Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Linkin Park

#11
Linkin Park 8
Sunt o mare fana a acestei trupe . Pur si simplu m-a inebunit complet =]] O ascult de foarte mult timp , de cativa ani buni si inca nu m-am plictisit de melodiile lor . Versurile lor mi se intiparesc imediat in minte . Chiar au talent baietii aia , nu pot sa mint . Am toate albumele lor downloadate in calculator , pot spune ca sunt un adevarat fan =]] . Imi plac aproximativ toate melodiile , caci piesele , dupa parerea mea , sunt foarte bune , fiecare transmit cate ceva . Prima mea melodie care am ascultat-o a fost cu siguranta Numb . Mi-a placut ( si in ca imi mai place xD ) extrem de mult , incat m-a facut sa mai ascult si alte melodii de la Linkin Park . Deasemenea imi mai plac melodiile : New Divide , In the end , Given Up , Wish , Ruanaway , Valentine's day and etc xD Sunt prea prea prea multe melodii ca sa le enumar aici =]] .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#12
LP :3.
Eu am auzit prima oară de LP de la fratele meu (minune. ceva tare de la frate'miu...), cred că acum 3 ani?. Întradevăr am ascultat de atunci LP mai puţin pentru că şi-au schimbat stilul. Albumul care mi-a plăcut enorm de mult este Hibryd Theory.Aveau un stil absolut superb, pe care nu văd de ce Doamne iartă-mă l-au schimbat. Apoi a urmat Meteora care a fost destul de bun, însă după părerea mea chiar nu se putea compara cu Hibryd Theory. Au urmat dacă nu mâ înşel Minutes to midnight, New divide.
Dacă sunteţi atenţi trupa are o oarecare evoluţie. Adică, cum cântau în albumul Hibryd Theory şi apoi în New divide. Acum ascult din respect. Nu mai sunt ce au fost altădată. Au făcut cea mai mare prostie schimbându-se. Unde mai sunt ţipetele lui Chester ? Aia era muzică . Nu tâmpeniile ăstea noi.
S-au schimbat prea mult.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#13
Linkin Park este o trupă bună, sau cel puțin era .__. au devenit cam comerciali și pentru asta îi urăsc. Și acum au melodii bune, dar nu ca înainte. Dacă i-aș întâlnii, le-as turna gheață în cap xD *kukuku* asta pentru că au devenit așa comerciali.
Știu trupa de multă vreme și încă îmi mai place. Melodia mea favorită este Numb, pur și simplu nu-mi iese din cap și toată ziua o cânt la chitară xD dacă nu, o mai și fredonez din când în când prin casă, chiar dacă uneori cred că le cam distrug geamurile vecinilor 65
Sunt pe deplin de acord cu Loula, chiar s-au schimbat și nu în bine. Acum nu-i mai ascult cu aceeași plăcere ca pe vremurile bune ^^ mi-am dat jos și posterul cu ei de pe perete, acum îl înlocuiește Skillet 21!
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#14
Primele melodii Linkin Park pe care le-am auzit au fost "Leave Out All The Rest", "What I've Done" si "Numb" acum cativa ani. Imi placeau, dar pe atunci nu eram innebunita dupa de ei. De aproximativ un an am inceput sa ascult mai mult si sa fiu chiar incantata de melodiile lor. Instrumentalul este incredibil, in special chitara si bass-ul. Ca melodii preferate, ar fi cele scrise mai sus si "New Divide", "In The End", "The Little Things Give You Away", "No more sorrow", "In pieces", "In Between", etc.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#15
O, Linkin...Nu mai sunt de mult trupa mea favorita, dar au un loc special in inima mea fiind prima trupa de rock pe care am ascultat-o. Chiar daca au devenit comerciali si bla bla bla, melodiile lor imi trezesc unele amintiri placute. Nu ma intereseaza cat de comerciali sunt; nici macar nu mai imi pasa daca mai scot ceva nou. Dar au unele melodii care au o anumita insemnatate pentru mine. Linkin Park sunt una din trupele mele de suflet si ii pot asculta oricand. Cred ca albumul meu preferat e Hybrid Theory, din nenumarate motive, iar melodiile preferate, asta-i foarte greu, Crawling, In the end, Valentine's Day, Hands held high, Given up.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#16
Linkin Park
Genuri muzicale:
Hard Rock , Alternative , Numetal
Trupe similare:
Guns N Roses AC/DC Slipknot Trooper Hannah Montana Iris Camp Rock

WTF ? Linkin Park ÅŸi Hannah Montana . : ))
Şi asta am găsit pe mi se pare site-ul Linkin Park România.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#17
(29-07-2010, 05:48 PM)Loula A scris: Linkin Park
Genuri muzicale:
Hard Rock , Alternative , Numetal
Trupe similare:
Guns N Roses AC/DC Slipknot Trooper Hannah Montana Iris Camp Rock

WTF ? Linkin Park ÅŸi Hannah Montana . : ))
Şi asta am găsit pe mi se pare site-ul Linkin Park România.


Corectia:
WTF, Guns N Roses, AC/DC?!
Iris se exclud de asemenea, deoarece muzica lor are mesaj, Slipknot poaate are avea ce cauta pe acolo, pentru ca sunt ascultati de toti pustii care si-au dat seama cat de misto e sa fii roackeras dur/fosti manelistii, desi pentru unele melodii, e jignitoare comparatia.
Trooper, f**k no.

Ma amuza afirmatiile de genul : "Link in PArk sunt da best formatie rock eeeveeer".
Mai largiti-va orizonturile muzicale bai copilasi.
Do not speak unless you can improve the silence.

#18
Ma relaxez cand ascult Linkin Park. E singura formatie care are efectul asta asupra mintii mele21. Au, de asemenea, cele mai bune videoclipuri pe care le pot viziona. Sunt absolut superbe, nu vreau sa exagerez. Dar mai sunt unele care ma baga in depresie, cum ar fi videoclipul la Paper cut. Ma apuca groaza si imi dadea fiori pe sina spinarii si pe toate sinele. Insa le ascult si le ador, pot sa zic, muzica. In general, nu trebuie neaparat sa ma regasesc in versuri, melodia mi se pare cea mai placuta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#19
Deci LP mi se pare super! Melodiile lor m-au fascinat complet[ ei bine, aproape toate.] Stiu cateva melodii pe de rost [ bine, bine vreo 8-10] Habar n-am de unde am auzit de ei si inainte nici nu ascultam genurile astea de muzica. Si acum imi aduc aminte. Melodia cu care m-au fascinat pentru prima oara a fost "In the End". Ascultam melodia de dimineata si pana seara. Apoi auurmat " By my self", "A place for my head", "Crawling" si muuuulte altele, dar astea se numara printre favoritele mele 8
[Imagine: Hm757.png]





#20
Ă, da, îmi place. Linkin Park a fost cheia care mi-a deschis poarta către rock. Defapt, mă plimbam într-o zi prin playlist-ul fratelui meu şi am dat de o listă întreagă numai L.P. . Curioasă din fire, am ascultat prima care mi-a venit la mână, In The End, şi , ciudat în cazul meu fiindcă atunci nu ascultam o fărâmă de rock, mi-a plăcut. De atunci am început să le ascult melodiile şi am mai dat de nişte formaţii de genul, dar asta e altă poveste.
En fin, sunt o formaţie destul de bună, au melodii reuşite şi melodii care par de amatori, dar mie tot îmi plac.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)