Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love has a lot of meanings...

#1
Ma numesc Takeshi Ishito(Ishito insemnand Stone Gate), ma-m nascut intr-un orasel din Japonia numit Hidaka.
Mama mea, Madara si Tatal meu Yukimura au murit cand am implinit 1 an, nu ia-m cunoscut niciodata, de atunci
bunica mea are grija de mine.
Azi pe 2 septembrie am implinit 16 ani, si e timpul sa fac ceva eficient cu toti banii pe care ia-m pus
deoparte de-a lungul timpului, visul meu a fost sa ajung la tokio, unde parintii mei mia-u lasat o casuta unde sa locuiesc...Si asa a inceput totul.Mia-m luat lumea in cap, am lasat pe toata lumea si am plecat la Tokio.
Odata ajuns acolo, ma-m inscris la un liceu modest numit Tamanashi. Apoi mia-m vizitat apartamentul, nu era o casuta modesta...mia-m zis... "ASTA-I UN PALAT!",
-fata de ce conditii aveam inainte, asta e un palat, iar eu sunt regele lui, fug repede pe scari, nici nu apuc sa inchid usa de la intrare si sar in primul pat pe care il vedeam.... *CRACK* *BOOF* se rupe patul: urk... era de asteptat 15 ani fara sa se atinga nimeni de el...
Uite ca s-a dus si vacanta, ma duc foarte rusinos la scoala si vad ca am intarziat la clasa, am lua-to la fuga, pana am lovit o fata ce alerga din cealalta parte.

Takeshi - Umm... ouch, ouch, ouch... uhh... esti bine? imi cer mii de scuze...
??? - ....
Takeshi - Eram in intarziere*acum chiar sunt* si am inecput sa alerg pana cand tea-m lovit pe tine... imi cer mii de scuze....
??? - ...nu-i....nu-i nimic, si eu am intarziat... ma numesc Misaki...Misaki Satokami, invat la clasa A-32
Takeshi - Umm... da eu trebuie sa.. *STAI...SI EU INVAT LA CLASA A-32* umm... defapt, si eu invat la aceeasi clasa.
Misaki - Ah....
Takeshi - .....
Misaki - ar trebui sa ne grabim...
Takeshi - umm..da...da...


Am ajuns in clasa, amandoi rasuflam nespus de greu... dar... ce-i asta?.... e pauza?

??? - Misaki!!..si....???... veniti repede si asezati-va undeva pana nu vine profesorul. *Spune o fata din randul ultimul rand*

Dar unde sa ma asez, sunt numai doua locuri, si suntem numai eu si Misaki.
BANG intra profesorul, un tip mai gras, dupa fata sever...

??? - HEI TU... DA TU.. ELEVUL NOU TRECI AICI.
Takeshi - La naiba.. am incurca-to.. sunt mort.
??? - Heeey.. bunaaa, sunt provesorul Tanakawa *huge smile*
Takeshi - umm... ...da...buna...
Tanakawa - Hai, prezinta-te, nu fi rusinos.... GURA IN SALA SAU VA ARUNC PE TOTI PE GEAM
Takeshi - OMFG...
Tanakawa - Poti incepe
Takeshi - Umm..da...sigur.... aa... Ma numesc Takeshi Ishito si am 16 ani, ma-m nascut pe 2 septembrie, intr-un oras numit Hidaka.
Tanakawa - Uhh, ce miiiiinunat ^^, ACUM TRECI LA LOC, INCEPEM LECTIA!!.
Takeshi - Ahh....umm....desigur

Si asa am ramas cu Misaki singur in banca...

*Ding!!!Ding!!!Ding!!!*

Takawa - La naiba... pauza >.<... sunteti.. sunteti liberi -.-"

??? - uhhh... credeam ca nu se mai termina....
??? - Da... sunt satula ._.

Eh ia sa dau sa ies si eu din.... UMM.. Ce's cu atatia elevi in jurul bancii mele?

??? - Woaw, uite-te la parul lui...
??? - Woaaaaw, uite-te la hainele lui
??? - GATA, nu-i nimic de vazut aici, plecati.
Takeshi - Umm... multumesc... ???
??? - Kazuki... Kazuki Takamori ^^*nice to meet you*
Takeshi - umm... da... incantat sa te cunosc...
Kazuki - Haide, toata lumea s-a dus pe terenul de sport, si profesorul trebuie sa apara...
Takeshi - *Asta imi aduce aminte de... ... Umm... da... sa mergem...

Toata clasa aliniata, asteptam in liniste sa vina profesorul...

??? - BUNA ZIUA VIERMILOR, AZI AVEM UN NOU VIERME PRINRE NOI, AI DOUA SECUNDE SA TE PREZINTI, MARS!
Takeshi - Umm... sunt.. Take...
??? - GATA !!!, TRECI LA LOC TAKE
Takeshi -
??? - EU SUNT KATSUMI KAYO
Takeshi - woaw...nice boobz
Katsumi - AI SPUS CEVA VIERME?
Takeshi - NU DOAMNA!!!!, adica.. nu... ^^
Katsumi - Faceti 46 de ture mari apoi veniti sa raportati.

OMFG...

Dupa 6 ture.., alerg cot-la-cot cu Misaki... cum de mereu se intampla asta... restul elevilor sunt morti de oboseala...incurand o sa cedez si eu....

Dupa inca 6 ture....sunt extenuat... dar inca alerg...oricum...sunt sigur ca misaki v-a ceda in scurt timp....sper

Misaki - Yosheaaaaa
Takeshi - , de unde ai atata energie?...

*Bang* misaki se impiedica de ceva.... zic eu "Thanks god... a cedat... acum pot ceda si eu...", si cad fix pe ea...

Pana sa imi dau seama.... asta... e mana mea... pe.... sanii ei..?...

Misaki - Nyaaaaaaaaaa *slap*

Sfarsitul episodului 1, numele personajului principal, da, este nickul meu insa nu are nimic de a face cu mine, toate personajele sunt fictive.

Voi continua cu alte episoade daca ma sustineti...

Chars:

Takeshi: http://www.stepmania.com/forums/picture....tureid=177
Misaki: http://img478.imageshack.us/img478/1296/p7qj6.jpg
Kazuki: http://i242.photobucket.com/albums/ff6/B...me_boy.jpg
Katsumi: http://media.photobucket.com/image/anime...de4e1f.jpg

Ori ce user talentat in a desena manga sa ma contacteze, am nevoie de niste charactere noi si originale.

#2
ce'i această chestiune ? Ai citit regulile de la Fan Fiction ?
Eu îţi şterg emoticoanele alea, mai văd un capitol cu emoticoane în el şi nu mai discut încă o dată. Treci pe la Regulament.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)