Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lipsiţi de libertate ~ Povestea

#1
Lipsiţi de libertate ~ Înscriere



Povestea: Acţiunea se petrece în anul 2012 ( prezentul nostru ) înt-o clădire imensă condusă de unul dintre cei mai bogaţi oameni din Europa, Dante. Acesta a adus un număr mic de persoane ( de obicei foşti criminali sau persoane orfane ) care sunt prizonieri în acea vilă cu scopul de a face afaceri cu drogurile şi a aduce la sfârşitul fiecărei luni o sumă de bani pe care Dante o cere. Deţinuţilor li se oferă cele mai frumoase condiţii în schimbul acelei cereri, cum ar fi camere frumos decorate, mâncare şi tot ce au nevoie. Aceştia au voie să părăsească vila pentru afaceri, dar la sfârşitul lunii trebuie să se prezinte cu banii.
Pentru a asigura liniştea în vilă, Dante a introdus o serie de reguli, cea mai importantă fiind aceasta : Dacă suma de bani nu va fi adusă, persoana respectivă va fi torturată de biciuitori, apoi arsă.
Dorind libertate, prizonierii se gândesc la o cale de evadare, dar acesta e cam imposibilă atâta timp cât nu îl cunosc pe şeful lor.

Notă: În caz că personajele voastre vor ajunge la biciuitori, îi puteţi controla pe aceştia.
Identitatea lui Dante nu este cunoscută; acesta comunică deţinuţilor prin căşti ce sunt puse în fiecare cameră. Unii din deţinuţi cred că cel ce îi controlează este defapt un robot.
Prizonierii nu au voie să comunice cu familia sau prietenii despre acest loc.
Vila arată ca un hotel, locul de întâlnire al tuturor fiind sufrageria de la parter.
Fără creaturi fantastice.
De preferabil poze reale, nu din anime/manga.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Povestea. Niska 0 2.328 29-01-2012, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Lipsiti de libertate ~ Episoade Xpt1 0 2.011 29-01-2012, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Povestea Xpt1 0 2.763 28-01-2012, 01:18 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  LipsiÅ£i de libertate ~ ÃŽnscriere - Cayac Scooby_LOVE_Doo 0 1.405 09-01-2012, 01:47 AM
Ultimul răspuns: Scooby_LOVE_Doo
  LipsiÅ£i de libertate - Fisa de inscriere Rain 0 2.026 07-01-2012, 10:25 PM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)