Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lucru de neiertat pentru fanii k-pop!! Ce prostie!

#11
Ar trebui sa fiti obisnuiti, pana la urma majoritatea populatiei rasuna prin gurile acestor copii. Daca nu ma insel, sunt americani. Americanii (nu planuiesc sa generalizez, zic din ce am observat) tind sa inghita ce li se baga pe gat de mass-media si sa nu gandeasca dincolo de acest orizont. Nu de alta, dar m-ati facut chiar curioasa, si pe langa videoclipul propus m-am uitat si la "Kids react to Lady Gaga" ca sa vad ce? Despre K-Pop erau ceva de genul "Wtf are they doing? They are so creepy. They look so weird omg omg", pe cand despre acea cantareata ziceau ca "She's so original/ funny. She stands out. I love her". Nu cu aceleasi cuvinte, dar din ce am rezumat eu. Nu cred ca mai e nevoie sa explic aceasta inocenta ipocrizie, deoarece au fost crescuti cu asa ceva.
Deci, ascultati ce va place, nu trebuie sa va justificati nimanui sau sa fiti judecati. Ca se intampla, e partea a doua, dar niste copii sunt pana la urma mai putin ostili.

Si P.S. de ce unii au luat-o asa personal? Daca am fost bine atenta, acei puradei se refereau strict la cantareti si muzica. Atat despre K-pop cat si despre Lady Gaga. De ce sa duca asta la o confruntare a fanilor din fiecare tabara?
[Imagine: ls.jpg]

#12
Deci, ideea acelei emisiuni e urmatoarea: Lumea si ce tine de ea vazuta din ochii copiilor. Daca ati ajuns sa va suparati pe niste copii, atunci ar trebui sa va puneti un semn de intrebare despre temeramentul si omenia voastra. Nu e mare lucru, parerile oamenilor sunt diverse si trebuie sa acceptati acest lucru. Nu credeti ca exagerati.... foarte mult?!
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#13
N-am crezut ca o sa vina vreodata ziua in care sa fiu de acord cu ceva ce zice Storymaker, dar acum are dreptate. Sunt niste copii pentru numele lui Dumnezeu, va suparati ca nu le place muzica Kpop? Stati asa, poate nu am zis destul de clar. Sunt niste copii. Acum se vede mai bine? Cred ca da.

Atata tam netam pentru opinia ( amuzanta ) a unor copii carora le displace muzica respectiva? Nici mie nu imi place, nu sunt americanca, nu sunt copil, sunt om in toata firea si imi place de obicei sa inteleg despre ce se canta nu sa aud numai chin chan cho ( da, generalizez, dar oricum habar nu am ce canta aia acolo ). Vizual, imi displace, muzica lor imi displace si mi se pare ca arata charaghios ( yes, they do look weird ) dar nu condamn pe nimeni ca asculta genul respectiv de muzica, si in nici un caz nu zic ca persoanele respective sunt proaste. Fiecare asculta ce vrea, daca lor nu le place sau ii considera ciudati, e opinia lor, nu e locul vostru sa veniti sa ii luati la trei pazeste ca "vezi doamne, nu le place muzica pe care o ascult eu". Gusturile nu se discuta si in nici un caz nu se ataca.

Si in cazul in care nu am fost destul de clara: este opinia amuzanta a unor copii, cu scopul de a face lumea sa rada! Gods, people these days are so sensitive, I swear.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#14
Daca e sa discutam despre gusturi asta e alta parte,ok o sa incerc sa nu atac,deci nu va simtiti jicniti de parerle mele:
-De ce ascultati daca nu intelegeti versurile?
-Care e farmecul,faptul ca tipi/tipele si imbraca 'misto'?
Pentru mine k-pop(caci despre el vorbim dar nu numai ) e ca muzica house sau dubstep sau orice bumbuiala din asta.Adica o asculti doar pentru ca suna bine
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#15
Azazel, sa zicem ca ai dreptate. La inceput, nu am inteles nimic din ce zic, normal, ascultam fiindca ne placea (cel putin mie) ritmul, sau ca suna bine, vorba ta. Dar, eu, daca nu inteleg o melodie proaspat scoasa, ce fac: caut versurile in engleza, o ascult, le citesc, si inteleg 22 Dar cu timpul, inveti limba si stii si versurile. La jrock cum crezi ca a fost? Gata, am vazut cateva animeuri si am stiut toata limba? Eh nah, du-te. La fel. Am ascultat melodiile, imi placeau videoclipurile, si cu timpul ascultam melodiile cu versurile langa mine in engleza, si gata. Nu toti stim 10 - 20 de limbi, asa ca daca stim engleza, avem un avantaj. Si crede-ma, dupa ce stii ce zic, te face mai tare sa te indragostesti de melodie.

Bun, cred ca m-am incurcat sus: dar ceea ce vreau sa zic de fapt e ca nu toti stim de la bun inceput ce zic ei acolo, insa ne place ca suna bine. Insa, daca stii si ce zice, e si mai bine, astfel de poti bucura de melodie mult mai mult. :]]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#16
Cred ca fiecare asculta ce-i place, si ce sa spunem de fanii k-pop, nici mie nu-mi plac multe genuri, dar sunt convinsa ca fanii respectivelor genuri ma vor ierta pentru greseala de a nu avea aceleasi gusturi.
Nu suntem toti la fel, I'm simply wired a different way. Mie imi place Miley Cyrus, si daca imi place Miley Cyrus, nu ma mira ca altcuiva ii place k-popul 21.
Si, apropo de limba, cantecele adevarate o transced, ascultati numai piesa asta sau tot asta 21. Nu asta e problema, nu incercati sa ascundeti dupa deget faptul ca va plac niste piese stereotipice si banale, imbratisati acest lucru. Nu o sa va judecam, numai in cazul in care incercati sa ne bagati pe gat natura exceptionala a respectivelor piese. Atunci devine o problema. Cum e acest topic, care este o problema. Pentru ca gusturile nu se discuta.

Si daca topicul asta nu se inchide, ma duc si eu sa deschid un "lucru de neiertat pentru fanii metalului! ce prostie!" in care toata lumea sa incerce sa imi explice ca metalul e cel mai fain lucru de pe lume (pentru ca lor li s-ar parea de neiertat faptul ca mie nu imi place metalul).


Last but not least, is copii ffs, copiii nu sunt prea atrasi de muzica in general, mai ales cand e vorba de niste piese confuze ca alea. Daca frate-mio de 10 ani nu asculta Queen, dar ii place Na na na de la MCR ca e videoclipul fain. Is copii (simt nevoia sa ma repet), nu o sa se simta atrasi de ceva banal ca si K-Popul, in schimb fata cu parul de foc, videoclipurile lui Lady Gaga sunt facute sa socheze, normal ca le place, ca-s copii. Doamne, ce face 9gag-ul din oameni..
[Imagine: iK6og.jpg]

#17
Subiectul mi se pare nepotrivit pentru o dezbatere. Thread mutat la Discuții Generale.
[Imagine: sig3a.jpg]






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)