Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Loveless

#1
Am facut si eu un desen, astept sfaturi/pareri. 4
http://i.imgur.com/Rh11d.jpg
De asemenea mai am o intrebare, pot posta aici si desene cu personaje din jocuri video?

#2
Hei, bine te-am gasit si pe la sectiunea Fan Art. Bun venit si pe Aniezup.
Iti raspund la intrebare: Da poti posta aici desene facute de tine si cu personaje din jocuri video. Daca esti pasionata de manga postezi desenele AICI si daca ai mai multe lucrari/o lucrare absolut originale/originala postezi AICI

Revenind la desenul tau. Vad ca iti place sa desenezi personaje in stil anime, nu realiste nici semi-realiste. Ai de lucrat la proportiile fetei si la hasura. Fata primului personaj este cam stearsa si nu ii ies trasaturile in evidenta. La celalalt personaj iese in evidenta, datorita conturului pronuntat. Ai incercat sa redai trasaturile fetei prin hasura? Tu nu ai aproape deloc hasura pe chipurile lor. Incearca lucruri noi.
Hasura nu lipseste peste tot.(parul si hainele) Incearca data viitoare sa pui accent si pe lumini putin mai mult. Pune mai multa rabdare in lucrarile tale, sa ne transmiti mai multe prin desenele tale. Incearca tutoriale de pe diferite siteuri (deviantart) si uimeste-ne cu noi desene, pe diferite teme care te caracterizeaza. :3

Spor la desenat si sa revii cat de curand cu mai multe desene!
Bun venit din nou si sa ai parte de o sedere cat mai placuta! hug
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
Mersi, o sa tin cont de ce mi-ai zis si sper sa desenez din ce ince mai bine. hug




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)