Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life of Pi

#1
Here

Citat:Life of Pi is a Canadian fantasy adventure novel by Yann Martel published in 2001. The protagonist, Piscine Molitor "Pi" Patel, an Indian boy from Pondicherry, explores issues of spirituality and practicality from an early age. He survives 227 days after a shipwreck while stranded on a lifeboat in the Pacific Ocean with a Bengal tiger named Richard Parker. A 2012 adaptation directed by Ang Lee and based on an adapted screenplay by David Magee was given a wide release in the United States on 21 November 2012. At the 85th Academy Awards it won four awards from eleven nominations, including Best Director.

Sunt sigura ca ati auzit de acest film. Unul dintre cele mai apreciate productii ale anului 2012 si un film ce a ajuns in Top 5 in viziunea mea.
De la bun inceput am fost captivata de claritatea imaginii proiectate in asa fel incat fiecare dintre oamenii ce isi iau timpul necesar din ziua lor pentru a-l urmarii o poate intelege. Linistea ce inconjoara povestea te urmareste pe tot parcursul ei. Mind blowing nu e de ajuns pentru a descrie aceasta poveste inca de la inceput pana la bun sfarsit, mai ales la sfarsit. Cred ca plot-twist se potriveste perfect. Nu pot decat sa il recomand cu cea mai mare placere. xD
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)