacut,care evita aproape orice,nu are decat un prieten,si nu este deloc popular,uraste scoala,si obisnueste sa chiuleasca pentru a dormi pe acoperis.

dupa cutreierand nu trebuia virgula. Il gasim pe Hizumi, cutreierand orasul ...

-Da-te mai incolo,ca n-am loc de tine...

-Zi-ne odata,nu ne mai tine asa...

Nu au terminat de vorbit,cand la cativa metri de ei apare o creatura,de nicaieri,care incepe sa omoare oamenii la intamplare.

Sunt multe greseli gramaticale, nu stau sa le iau acum la rand pe toate :)) Cand gasesc ei creatura verde si se lupta cu ea nu mai este descriere. Sincer, nu prea m-a tinut in suspans acest fic. :-?? Pareri

#3
Citat:Este vara anului 2010,soarele bate cu putere,vantul adie incetisor,pasarile canta si toata lumea este fericita.
A fost odata ca niciodata...

Citat:Il gasim pe Hizumi,cutreierand,orasul in lung si in lat,Hizumi este un baiat de 16 ani,inalt de 182 cm,cu par argintiu,ochi caprui, este acel gen mai tacut,care evita aproape orice,nu are decat un prieten,si nu este deloc popular,uraste scoala,si obisnueste sa chiuleasca pentru a dormi pe acoperis.
Hizumi era plictisit,asa ca se hotara sa se duca la prietneul lui pentru a mai vorbi,si a pierde timpul.Ajunge la o vila mare,cu 3 etaje,acolo locuia prietenul lui Kanone.Kanone este foarte popular,are note bune,este plin de bani,chipes.Intra ca la el acasa,si se duce fix in camera lui Kanone.

Vai de mine ce descriere...ai muult de lucrat la ea!!! Introdu si tu figuri de stil, putina naratiune sa mai destinzi textul..Work on it!


Dialogul extrem de sec, ca sa nu mai spun ca nu-mi dau seama cine vorbeste si cand vorbeste.

God...acum am citit tot textul...Inainte l-am citit pe parti si am criticat, dar acum...jesus, they always keep surprising me...
Parere despre tot textul: compunere de clasa I

Mai spun o data ce am mai spus:
Descrierea e oribila!!! Doamne...textul tau tipa dupa niste figuri de stil si putina naratiune
Dialogul e extrem dar extrem de sec!
Actiunea e grabita
Muulte greseli de tastare si greseli gramaticale...sincer m-au deranjat serios unele dintre ele... s-au urmat de verb se scrie cu cratima sa stii, la fel ca si multe altele
Ai 2 limbi prezente in capitolul 2, ceea ce e un minus asigurat. Ori engleza, ori romana!

Deci fic-ul tau nu-mi prezinta nici un interes. Pe langa tot ce am spus eu mai sus, in lipseste ceva, acel ceva, care capteaza atentia cititorului. Oricat de prost ar fi fic-ul sa stii ca daca are acel ceva, tot va avea cativa fani....
Sincernu vreau sa ma decid asupra faptului daca ai talent sau nu la scris ( multumeste-i asta avatarului tau, ca ai un catel scump rau de tot ) Si genul fic-ului nu-ti prea permite, adica stiu ca trebuie sa te bazezi pe actiune..insa..
Daca vrei cu adavarat sa stii daca ai talent sau nu, scrie ceva gen romance, sa ai ca personaj principal o fata. Daca te decizi sa scrii asa ceva, posteaza poveastea si eu iti voi spune.

In rest, sunt curioasa daca o sa pui o continuare, si daca o pui, ce imbunatatiri se vor vedea.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Paralele intersectate onu' 1 2.066 11-12-2011, 03:20 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Lumi Mizantropul 2 2.034 04-07-2011, 10:53 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  Intre doua paralele Ymequa 8 4.582 10-04-2011, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Viata intre doua paralele Aira 3 3.396 23-01-2011, 02:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Legaturile altor Lumi Jigoku 15 10.139 19-09-2009, 10:55 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)